Strona główna

    • 23 czerwca klasa 2d podsumowała swoją pracę w roku szkolnym 2025/2026. Spotkanie z wychowawczynią odbyło się w wyjątkowej atmosferze Wirydarza Centrum Dialogu Kultur.
    • Dnia 21.06.2026r. dwoje naszych uczniów Maria Molska z kl. 8b i Paweł Molski z kl. 4a wystartowali w Triathlonie Siedleckim. Marysia miała do przepłynięcia 100 m w zalewie, następnie 4 km jazdy na rowerze oraz 1 km biegu, natomiast Paweł 100 m do przepłynięcia w zalewie, 2 km na rowerze i 400 m biegu.
    • W roku szkolnym 2025/2026 uczniowie klas pierwszych po raz kolejny uczestniczyli w ogólnopolskim programie edukacyjnym „Akademia Bezpiecznego Puchatka”. Celem akcji było poszerzenie wiedzy dzieci na temat bezpieczeństwa w szkole, w domu, na drodze oraz w internecie, a także kształtowanie odpowiedzialnych postaw w codziennym życiu.
    • 19 czerwca br. w klasie 2b zorganizowano uroczyste śniadanie integracyjne połączone z edukacją prozdrowotną. Uczniowie samodzielnie przygotowali posiłek, wykorzystując zgromadzone na początku roku szkolnego zapasy: domowe dżemy, ogórki kiszone i korniszony. Wspólnemu poczęstunkowi towarzyszyła ciepła herbata z cytryną. Działanie to podsumowało długofalowy projekt wokół tradycji kulinarnych, rozwinęło nawyki zdrowego żywienia oraz umocniło relacje
    • 18 czerwca 2026r. naszą klasę , czyli klasę 2b odwiedziły dzieci z Przedszkola św. Antoniego - grupa "Ananaski”, by sprawdzić - czy jako zerówkowicze są gotowi na przekroczenie progu prawdziwej szkoły?
    • Warszawa stała się celem wyjątkowej wycieczki edukacyjnej, w której udział wzięły klasy 4d oraz 5c. Jednym z punktów programu była wizyta w Manufakturze Czekolady i udział w czekoladowych warsztatach podczas których zgłębiliśmy tajniki produkcji tego pysznego smakołyku. Obejrzeliśmy pokaz multimedialny o drzewach kakaowca i rejonach świata, z których pochodzi. Spróbowaliśmy ziarna kaowca oraz wypiliśmy pyszną czekoladę na gorąco. Każdy z uczestn
    • Culinary English lesson. Kulinarna lekcja języka angielskiego. Grupa językowa z kl. 6b postanowiła wykorzystać znajomość czynności kuchennych i produktów spożywczych w praktyce.
    • Dnia 10 czerwca 2026r. uczniowie klas 3b i 3e uczestniczyli w wycieczce edukacyjnej do Warszawy. Program był bardzo różnorodny i pozwolił połączyć naukę z ciekawymi doświadczeniami.
    • W poniedziałek 08.06.2026 uczniowie klas IB i IC wraz z nauczycielami wybrali się na wycieczkę do Warszawy 🧜‍♀️.

