Strona główna

    • W roku szkolnym 2025/2026 uczniowie klas pierwszych po raz kolejny uczestniczyli w ogólnopolskim programie edukacyjnym „Akademia Bezpiecznego Puchatka”. Celem akcji było poszerzenie wiedzy dzieci na temat bezpieczeństwa w szkole, w domu, na drodze oraz w internecie, a także kształtowanie odpowiedzialnych postaw w codziennym życiu.
    • 19 czerwca br. w klasie 2b zorganizowano uroczyste śniadanie integracyjne połączone z edukacją prozdrowotną. Uczniowie samodzielnie przygotowali posiłek, wykorzystując zgromadzone na początku roku szkolnego zapasy: domowe dżemy, ogórki kiszone i korniszony. Wspólnemu poczęstunkowi towarzyszyła ciepła herbata z cytryną. Działanie to podsumowało długofalowy projekt wokół tradycji kulinarnych, rozwinęło nawyki zdrowego żywienia oraz umocniło relacje
    • 18 czerwca 2026r. naszą klasę , czyli klasę 2b odwiedziły dzieci z Przedszkola św. Antoniego - grupa "Ananaski”, by sprawdzić - czy jako zerówkowicze są gotowi na przekroczenie progu prawdziwej szkoły?
    • Warszawa stała się celem wyjątkowej wycieczki edukacyjnej, w której udział wzięły klasy 4d oraz 5c. Jednym z punktów programu była wizyta w Manufakturze Czekolady i udział w czekoladowych warsztatach podczas których zgłębiliśmy tajniki produkcji tego pysznego smakołyku. Obejrzeliśmy pokaz multimedialny o drzewach kakaowca i rejonach świata, z których pochodzi. Spróbowaliśmy ziarna kaowca oraz wypiliśmy pyszną czekoladę na gorąco. Każdy z uczestn
    • Culinary English lesson. Kulinarna lekcja języka angielskiego. Grupa językowa z kl. 6b postanowiła wykorzystać znajomość czynności kuchennych i produktów spożywczych w praktyce.
    • Dnia 10 czerwca 2026r. uczniowie klas 3b i 3e uczestniczyli w wycieczce edukacyjnej do Warszawy. Program był bardzo różnorodny i pozwolił połączyć naukę z ciekawymi doświadczeniami.
    • W poniedziałek 08.06.2026 uczniowie klas IB i IC wraz z nauczycielami wybrali się na wycieczkę do Warszawy 🧜‍♀️.

      Pierwszym punktem programu była wizyta w "Kolejkowe " 🚂🏬🚗🌉👴🕺💃wystawie poświęconej miniaturowej Warszawie . Uczniowie mogli podziwiać m.in Plac Zamkowy, Starówkę , Dworzec Centralny oraz wiele innych ciekawych miejsce. Magiczne miejsce tętniące życiem poprzez ruchome elementy jak pociągi ,tramwaje ,samochody oraz rzekę Wisłę i barkę oc
    • W piątek 12.06. 2026r. w klasie 2b zrobiło się wyjątkowo rodzinnie i bardzo kolorowo! Z okazji Dnia Rodziny odwiedzili nas rodzice oraz rodzeństwo, by wspólnie wziąć udział w rodzinnych warsztatach.
    • We wtorek 9.06.2026r. uczniowie klas 2b i 3d wybrali się na pełną wrażeń wycieczkę do Warszawy🤩. Pierwszym punktem programu była Jungle Academy, gdzie dzieci aktywnie spędziły czas, pokonując różnorodne przeszkody i uczestnicząc w zabawach rozwijających sprawność i współpracę.
    • 11 czerwca 2026 r. w klasie 2a odbyło się wyjątkowe spotkanie z okazji Dnia Rodziny. Uczniowie z niecierpliwością, lekką tremą i ogromną radością oczekiwali na przybycie swoich najbliższych. Tego dnia szkolna sala wypełniła się uśmiechami, serdecznością i rodzinną atmosferą.
    • Dzień 2 VI 2026r klasy 8d i 8b spędziły na warsztatach ekologiczno-kulturowych w Nadbużańskim Parku Krajobrazowym w Kaliskach. Siedzibą parku jest zabytkowy dworek, dawna rezydencja Ignacego Paderewskiego, który podarował ją swojej żonie Helenie. W kolejnych latach mieścił się tam Dom dla dziewcząt Fundacji Heleny Paderewskiej oraz szpital. W zabytkowych murach budynku młodzież wysłuchała prelekcji związanej z historią i ochroną przyrody na teren
    • 9 czerwca br. uczniowie klas pierwszych uczestniczyli w wyjątkowych spotkaniach - z Panią Moniką Kuśmirek-Giers - adwokatem oraz Panią Agnieszką Kuśmirek-Poznańską - aplikantem adwokackim. Tematem zajęć było poznanie zawodu adwokata na podstawie pierwszego rozdziału książki Ewy Ruszkiewicz „Leśne sprawy bajecznych adwokatów”.
    • 3 czerwca 2026 r., gdy zegar wskazał godzinę trzynastą, klasa 1b otworzyła drzwi swojej sali i zaprosiła rodziców na Dzień Rodziny do świata, w którym bajki są prawdziwe.
    • 9 czerwca 2026 r. klasa 2d wraz z rodzicami wzięła udział w grze miejskiej „Tajemnice Węgrowa”. Uczestnicy, podzieleni na drużyny, wykonywali zadania i zdobywali punkty, odkrywając ciekawe miejsca oraz historię naszego miasta. Za zaangażowanie, współpracę i sportową rywalizację wszystkie drużyny otrzymały pamiątkowe medale oraz słodką przekąskę.
    • Odnośnik: //cloud-d.edupage.org/cloud/eduresized_obiady.jpg?z%3A4bUeLFWCnQ8ZcrDJpC7USB9aXDNEDraAJ4nebPsXWdWDPlpPkmQhsKDv%2BNjEmhUbuYWEsE6Vtm2h8wgPnLw5Ww%3D%3D

