• Ks. mgr Sylwester Grzeszczuk…

    Z przykrością informujemy, że w nadchodzącym roku szkolnym, ksiądz mgr Sylwester Grzeszczuk nie będzie uczył w naszej szkole religii. Decyzją ks. bp Piotra Sawczuka - z dniem 22 sierpnia 2021 r. - został mianowany wikariuszem Parafii Świętego Józefa i Świętego Antoniego w Boćkach.
    Należy dodać, że sanktuarium, w którym swoją posługę duszpasterską będzie sprawował ksiądz Sylwester jest wyjątkowe, gdyż znajdują się w nim, unikatowe w skali światowej, wspaniałe ołtarze barokowe i jedyne w Polsce tabernakulum z 67 plakietami. 
    Zapewne warto zwiedzić ten kościół, a przy okazji odwiedzić księdza Sylwestra, któremu życzymy dobrego zdrowia, siły, wytrwałości w dalszej posłudze kapłańskiej oraz otwartych serc nowych parafian.

    Zespół do Spraw Promocji – D. Chylińska


     

    SUKCESY DOMINIKI

    Dominika Składanowska to utalentowana wokalistka, której śpiew mogliśmy podziwiać podczas różnych uroczystości szkolnych i miejskich. 
    Dominika bierze również udział w konkursach, o czym już niejednokrotnie pisaliśmy. 
    W minione wakacje także uczestniczyła w trzech konkursach wokalnych i osiągnęła w nich bardzo dobre wyniki. 
    Oto one:
    - II miejsce w II Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Bajkowej Łęczna 2021
    W Centrum Kultury w Łęcznej wystąpiło 49 wspaniałych wokalistów z całej Polski, którzy prezentowali piosenki z najpiękniejszych bajek. Dominika zaśpiewała piosenkę  Beyonce pt.„Spirit”-  pochodzącą z bajki „Król Lew”.
    - III miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Wokalnym poświęconym pamięci Marii Koterbskiej „Brzydula i rudzielec” Rawa Mazowiecka 2021
    Konkurs skierowany był do wokalistów i zespołów wokalnych z całej Polski. Zadaniem konkursowym było wykonanie piosenki „Brzydula i rudzielec”, którą to debiutowała wybitna polska piosenkarka - szczególnie popularna w latach 50 i 60 XX w. -  Pani Maria Koterbska.
    - wyróżnienie w II Mazowieckim Festiwalu Piosenki Znanej i Nieznanej Struna 2021
    Do konkursu zgłosiło się 126 wokalistów w pięciu kategoriach wiekowych. Do finału Jury zakwalifikowało ok.40 wykonawców . Wśród finalistów znalazła się nasza Uczennica, która zaśpiewała piosenkę „Apetyt na życie” z repertuaru Hanny Banaszak. 
     Zapraszamy do obejrzenia fragmentu występu Dominiki w Łęcznej:

    Ze względu na obowiązujące wciąż obostrzenia dwa ostatnie konkursy przeprowadzono drogą on-line.
    Gratulujemy Dominice i życzymy sukcesów w następnych konkursach! zdjęcia>>>

    Zespół do Spraw Promocji – Danuta Chylińska


     

    SZCZEGÓLNE WYRÓŻNIENIE

    W dniach14-15 sierpnia 2021 r. harcerze Hufca ZHP „Doliny Liwca” im. hm. Edmunda Zarzyckiego w Węgrowie zostali szczególnie wyróżnieni. Podczas uroczystości związanych z obchodami Święta Wojska Polskiego reprezentowali Związek Harcerstwa Polskiego. Czynnie uczestniczyli w uroczystościach, które odbywały się na warszawskich Powązkach i na Placu Piłsudskiego w Warszawie.
    Zaszczytu tego dostąpili również harcerze z naszej szkoły, którzy są wyróżniającymi się członkami 1 Specjalnościowej Drużyny Harcerskiej "GROM" im. Cichociemnych Spadochroniarzy Armii Krajowej. A byli to: Natalia Burczyńska, Julia Wąsowska, Piotr Jurczak, Kinga Marchela, Hubert Piasecki i Urszula Jasiurska.
    Działająca przy naszej szkole drużyna harcerska liczy ok. 40 członków. Większość weekendowych zbiórek harcerze odbywają w terenie. Mimo różnych trudności druhny i druhowie od dwóch lat zajmują czołowe lokaty w ogólnopolskich imprezach. Mimo młodego wieku udawało Im się pokonać patrole 18-20 latków.
    Gratulujemy dotychczasowych sukcesów!

