Strona główna

Zakup obiadów na miesiąc czerwiec
--------------------------------------------------------------------
-------------------------------------------------------------------
Protokół z posiedzenia Komisji Rekrutacyjnej - lista kandydatów
zakwalifikowanych do klasy pierwszej sportowej oraz klas pierwszych
w postępowaniu uzupełniającym (rok szkolny 2026/2027).
-------------------------------------------------------------------------
__________________________________
Szanowni Rodzice kandydatów zakwalifikowanych
do klas pierwszych w roku szkolnym 2026/2027Przypominamy, że do dnia 27 marca 2026 r., należy złożyć do sekretariatu szkoły pozostałe dokumenty znajdujące się w wykazie II etapu rekrutacji.
____________________________________________
------------------------------------------------------------------------
Rekrutacja uczniów
do klas pierwszych
(w tym do klasy sportowej)
Szkoły Podstawowej Nr 2
im. Jana Pawła II w Węgrowie
NA ROK SZKOLNY 2026/2027
Zapisy uczniów z obwodu szkoły do pierwszej klasy będą trwały
od 23 lutego do 13 marca 2026 r.
Test sprawności fizycznej do klasy sportowej
odbędzie się 17 marca 2026 r. o godz.: 16:30
w hali sportowej.
_____________________________________________________________
REKLAMA SZKOŁY
Autor: Wojtek Brzezik 8B
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Polityka oraz procedury ochrony dzieci przed krzywdzeniem oraz załącznik
-----------------------------------------------------
ZAPRASZAMY DO NASZEJ SZKOŁY
Prezentację przygotował p. Arkadiusz Roguski
Konkurs „Mistrz cichego czytania ze zrozumieniem”
Dnia 12 czerwca 2026r. w naszej szkole odbył się konkurs „Mistrz cichego czytania ze zrozumieniem”, przeznaczony dla uczniów klas I – III. Jego celem było rozwijanie umiejętności czytania ze zrozumieniem, doskonalenie koncentracji uwagi oraz zachęcanie do samodzielnego sięgania po książki.
Uczestnicy mieli za zadanie przeczytać przygotowane teksty i odpowiedzieć na pytania sprawdzające stopień zrozumienia ich treści. Wszyscy uczniowie wykazali się dużym zaangażowaniem, bardzo dobrą znajomością technik czytania oraz wysokimi kompetencjami językowymi i czytelniczymi. Konkurs był doskonałym sprawdzianem logicznego myślenia, wnioskowania i umiejętności wyszukiwania informacji w tekście.
Wizyta klasy 2a w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Węgrowie
W dniu 25.06.2026 r. uczniowie klasy 2a odwiedzili Miejską Bibliotekę Publiczną w Węgrowie, mieszczącą się w zabytkowym budynku Domu Gdańskiego. Celem wycieczki było poznanie działalności biblioteki oraz zapoznanie się z historią i dziedzictwem kulturowym miasta.
Podczas wizyty uczniowie zwiedzili część biblioteczną przeznaczoną zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych. Szczególne zainteresowanie wzbudził bogaty księgozbiór dla najmłodszych czytelników. Dzieci z zaciekawieniem oglądały kolorowe książki, a kilkoro uczniów zdecydowało się wypożyczyć wybrane pozycje, aby podczas wakacyjnego wypoczynku rozwijać swoje zainteresowania i poszerzać wiedzę z różnych dziedzin.
Kl. I a z wizytą u strażaków 👩🚒🚒👩🚒🚒
24 czerwca br. uczniowie klasy 1a uczestniczyli w wycieczce do Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Węgrowie. Było to niezwykle ciekawe i pouczające spotkanie, podczas którego dzieci mogły poznać specyfikę pracy strażaka oraz zobaczyć, jak funkcjonuje jednostka straży pożarnej.
Na początku uczniowie odwiedzili stanowisko kierowania, gdzie przyjmowane są zgłoszenia alarmowe. Tam byli świadkami przyjęcia przez strażaka pełniącego dyżur zgłoszenia o powalonym drzewie oraz mogli obserwować działania podejmowane po otrzymaniu takiej informacji.
WYCIECZKA DO MINI ZOO „U MAI”
Czerwiec to czas wyjazdów i spotkań integracyjnych. Popularnym kierunkiem wypraw uczniów naszej szkoły było Mini zoo „U Mai” w Ruchnie, do którego wybrali się uczniowie klas: 2c, 3b, 3d. Ich celem było poznanie różnych gatunków zwierząt, rozwijanie zainteresowań przyrodniczych oraz integracja zespołów klasowych.
Z wizytą na Komendzie Powiatowej Policji - kl. 2b
24 czerwca uczniowie klasy II b mieli wyjątkową okazję odwiedzić Komendę Powiatową Policji. Była to niezwykle ciekawa i pełna wrażeń wycieczka, podczas której dzieci mogły z bliska poznać zawód policjanta oraz dowiedzieć się, jak wygląda codzienna służba funkcjonariuszy.