      Zakup obiadów na miesiąc czerwiec

      --------------------------------------------------------------------

      Protokół z posiedzenia Komisji Rekrutacyjnej - lista kandydatów przyjętych do klas pierwszych w postępowaniu uzupełniającym (rok szkolny 2026/2027)

      -------------------------------------------------------------------

      Protokół z posiedzenia Komisji Rekrutacyjnej - lista kandydatów

      zakwalifikowanych do klasy pierwszej sportowej oraz klas pierwszych

      w postępowaniu uzupełniającym (rok szkolny 2026/2027).

      -------------------------------------------------------------------------

      Protokół z posiedzenia Komisji Rekrutacyjnej - listy kandydatów przyjętych do klasy pierwszej sportowej oraz klas pierwszych (rok szkolny 2026/2027

       

      __________________________________

       

      Szanowni Rodzice kandydatów zakwalifikowanych 
      do klas pierwszych w roku szkolnym 2026/2027

       

      Przypominamy, że do dnia 27 marca 2026 r., należy złożyć do sekretariatu szkoły pozostałe dokumenty znajdujące się w wykazie II etapu rekrutacji.

       

      Protokół z posiedzenia Komisji Rekrutacyjnej - listy kandydatów zakwalifikowanych do klasy pierwszej sportowej oraz klas pierwszych (rok szkolny 2026/2027).

      ____________________________________________

      Lista kandydatów do klasy pierwszej sportowejna rok szkolny 2026 / 2027, którzy uzyskali pozytywny wynik z próby sprawności fizycznej

      ------------------------------------------------------------------------

      Rekrutacja uczniów

      do klas pierwszych

      (w tym do klasy sportowej)

       

      Szkoły Podstawowej Nr 2

       im. Jana Pawła II w Węgrowie

      NA ROK SZKOLNY 2026/2027

       

      Zapisy uczniów z obwodu szkoły do pierwszej klasy będą trwały

      od 23 lutego do 13 marca 2026 r.

       

      Test sprawności fizycznej do klasy sportowej 

      odbędzie się 17 marca 2026 r. o godz.: 16:30

      w hali sportowej.

       

      Więcej informacji >>>

      _____________________________________________________________

      REKLAMA SZKOŁY

      Odnośnik: https://cloud-7.edupage.org/cloud/Reklama_szkoly.mp4?z%3A6GY9BXZo4SunXyirzQORzlJcoC1CHHX0kopfg2NAnucbv2iHiejvQrM2MwXr3ov%2F5t2tmbs4NlpvoRh1E2fHsQ%3D%3D

      Autor: Wojtek Brzezik 8B

      -----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

       

      Polityka oraz procedury ochrony dzieci przed krzywdzeniem oraz załącznik

      -----------------------------------------------------

       

      ZAPRASZAMY DO NASZEJ SZKOŁY

      Odnośnik: https://spnr2wwegrowie-my.sharepoint.com/personal/arkadiusz_roguski_sp_wegrow_pl/_layouts/15/stream.aspx?id=/personal/arkadiusz_roguski_sp_wegrow_pl/Documents/Prezentacja+szko%c5%82y+SP2+01.2023+.mp4&ga=1&sw=auth