    Zespół do Spraw Promocji – D. Chylińska
    Foto: Hufiec ZHP Doliny Liwca im hm Edmunda Zarzyckiego w Węgrowie, Urząd Miasta Węgrowa


     

    DNI WĘGROWA

    W weekend w dniach 7-8 sierpnia 2021 r. odbyły się Dni Węgrowa, które w tym roku miały wyjątkowo podniosły charakter ze względu na obchody 580. rocznicy nadania praw miejskich oraz 77. rocznicy Wyzwolenia Węgrowa. 
    Oprócz uroczystości o charakterze patriotycznym węgrowianie i goście mogli zrelaksować się podziwiając występy artystyczne. Wśród wykonawców były również uczennice naszej szkoły: Alicja Rejmuza i Paulina Ładosz.
    Do udziału w koncercie zaproszona była również Dominika Składanowska, która ze względu na stan zdrowia nie mogła wystąpić, a szkoda, bo to również uzdolniona wokalistka, z której jesteśmy bardzo dumni. 
    Ale, jak to mówią: „co się odwlecze, to…”
    W wakacje Węgrowski Ośrodek Kultury proponuje tzw. „muzyczne weekendy w plenerze”. W jednym z nich wystąpiła również Paulina Ładosz.
    Młodym wokalistkom gratulujemy udanych występów!

    Zespół do Spraw Promocji – D. Chylińska


     

    LEGENDY WĘGROWA

    Podczas uroczystej Sesji Rady Miasta w dn. 8 sierpnia 2021 r. nastąpiło również wręczenie nagród w konkursie „Legendy Węgrowa”. Wśród nagrodzonych jest wielu uczniów naszej szkoły.
    Kategoria – dzieci przedszkolne:
    I miejsce – Jakub Popowski
    II miejsce – Barbara Świątek
    III miejsce ex aequo, Aleksander Romański i Bartosz Elgas
    Wyróżnienie: Maciej Trendziuk
    Kategoria – uczniowie szkoły podstawowej grupa młodsza:
    I miejsce – Wojciech Dominik
    II miejsce – Agata Dejnarowicz
    III miejsce – Magdalena Matusik
    Wyróżnienie: Ksawery Popowski
    Kategoria – uczniowie szkoły podstawowej grupa starsza:
    I miejsce – Jakub Kurkus
    II miejsce – Oliwier Szwed
    III miejsce – Adrian Zawadzki
    Wyróżnienia: Wojciech Połaski, Natalia Chudoń, Natalia Burczyńska, Amelia Kowal, Weronika Ojdana.
    Nagrodzone prace można obejrzeć tutaj>>>
    Gratulujemy wszystkim nagrodzonym!

    Zespół do Spraw Promocji
    źródło: Węgrowski Ośrodek Kultury


     

    ZASŁUŻONA DLA WĘGROWA

    Miło nam poinformować, że Pani Agnieszka Zarzycka (wieloletnia nauczycielka naszej szkoły) za swoją sumienną pracę i działalność społeczną, na rzecz szkoły i miasta, została nagrodzona. 
    Podczas uroczystej Sesji Rady Miasta, która odbyła się w Węgrowskim Ośrodku Kultury w dn. 8 sierpnia 2021 r., Pani Zarzycka otrzymała odznakę „Za Zasługi dla Węgrowa”.
    Wszyscy znający Panią Agnieszkę wiedzą, że w pełni zasłużyła na ten zaszczytny tytuł.
    REKOMENDACJA
    Pani Agnieszka Zarzycka