Na początku spotkania pan policjant Łukasz Pędzich opowiedział uczniom o swojej pracy i zaprezentował samochody policyjne, wzbudzając ogromne zainteresowanie wśród dzieci. Pan policjant rozmawiał również z uczniami o tym, jak bezpiecznie spędzić wakacje. Zadawał dzieciom pytania dotyczące zasad bezpieczeństwa i przypominał, o czym należy pamiętać podczas letniego wypoczynku.
KLASOWY OGRÓDEK
Wiosna to dobry czas na sianie nasion i zakładanie klasowego ogródka. Dzięki uprzejmości firmy Farex oraz zaangażowaniu jednej z mam otrzymaliśmy zestawy startowe marki Legutko, które wykorzystaliśmy do tego celu.
Podczas zajęć wspólnie przygotowaliśmy doniczki, wsypaliśmy ziemię i wysialiśmy nasiona zgodnie z instrukcją. Następnie podlaliśmy rośliny i ustawiliśmy je na parapecie, gdzie miały dostęp do światła słonecznego. Wszyscy uczniowie mieli okazję uczestniczyć w pracach ogrodniczych i zdobyli praktyczną wiedzę na temat warunków niezbędnych roślinom do wzrostu. Regularnie i systematycznie pielęgnowaliśmy nasz ogródek i prowadziliśmy notatki przyrodnicze. Po tygodniu mogliśmy cieszyć się kiełkującą rzeżuchą, nasturcją i fasolą. Było to dla nas niesamowite doświadczenie.
Wycieczki 3d
W czerwcu
klasa 3D uczestniczyła w kilku wyjściach edukacyjnych, których celem było poznanie funkcjonowania różnych instytucji i przedsiębiorstw.Wizyta w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych w Węgrowie. Celem wizyty było zapoznanie się z zadaniami ZUS-u, zasadami ubezpieczeń społecznych oraz znaczeniem składek emerytalnych i zdrowotnych. Uczniowie dowiedzieli się, jakie świadczenia przysługują obywatelom oraz jak działa system ubezpieczeń w Polsce.
Sukces uczennicy klasy I a w konkursie „Mój wymarzony zawód”
Z radością informujemy, że uczennica naszej szkoły Oliwia Mroczek z klasy I a zdobyła I miejsce w konkursie plastycznym pt. „Mój wymarzony zawód”, zorganizowanym przez Poradnię Psychologiczno-Pedagogiczną w Węgrowie.
Uroczyste rozstrzygnięcie konkursu odbyło się 24 czerwca br. w sali konferencyjnej budynku Poradni. Konkurs został objęty Honorowym Patronatem Starosty Węgrowskiego.
„Wyjątkowe spotkanie”
W dniu 20 czerwca odbyło się wyjątkowe spotkanie uczniów, rodziców oraz wychowawcy klasy 3e. Spędziliśmy fantastyczny czas na świeżym powietrzu, goszcząc w niezwykle urokliwym miejscu – Mini ZOO „U Mai” w Ruchnie. Dla rodziców przygotowaliśmy i przedstawiliśmy inscenizacje bajek, które były przeplatane wspólnymi zabawami i grami. Zabawne historyjki oraz żarty bawiły zarówno dzieci, jak i dorosłych. Rodzice aktywnie uczestniczyli w przygotowanych dla nich zabawach i grach, udowadniając, że mają świetne poczucie humoru. Później dzieci mogły z bliska poznać i nakarmić mieszkańców mini zoo. Chętnie korzystały również z placu zabaw, na którym znajdowały się m.in. tyrolka, huśtawki i dmuchańce. Nie zabrakło kiełbasek pieczonych przy ognisku oraz waty cukrowej. Całe spotkanie przebiegało w miłej atmosferze, pełnej rozmów i wspomnień z trzech wspólnie spędzonych lat.
Były takie dni …
23 czerwca klasa 2d podsumowała swoją pracę w roku szkolnym 2025/2026. Spotkanie z wychowawczynią odbyło się w wyjątkowej atmosferze Wirydarza Centrum Dialogu Kultur.
Miłą niespodzianką był występ młodzieży z Gimnazjum im. Władysława Syrokomli w Wilnie. Uczniowie naszej klasy zaprezentowali również rodzicom krótki program artystyczny.
Niesamowite rodzeństwo 🏊♀️🚴🏃♀️
Dnia 21.06.2026r. dwoje naszych uczniów Maria Molska z kl. 8b i Paweł Molski z kl. 4a wystartowali w Triathlonie Siedleckim. Marysia miała do przepłynięcia 100 m w zalewie, następnie 4 km jazdy na rowerze oraz 1 km biegu, natomiast Paweł 100 m do przepłynięcia w zalewie, 2 km na rowerze i 400 m biegu.
AKADEMIA BEZPIECZNEGO PUCHATKA 🦺 🛣️ 🛟
W roku szkolnym 2025/2026 uczniowie klas pierwszych po raz kolejny uczestniczyli w ogólnopolskim programie edukacyjnym „Akademia Bezpiecznego Puchatka”. Celem akcji było poszerzenie wiedzy dzieci na temat bezpieczeństwa w szkole, w domu, na drodze oraz w internecie, a także kształtowanie odpowiedzialnych postaw w codziennym życiu.