      Prezentację przygotował p. Arkadiusz Roguski

       

      Telefon zaufania

          • Śniadanie integracyjne

            19 czerwca br. w klasie 2b zorganizowano uroczyste śniadanie integracyjne połączone z edukacją prozdrowotną. Uczniowie samodzielnie przygotowali posiłek, wykorzystując zgromadzone na początku roku szkolnego zapasy: domowe dżemy, ogórki kiszone i korniszony. Wspólnemu poczęstunkowi towarzyszyła ciepła herbata z cytryną. Działanie to podsumowało długofalowy projekt wokół tradycji kulinarnych, rozwinęło nawyki zdrowego żywienia oraz umocniło relacje rówieśnicze w zespole.

          • Gotowi na szkołę!

            18 czerwca 2026r. naszą klasę , czyli klasę 2b odwiedziły dzieci z Przedszkola św. Antoniego - grupa "Ananaski”, by sprawdzić - czy jako zerówkowicze są gotowi na przekroczenie progu prawdziwej szkoły?

            Udało się im to udowodnić! Nasza sala zamieniła się w tajemniczą Krainę Wiedzy, a dzieci miały do wykonania niezwykle ważne zadanie od samej Sowy Mądrej Głowy.

          • Czekoladowo i kosmicznie: wycieczka do Warszawy 17czerwca 2026r.

            Warszawa stała się celem wyjątkowej wycieczki edukacyjnej, w której udział wzięły klasy 4d oraz 5c. Jednym z  punktów programu była wizyta w Manufakturze Czekolady i udział w czekoladowych warsztatach podczas których zgłębiliśmy tajniki produkcji tego pysznego smakołyku. Obejrzeliśmy pokaz multimedialny o drzewach kakaowca i rejonach świata, z których pochodzi. Spróbowaliśmy ziarna kaowca oraz wypiliśmy pyszną czekoladę na gorąco. Każdy z uczestników miał okazję stworzyć niepowtarzalną czekoladę, komponując składniki według własnego pomysłu.

          • Lekcja kulinarna w 6b

            Culinary English lesson. Kulinarna lekcja języka angielskiego. Grupa językowa z kl. 6b postanowiła wykorzystać znajomość czynności kuchennych i produktów spożywczych w praktyce.

            Uczniowie i uczennice wymyślili własny przepis na:"Chocolate chip muffins" i zrealizowali go w szkolnej sali kuchennej. Każdy z nich przyniósł jeden składnik i mógł go dodać podczas przygotowania ciasta do pieczenia. Wyszło pysznie. Może też spróbujecie go wykonać? Załączamy przepis po angielsku​​ i video z instrukcjami, aby połączyć przyjemne z pożytecznym.

          • WYCIECZKA DO WARSZAWY

            Dnia 10 czerwca 2026r. uczniowie klas 3b i 3e uczestniczyli w wycieczce edukacyjnej do Warszawy. Program był bardzo różnorodny i pozwolił połączyć naukę z ciekawymi doświadczeniami.

            Pierwszym punktem wyjazdu była wizyta na tarasie widokowym wieżowca Verso Tower. Dzieci miały okazję podziwiać panoramę Warszawy z dużej wysokości oraz poznać najważniejsze i charakterystyczne miejsca stolicy.

          • Wycieczka do Warszawy - kl. I b i I c

            W poniedziałek 08.06.2026 uczniowie klas IB i IC wraz z nauczycielami wybrali się na wycieczkę do Warszawy 🧜‍♀️.

            Pierwszym punktem programu była wizyta w "Kolejkowe " 🚂🏬🚗🌉👴🕺💃wystawie poświęconej miniaturowej Warszawie . Uczniowie mogli podziwiać m.in Plac Zamkowy, Starówkę , Dworzec Centralny oraz wiele innych ciekawych miejsce. Magiczne miejsce tętniące życiem poprzez ruchome elementy jak pociągi ,tramwaje ,samochody oraz rzekę Wisłę i barkę oczarowało dzieci, które z podziwem poznawały każdy kawałek miasta.

          • Dzień Rodziny w 2b

            W piątek 12.06. 2026r. w klasie 2b zrobiło się wyjątkowo rodzinnie i bardzo kolorowo! Z okazji Dnia Rodziny odwiedzili nas rodzice oraz rodzeństwo, by wspólnie wziąć udział w rodzinnych warsztatach.