    Agnieszka Zarzycka to osoba, która od wielu lat pracuje na rzecz Węgrowa i jego mieszkańców. Jest popularyzatorką wiedzy o historii miasta i regionu.
    Od 25 wielu lat pracuje w Szkole Podstawowej nr 2 im. Jana Pawła II w Węgrowie jako nauczyciel historii.
    0d 2019 r. pełni zaszczytną funkcję prezesa Towarzystwa Miłośników Ziemi Węgrowskiej, które podejmuje działania związane z promowaniem i poznaniem historii Węgrowa, pracuje na rzecz społeczności lokalnej.
    Od 2017 r. -19 kwietnia wspólnie z uczniami przyłącza się do społeczno – edukacyjnej akcji „Żonkile”. 
    Nauczycielka organizuje liczne wycieczki śladami historii, a na lekcje zaprasza ciekawych ludzi, świadków historii. Szczególnie bliska więź łączy Ją z kombatantami powiatu węgrowskiego, którzy rokrocznie zapraszani są na organizowane w szkole uroczystości patriotyczne i nie tylko . 
    Przez długi okres czasu współpracowała ze śp. p. Antonim Lipką - żołnierzem Brygady Strzelców Karpackich , uczestnikiem walk o Tobruk i Monte Cassino. Pan Antoni widząc jaką pasją dla p. Zarzyckiej jest historia zapraszał Ją do udziału w uroczystościach rocznicowych w Tobruku, pod Monte Cassino i w Ankonie. 
    Podczas tych wyjazdów nawiązała współpracę z Urzędem do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych, Departamentem Wojskowym Wojska Polskiego i Ordynariatem Polowym Wojska Polskiego. Dzięki tej współpracy po raz pierwszy w historii Węgrowa z okazji XXX –lecia Pontyfikatu Jana Pawła II w szkole gościł Chór Artystyczny Wojska Polskiego.
    Społecznik:
    Pani Zarzycka stara się zaszczepić miłość i przywiązania do „ małej ojczyzny” prowadząc dodatkowe zajęcia z uczniami. Podczas tych zajęć uczniowie nie tylko pogłębiają wiedzę odnośnie Węgrowa i najbliższej okolicy, ale miło i z pożytkiem mogą spędzić wolny czas. Podróżując rowerem, czasem pieszo poznają uroki miejsc, o których istnieniu nie mieli pojęcia.
    By uczniowie pamiętali o heroizmie przodków od wielu lat organizuje konkursy wiedzy, plastyczne, literackie i fotograficzne związane z Bitwą pod Węgrowem - 3 lutego 1863 r., Świętem Niepodległości, powstaniem Polskiego Państwa Podziemnego.
    Wspólnie z uczniami wzięła udział w programie Wychowania Patriotycznego i Społecznego - „Moja Mała Ojczyzna” organizowanym przez Ogólnopolskie Stowarzyszenie Pijarskie – docierając do finału. Podopieczni pani Zarzyckiej odnoszą wiele sukcesów w konkursach szkolnych, miejskich i powiatowych. Ponadto była inicjatorką wielu imprez o zasięgu powiatowym , miejskim , a nawet europejskim: Festiwalu Kultury, Dnia Holenderskiego, Święta Brygady Strzelców Karpackich .
    Ponadto była inicjatorką wielu imprez o zasięgu powiatowym , miejskim , a nawet europejskim: Festiwalu Kultury, Dnia Holenderskiego, Święta Brygady Strzelców Karpackich
    Za wybitne zasługi w utrwalaniu pamięci o ludziach i czynach w walce o niepodległość Polski podczas II wojny światowej i po jej zakończeniu została w 2008 roku uhonorowana medalem PRO MEMORIA.
    Od wielu lat jest opiekunem Samorządu Uczniowskiego w szkole oraz społecznie prowadzi stronę szkoły na Facebooku.
    Z zaangażowaniem i pasją realizuje różne projekty edukacyjne.
    Gratulujemy! 

    Zespół do Spraw Promocji
    foto: A. Krawczykowska


     

    NAGRODY DLA NAJLEPSZYCH UCZNIÓW

    W dniu 20.07.2021 r. w Urzędzie Miejskim w Węgrowie odbyło się uroczyste wręczenie nagród Burmistrza Węgrowa dla uczniów, którzy uzyskali najlepszy wynik na egzaminie ósmoklasisty.
    W Szkole Podstawowej Nr 1 im. Jana Dobrogosta Krasińskiego najlepszy wynik uzyskała Michalina Książek, natomiast w Szkole Podstawowej Nr 2 im. Jana Pawła II Alicja Turek.
    W spotkaniu uczestniczyły uczennice Michalina Książek i Alicja Turek wraz z rodzicami, burmistrz Węgrowa Pan Paweł Marchela, wiceburmistrz Węgrowa Pani Halina Ulińska, naczelnik Wydziału Spraw Społecznych Pan Hubert Kowalewski, dyrektorzy węgrowskich szkół podstawowych Pani Teresa Święcicka i Pan Krzysztof Litka oraz Pan Tadeusz Latacz (wylicytował podczas WOŚP  jeden dzień w fotelu Burmistrza Węgrowa ). Podczas spotkania Burmistrz Węgrowa pogratulował wyróżnionym najlepszego wyniku egzaminu i życzył sukcesów na dalszej drodze edukacji.
    Należy dodać, że Michalina Książek przez wiele lat była uczennicą naszej szkoły.
    My również dołączamy się do gratulacji i życzeń. zdjęcia>>>

