• 2022 - 2023

• 25. 05. 2023
          • WYCIECZKA Z OKAZJI DNIA DZIECKA

25 maja br. z okazji zbliżającego się Dnia Dziecka uczniowie oddziału przedszkolnego wybrali się na wycieczkę do Siedlec.
            Dzieci udały się do studia „Kulinarne Poddasze”, gdzie z zaciekawieniem poznawały kulinarną kulturę Japonii i z ogromnym zaangażowaniem wcieliły się w rolę cukierników i szefów kuchni. Samodzielnie przygotowały zdrowe danie z ryżu i warzyw oraz pyszny deser.
            Następnie udaliśmy się do parku trampolin  JumpOut, gdzie dzieci aktywnie spedziły czas.
            Wycieczka do Siedlec była wspaniałą przygodą.

Paulina Frąckiewicz, Emilia Podniesińska, Ewa Jaczewska

• 19. 05. 2023
          • NIECODZIENNE ZAJĘCIA – yoga

19 maja 2023r. dzieci ze szkolnej zerówki, udały się do studia jogi MARYOGA BO/SO/MI, gdzie poznały tajniki yogi. Podczas ćwiczeń dzieci bardzo koncentrowały się – co widać na zdjęciach 😊. Zrelaksowane wróciły do szkoły.

Paulina Frąckiewicz, Emilia Podniesińska i Ewa Jaczewska

• ROK 2022 JUŻ ZA NAMI 🙂 🙂 🙂

Czas podsumować cztery miesiące pracy szkolnej zerówki.

Oj działo się! Dzieci miały mnóstwo zajęć. Było sporo zajęć sensorycznych, ruchowych, plastycznych, muzycznych, a także rozwijających kompetencje emocjonalno- społeczne.

We wrześniu dzieci miały okazję zapoznać się z pracą strażaków z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Węgrowie. Świętowaliśmy urodziny Maksa, Dawidka i Krystianka.

W październiku odwiedzili nas policjanci, którzy opowiadali o prawidłowym zachowaniu na drodze oraz jak zachować się w różnych, niepokojących nas sytuacjach. Mieliśmy też okazję spotkać się z lekarzem weterynarii Panem Michałem Nojszewskim, który opowiedział dzieciom o specyfice pracy weterynarza oraz o tym, jak prawidłowo dbać o swojego pupila. Świętowaliśmy również Dzień Postaci z Bajek, który zakończyliśmy słuchaniem audiobooka.

W listopadzie obchodziliśmy Dzień Zdrowego Śniadania, uczyliśmy się hymnu i uczestniczyliśmy w przedstawieniu z okazji Dnia Niepodległości prezentowanym przez Przedszkole Pod Słoneczkiem. Złożyliśmy również wizytę Pani Ilonie Karwickiej, która oprowadziła nas po swoim gabinecie stomatologicznym, przeprowadziła wartościowe zajęcia dotyczące higieny jamy ustnej oraz sprawdziła stan ząbków zerówczaków. Pojechaliśmy także na naszą pierwszą wycieczkę - do Bombkolandii, gdzie mieliśmy okazję zrobić sobie bombkę, napisać list do Świętego Mikołaja oraz zniszczyć w specjalnym urządzeniu wszystkie przewinienia. Obchodziliśmy też Dzień Pluszowego Misia oraz Andrzejki.

W grudniu obchodziliśmy Mikołajki oraz przygotowywaliśmy Jasełka,  które zaprezentowaliśmy rodzicom, babciom, dziadkom uczniów oraz szkolnej publiczności.

Dziękujemy  Pani Ewie Jaczewskiej za pomoc przy realizacji wspomnianych aktywności.

Sylwia Brzozowicz - wychowawczyni oddziału przedszkolnego

• 15. 09. 2022
          • Wizyta u strażaków

15 września dzieci z grupy przedszkolnej odwiedziły Państwową Straż Pożarną w Węgrowie. Zostaliśmy bardzo serdecznie powitani przez strażaków, którzy pokazywali dzieciom na czym polega ich praca. Dzieci miały okazję zobaczyć z bliska wozy strażackie , poznały sprzęt pożarniczy oraz odzież używaną w czasie akcji. Uświadomiono dzieciom, ze strażacy nie tylko gaszą pożary, ale także są wzywani do udzielania pomocy zwierzętom lub do wypadków drogowych. Dzieci miały okazję wsiąść na quada, który jest używany przy zdarzeniach w trudno dostępnych miejscach. Ten dzień na długo zostanie w pamięci dzieci.

• 07 - 100 Węgrów ul. T. Kościuszki 16 Poland