            Najpierw wszyscy zamienili się w prawdziwych artystów i z wielkim zaangażowaniem ozdabiali doniczki. Powstały małe dzieła sztuki – były wzorki, serduszka, kwiatki i mnóstwo kreatywnych pomysłów. Następnie do kolorowych doniczek trafiły roślinki, które od teraz będą przypominać o tym miłym spotkaniu.

          • Wycieczka do Warszawy - kl.2b i 3d

            We wtorek 9.06.2026r. uczniowie klas 2b i 3d wybrali się na pełną wrażeń wycieczkę do Warszawy🤩. Pierwszym punktem programu była Jungle Academy, gdzie dzieci aktywnie spędziły czas, pokonując różnorodne przeszkody i uczestnicząc w zabawach rozwijających sprawność i współpracę.

            Następnie uczniowie wzięli udział w kreatywnym warsztacie edukacyjno-podróżniczym poświęconym Ameryce Południowej. Uczestniczyli w inspirujących zadaniach, które pozwoliły im odbyć fascynującą podróż bez opuszczania sali warsztatowej.

          • Rodzinne popołudnie w klasie 2a

            11 czerwca 2026 r. w klasie 2a odbyło się wyjątkowe spotkanie z okazji Dnia Rodziny. Uczniowie z niecierpliwością, lekką tremą i ogromną radością oczekiwali na przybycie swoich najbliższych. Tego dnia szkolna sala wypełniła się uśmiechami, serdecznością i rodzinną atmosferą.

            Po powitaniu gości przez wychowawczynię dzieci zaprosiły rodziców do obejrzenia przygotowanego programu artystycznego. Uczniowie z dużym zaangażowaniem przedstawili zabawne scenki z kabaretu „Horrorek”, które w humorystyczny sposób ukazywały codzienne sytuacje i wyzwania związane z wychowywaniem dzieci. Występy przeplatane były piosenkami pełnymi wdzięczności i miłości do rodziców. Nie zabrakło również pięknych życzeń, w których dzieci dziękowały za troskę, cierpliwość, wsparcie i bezwarunkową miłość.

          • Z ekologią za pan brat 🐿🦉🌳

            Dzień 2 VI 2026r klasy 8d i 8b spędziły na warsztatach ekologiczno-kulturowych w Nadbużańskim Parku Krajobrazowym w Kaliskach. Siedzibą parku jest zabytkowy dworek, dawna rezydencja Ignacego Paderewskiego, który podarował ją swojej żonie Helenie. W kolejnych latach mieścił się tam Dom dla dziewcząt Fundacji Heleny Paderewskiej oraz szpital. W zabytkowych murach budynku młodzież wysłuchała prelekcji związanej z historią i ochroną przyrody na terenie parku. Następnie uczniowie przeszli jedną ze ścieżek dydaktycznych rozpoznając w naturze gatunki inwazyjne, chronione oraz ciekawe ze względów przyrodniczych. Po spacerze czekał na nich smaczny obiad oraz warsztaty w czasie których dzieci samodzielnie wykonały ekologiczne, pachnące mydełka.

          • Poznajemy zawód adwokata

            9 czerwca br. uczniowie klas pierwszych uczestniczyli w wyjątkowych spotkaniach - z Panią Moniką Kuśmirek-Giers - adwokatem oraz Panią Agnieszką Kuśmirek-Poznańską - aplikantem adwokackim. Tematem zajęć było poznanie zawodu adwokata na podstawie pierwszego rozdziału książki Ewy Ruszkiewicz „Leśne sprawy bajecznych adwokatów”.

          • Dzień Rodziny w kl. I b

            3 czerwca 2026 r., gdy zegar wskazał godzinę trzynastą, klasa 1b otworzyła drzwi swojej sali i zaprosiła rodziców na Dzień Rodziny do świata, w którym bajki są prawdziwe.

            Na klasowej scenie pojawiły się znane twarze: Jaś, Małgosia i Czarownica, Kot w Butach, Kubuś Puchatek, Pszczółka Maja z Guciem, Czerwony Kapturek, Wilk i Calineczka, Królewna Śnieżka i Krasnoludki oraz dostojny Król z Królową. Za każdą z tych postaci stało dziecko - trochę przejęte, trochę dumne, w pełni szczęśliwe.