    Zespół do Spraw Promocji
    źródło: Urząd Miasta Węgrowa


     

    STYPENDIA BURMISTRZA

    W tym roku, tak jak w latach ubiegłych, przyznane zostały Stypendia Burmistrza Miasta Węgrowa. Stypendia przyznano w trzech kategoriach: naukowe, artystyczne i sportowe. Z naszej szkoły duża liczba uczniów doznała zaszczytu otrzymania takiego wyróżnienia.
    Stypendia naukowe otrzymali:
    - Natalia Burczyńska
    - Julia Grabska
    - Anna Piotrowska
    - Bartosz Tchórzewski
    Stypendia artystyczne otrzymali:
    - Agnieszka Domaskin
    - Amelia Kowal
    - Paulina Ładosz
    - Iga Mikołajewska
    - Alicja Wojtyra
    - Nela Zawadzka
    Stypendia sportowe otrzymali:
    - Michał Tempczyk
    - Zofia Wasążnik
    - Kalina Zielińska
    W imieniu Pana Burmistrza stypendia wręczyli uczniom wychowawcy podczas spotkań w klasach.
    Gratulujemy wyróżnionym,  życząc dalszych sukcesów oraz możliwości rozwijania umiejętności w oparciu o swoje pasje i zainteresowania.

    Zespół do Spraw Promocji


     

    26 czerwca 2021 r.  zakończył  rok szkolny 2020/ 2021.

    Ze względu na pandemię  nie mogliśmy spotkać się na wspólnej uroczystości, dlatego też  uczniowie klas I-VII  i oddziału przedszkolnego pożegnali się z wychowawcami w salach lekcyjnych, gdzie odebrali świadectwa i nagrody.
    Uczniowie klas VIII uczestniczyli w uroczystości zorganizowanej na  hali sportowej, którą uświetnili znakomici goście min. Burmistrz Miasta Węgrowa, pan Paweł Marchela, Przewodnicząca Rady Miejskiej Węgrowa, pani Zofia Paczóska, Przewodnicząca Rady Rodziców, pani Katarzyna Marchela, ksiądz Paweł Szwedo i ksiądz Sywester Grzeszczuk. Tradycyjnie już odbyła się ceremonia przekazania sztandaru nowym członkom pocztu, ślubowanie uczniów klas ósmych oraz wręczenie nagród tym, którzy otrzymali świadectwo z wyróżnieniem i listów gratulacyjnych rodzicom uczniów, którzy uzyskali średnią ocen co najmniej 5,0 na zakończenie szkoły podstawowej. Ponadto wręczono stypendia naukowe, artystyczne i sportowe, pamiątkowe puchary  dla najlepszych sportowców i wiele innych nagród.
    Uroczystość zakończył dźwięk dzwonka, który absolwenci usłyszeli po raz ostatni w murach Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Jana Pawła II w Węgrowie.

    Tekst i zdjęcia:
    Agnieszka Zarzycka😉


     

    23 czerwca 2021 roku odbył się w naszej szkole DZIEŃ BEZPIECZEŃSTWA, SPORTU, REKREACJI.


    Dla uczniów przygotowano wiele atrakcji,  między innymi odbyła się prezentacja wozu  i pokaz sprzętu strażackiego, przypomniano  zasady udzielania pierwszej pomocy w sytuacjach zagrożenia życia, oraz jak zachować  bezpieczeństwo na drodze i nad wodą, przestrzegano przed zagrożeniami w sieci. Leśnicy zwrócili uwagę na unikanie zagrożeń w lesie i starali się wśród uczniów poszerzyć  świadomość przyrodniczo –leśną. Ponadto odbyły się różnego rodzaju rozgrywki sportowe (min. gra w dwa ognie, wyścig w workach), gry i zabawy logopedyczne , plenery malarskie, którym towarzyszył śpiew i taniec. Klasy ósme, tego dnia udały się na wycieczkę  do PWiK i Additu.
    Było super !!! Do zobaczenia za rok !!!