Śniadanie integracyjne
19 czerwca br. w klasie 2b zorganizowano uroczyste śniadanie integracyjne połączone z edukacją prozdrowotną. Uczniowie samodzielnie przygotowali posiłek, wykorzystując zgromadzone na początku roku szkolnego zapasy: domowe dżemy, ogórki kiszone i korniszony. Wspólnemu poczęstunkowi towarzyszyła ciepła herbata z cytryną. Działanie to podsumowało długofalowy projekt wokół tradycji kulinarnych, rozwinęło nawyki zdrowego żywienia oraz umocniło relacje rówieśnicze w zespole.
Gotowi na szkołę!
18 czerwca 2026r. naszą klasę , czyli klasę 2b odwiedziły dzieci z Przedszkola św. Antoniego - grupa "Ananaski”, by sprawdzić - czy jako zerówkowicze są gotowi na przekroczenie progu prawdziwej szkoły?
Udało się im to udowodnić! Nasza sala zamieniła się w tajemniczą Krainę Wiedzy, a dzieci miały do wykonania niezwykle ważne zadanie od samej Sowy Mądrej Głowy.
Czekoladowo i kosmicznie: wycieczka do Warszawy 17czerwca 2026r.
Warszawa stała się celem wyjątkowej wycieczki edukacyjnej, w której udział wzięły klasy 4d oraz 5c. Jednym z punktów programu była wizyta w Manufakturze Czekolady i udział w czekoladowych warsztatach podczas których zgłębiliśmy tajniki produkcji tego pysznego smakołyku. Obejrzeliśmy pokaz multimedialny o drzewach kakaowca i rejonach świata, z których pochodzi. Spróbowaliśmy ziarna kaowca oraz wypiliśmy pyszną czekoladę na gorąco. Każdy z uczestników miał okazję stworzyć niepowtarzalną czekoladę, komponując składniki według własnego pomysłu.
Lekcja kulinarna w 6b
Culinary English lesson. Kulinarna lekcja języka angielskiego. Grupa językowa z kl. 6b postanowiła wykorzystać znajomość czynności kuchennych i produktów spożywczych w praktyce.
Uczniowie i uczennice wymyślili własny przepis na:"Chocolate chip muffins" i zrealizowali go w szkolnej sali kuchennej. Każdy z nich przyniósł jeden składnik i mógł go dodać podczas przygotowania ciasta do pieczenia. Wyszło pysznie. Może też spróbujecie go wykonać? Załączamy przepis po angielsku i video z instrukcjami, aby połączyć przyjemne z pożytecznym.
WYCIECZKA DO WARSZAWY
Dnia 10 czerwca 2026r. uczniowie klas 3b i 3e uczestniczyli w wycieczce edukacyjnej do Warszawy. Program był bardzo różnorodny i pozwolił połączyć naukę z ciekawymi doświadczeniami.
Pierwszym punktem wyjazdu była wizyta na tarasie widokowym wieżowca Verso Tower. Dzieci miały okazję podziwiać panoramę Warszawy z dużej wysokości oraz poznać najważniejsze i charakterystyczne miejsca stolicy.
Wycieczka do Warszawy - kl. I b i I c
W poniedziałek 08.06.2026 uczniowie klas IB i IC wraz z nauczycielami wybrali się na wycieczkę do Warszawy 🧜♀️.
Pierwszym punktem programu była wizyta w "Kolejkowe " 🚂🏬🚗🌉👴🕺💃wystawie poświęconej miniaturowej Warszawie . Uczniowie mogli podziwiać m.in Plac Zamkowy, Starówkę , Dworzec Centralny oraz wiele innych ciekawych miejsce. Magiczne miejsce tętniące życiem poprzez ruchome elementy jak pociągi ,tramwaje ,samochody oraz rzekę Wisłę i barkę oczarowało dzieci, które z podziwem poznawały każdy kawałek miasta.
Dzień Rodziny w 2b
W piątek 12.06. 2026r. w klasie 2b zrobiło się wyjątkowo rodzinnie i bardzo kolorowo! Z okazji Dnia Rodziny odwiedzili nas rodzice oraz rodzeństwo, by wspólnie wziąć udział w rodzinnych warsztatach.
Najpierw wszyscy zamienili się w prawdziwych artystów i z wielkim zaangażowaniem ozdabiali doniczki. Powstały małe dzieła sztuki – były wzorki, serduszka, kwiatki i mnóstwo kreatywnych pomysłów. Następnie do kolorowych doniczek trafiły roślinki, które od teraz będą przypominać o tym miłym spotkaniu.
Godziny dzwonków
Piątek 26.06.2026Kalendarz
- brak danych
Galeria zdjęć
- brak danych
Liczba wizyt
liczba odwiedzin: 1514191