          • Tajemnice Węgrowa

            9 czerwca 2026 r. klasa 2d wraz z rodzicami wzięła udział w grze miejskiej „Tajemnice Węgrowa”. Uczestnicy, podzieleni na drużyny, wykonywali zadania i zdobywali punkty, odkrywając ciekawe miejsca oraz historię naszego miasta. Za zaangażowanie, współpracę i sportową rywalizację wszystkie drużyny otrzymały pamiątkowe medale oraz słodką przekąskę.

          • Razem mamy moc !

            W maju w ramach realizacji projektu „Moc relacji – siła bez przemocy” uczniowie klas młodszych uczestniczyli w zajęciach z Modułu 5: „Razem mamy moc!”, realizując scenariusz „Budujemy: Miasto dobrej relacji”.

            Podczas spotkania uczniowie zastanawiali się nad tym, jakie wartości i zachowania sprzyjają budowaniu dobrych relacji w klasie i szkole. Wspólnie przypomnieli sobie najważniejsze treści poznane podczas wcześniejszych zajęć projektu, takie jak szacunek, życzliwość, współpraca, empatia oraz odpowiedzialność za słowa i czyny.

          • Drugi spacer historyczny

            W ostatnim tygodniu maja w Centrum Dialogu Kultur pan Roman Postek zabrał uczniów klas II a, b, c i d na spacer historyczny po wystawie „Węgrów – miasto wielu kultur i religii”. Złożona historia wielokulturowego Węgrowa została przedstawiona na ekspozycji urządzonej w piwnicach klasztornych. Podczas zwiedzania uczniowie poznali historię miasta założonego na początku XV wieku oraz dowiedzieli się, dlaczego powstały w nim cztery dzielnice zamieszkałe przez wyznawców katolicyzmu, protestantyzmu, prawosławia i judaizmu. Wystawa przybliżyła bogactwo kulturowe i religijne Węgrowa. Uczniowie z dużym zainteresowaniem uczestniczyli w spacerze historycznym, byli bardzo aktywni, chętnie odpowiadali na pytania oraz angażowali się w rozmowy na temat historii miasta.

          • Pierwsza pomoc przedmedyczna

            Uczniowie klasy 7 b przypomnieli sobie procedury ratowania życia w praktycznym działaniu. Lekcja była ciekawa zarówno pod względem teoretycznym, jak i praktycznym. Każdy uczeń mógł przećwiczyć resuscytację krążeniowo - oddechową na manekinie.

            Dziękujemy za przeprowadzenie zajęć p. Radosławowi Łuszczyńskiemu.

          • Dzień Dziecka pełen radości w klasach I–III! 🎈🎉🍦🍕

            Tegoroczny Dzień Dziecka w klasach I–III upłynął w wyjątkowo radosnej, kolorowej i pełnej atrakcji atmosferze. Każda klasa świętowała ten wyjątkowy dzień na swój własny, niepowtarzalny sposób – a pomysłów na dobrą zabawę nie brakowało!

            Część uczniów wybrała się do WOK na seans filmu „Niesamowite przygody skarpetek 3. Ale Kosmos!”, który dostarczył wszystkim mnóstwo śmiechu i pozytywnych emocji. Następnie były degustacje pysznych lodów, bo przecież Dzień Dziecka bez lodów to jak wakacje bez słońca! 🍦🍧🍦🍧

            Nie zabrakło również aktywnego wypoczynku – były zabawy w parku 🛝, wspólne wyjścia na pizzę🍕, a także ciekawe odwiedziny w muzeum wielokulturowości, gdzie uczniowie mogli odkrywać fascynujące ciekawostki o różnych kulturach i religiach, które przez wieki współtworzyły historię Węgrowa.

            W wielu klasach rozbrzmiewała muzyka, a sale lekcyjne zamieniły się w prawdziwe centra dobrej zabawy.

    • Odnośnik: https://sp2wegrow.edupage.org/news/?gtnid=816#news-816

    • Librus Synergia
    • Odnośnik: https://dbamomojzasieg.pl/materialy-pomocnicze/

    • Godziny dzwonków

      Wtorek 23.06.2026
    • Kalendarz

      • brak danych
    • Galeria zdjęć

      • brak danych
    • Biuletyn informacji publicznej
    • Liczba wizyt

      liczba odwiedzin: 1506510
    • Kontakty

      • Szkoła Podstawowa nr 2 im. Jana Pawła II w Węgrowie
      • (+25) 792-30-97
      • 07 - 100 Węgrów
        ul. T. Kościuszki 16
        Poland
      • Księgowość - Kasa nr bezpośredni (25)792-35-12
      • Więcej informacji w zakładce Nasza szkoła >>> Sekretariat
    • Logowanie