    Zespół do Spraw Promocji, Samorząd Uczniowski


     

    MIŁO KOŃCZYMY SEZON

    Dzisiaj - 20 czerwca - zespół młodzika młodszego brał udział w Turnieju Piaseczno Cup. Była to bardzo udana Niedziela dla naszego zespołu ponieważ zdobyliśmy II miejsce ulegając tylko gospodarzom Victoria Piaseczno. 
    Nagrody indywidualne zdobyli Łukasz Lipka -  najlepszy zawodnik drużyny oraz Wojciech Połaski, który został królem strzelców - zdobył 29 bramek 
    Gratulujemy i życzymy powodzenia w przyszłym sezonie.

    Zespół do Spraw Promocji
    tekst i foto: P. Kuć


     

    TURNIEJ PIERWSZEGO KROKU

    Dnia 19.06.2021 odbył się "Cegłowski Turniej Pierwszego Kroku w piłce ręcznej". W turnieju wzięła udział drużyna z naszej szkoły, którą reprezentowały dziewczynki z klas 3a i 4a sportowej. Nasze zawodniczki Zajęły II miejsce, pokonując takie zespoły jak; KPR ROKIS Radzymin, MSPR Junak Włocławek, MKS Pogoń Siedlce, UKS Jutrzenka Cegłów.
    Najlepszą zawodniczką drużyny została Zuzanna Zawadzka
    Skład zespołu:
    Klasa 4a
    Agata Dejnarowicz, Julia Gierłowska, Iga Mikołajewska, Lena Serafińska, Aleksandra Zabadała, Kalina Zielińska
    Klasa 3a
    Julita Błońska, Oliwia Bozińska, Patrycja Drabik, Maja Gałązka, Antonina Murawska, Paulina Niszcz, Marika Pietruczanis, Nina Stankiewicz, Wiktoria Szczepanik, Anna Wrzeszcz, Zuzanna Zawadzka.

    Gratulujemy!!!


     

    "Rozdźwięki 2021"

    W dniach 19-20 czerwca 2021 w Centrum Kultury Izabelin odbył się IX Mazowiecki Festiwal Piosenki "Rozdźwięki 2021". Organizatorami Festiwalu były: Centrum Kultury Izabelin oraz Europejska Fundacja Wspierania Talentów Dzieci i Młodzieży "Młodzi Artyści" z Zielonej Góry.
    W eliminacjach online wyłoniono grupę 17 osób (7-25 lat), które zostały zaproszone do udziału w Koncercie Konkursowym. Wśród nich była uczennica naszej szkoły – PAULINA ŁADOSZ, która piosenką „Co nam w duszy gra” wyśpiewała III miejsce zdobywając Nagrodę Dyrektora Centrum Kultury Izabelin.
    Pobyt w Izabelinie Paulinka wspomina bardzo miło. Mogła uczestniczyć tam w warsztatach, podczas których doskonaliła swój kunszt wokalny. Jednak nie lada przeżyciem było występ z orkiestrą.
    Cieszymy się, że Paulinka doskonali swoje umiejętności i trzymamy za Nią kciuki.

    Zespół do Spraw Promocji
    źródło: Fundacja Młodzi Artyści
    foto: Fundacja Młodzi Artyści, J. Ładosz


     

    WIELKI SUKCES w XX edycji ogólnopolskiego konkursu: „Bohaterowie misji”


    Miło nam poinformować, że NELA ZAWADZKA znalazła się na podium w kategorii muzycznej zdobywając I miejsce. Było to nie lada wyzwanie, ponieważ w konkursie wzięło udział ponad 300 szkół podstawowych z całej Polski. Kategoria muzyczna była najtrudniejszą kategorią, ponieważ należało napisać tekst i skomponować własną muzykę. Nasza Nela pięknie zaśpiewała i sama akompaniowała na instrumentach muzycznych.
    Gratulujemy Neli wielkiego sukcesu i życzymy dalszych
    Zapraszam do wysłuchania piosenki pt. „Siewcy wiary”:

    S. Małgorzata Szyszka


     

     
     
     
     

     

  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa nr 2 im. Jana Pawła II w Węgrowie
   • (+25) 792-30-97
   • 07 - 100 Węgrów
    ul. T. Kościuszki 16
    Poland
   • Księgowość - Kasa nr bezpośredni (25)792-35-12
   • Więcej informacji w zakładce Nasza szkoła >>> Sekretariat
  • Logowanie