      Pierwszym punktem programu była wizyta w "Kolejkowe " 🚂🏬🚗🌉👴🕺💃wystawie poświęconej miniaturowej Warszawie . Uczniowie mogli podziwiać m.in Plac Zamkowy, Starówkę , Dworzec Centralny oraz wiele innych ciekawych miejsce. Magiczne miejsce tętniące życiem poprzez ruchome elementy jak pociągi ,tramwaje ,samochody oraz rzekę Wisłę i barkę oc
    • W piątek 12.06. 2026r. w klasie 2b zrobiło się wyjątkowo rodzinnie i bardzo kolorowo! Z okazji Dnia Rodziny odwiedzili nas rodzice oraz rodzeństwo, by wspólnie wziąć udział w rodzinnych warsztatach.
    • We wtorek 9.06.2026r. uczniowie klas 2b i 3d wybrali się na pełną wrażeń wycieczkę do Warszawy🤩. Pierwszym punktem programu była Jungle Academy, gdzie dzieci aktywnie spędziły czas, pokonując różnorodne przeszkody i uczestnicząc w zabawach rozwijających sprawność i współpracę.
    • 11 czerwca 2026 r. w klasie 2a odbyło się wyjątkowe spotkanie z okazji Dnia Rodziny. Uczniowie z niecierpliwością, lekką tremą i ogromną radością oczekiwali na przybycie swoich najbliższych. Tego dnia szkolna sala wypełniła się uśmiechami, serdecznością i rodzinną atmosferą.
    • Dzień 2 VI 2026r klasy 8d i 8b spędziły na warsztatach ekologiczno-kulturowych w Nadbużańskim Parku Krajobrazowym w Kaliskach. Siedzibą parku jest zabytkowy dworek, dawna rezydencja Ignacego Paderewskiego, który podarował ją swojej żonie Helenie. W kolejnych latach mieścił się tam Dom dla dziewcząt Fundacji Heleny Paderewskiej oraz szpital. W zabytkowych murach budynku młodzież wysłuchała prelekcji związanej z historią i ochroną przyrody na teren
    • 9 czerwca br. uczniowie klas pierwszych uczestniczyli w wyjątkowych spotkaniach - z Panią Moniką Kuśmirek-Giers - adwokatem oraz Panią Agnieszką Kuśmirek-Poznańską - aplikantem adwokackim. Tematem zajęć było poznanie zawodu adwokata na podstawie pierwszego rozdziału książki Ewy Ruszkiewicz „Leśne sprawy bajecznych adwokatów”.
    • 3 czerwca 2026 r., gdy zegar wskazał godzinę trzynastą, klasa 1b otworzyła drzwi swojej sali i zaprosiła rodziców na Dzień Rodziny do świata, w którym bajki są prawdziwe.
    • 9 czerwca 2026 r. klasa 2d wraz z rodzicami wzięła udział w grze miejskiej „Tajemnice Węgrowa”. Uczestnicy, podzieleni na drużyny, wykonywali zadania i zdobywali punkty, odkrywając ciekawe miejsca oraz historię naszego miasta. Za zaangażowanie, współpracę i sportową rywalizację wszystkie drużyny otrzymały pamiątkowe medale oraz słodką przekąskę.
    •  

      Odnośnik: //cloud-d.edupage.org/cloud/eduresized_obiady.jpg?z%3A4bUeLFWCnQ8ZcrDJpC7USB9aXDNEDraAJ4nebPsXWdWDPlpPkmQhsKDv%2BNjEmhUbuYWEsE6Vtm2h8wgPnLw5Ww%3D%3D

      Zakup obiadów na miesiąc czerwiec

      --------------------------------------------------------------------

      Protokół z posiedzenia Komisji Rekrutacyjnej - lista kandydatów przyjętych do klas pierwszych w postępowaniu uzupełniającym (rok szkolny 2026/2027)

      -------------------------------------------------------------------

      Protokół z posiedzenia Komisji Rekrutacyjnej - lista kandydatów

      zakwalifikowanych do klasy pierwszej sportowej oraz klas pierwszych

      w postępowaniu uzupełniającym (rok szkolny 2026/2027).

      -------------------------------------------------------------------------

      Protokół z posiedzenia Komisji Rekrutacyjnej - listy kandydatów przyjętych do klasy pierwszej sportowej oraz klas pierwszych (rok szkolny 2026/2027

       

      __________________________________

       

      Szanowni Rodzice kandydatów zakwalifikowanych 
      do klas pierwszych w roku szkolnym 2026/2027

       

      Przypominamy, że do dnia 27 marca 2026 r., należy złożyć do sekretariatu szkoły pozostałe dokumenty znajdujące się w wykazie II etapu rekrutacji.

       

      Protokół z posiedzenia Komisji Rekrutacyjnej - listy kandydatów zakwalifikowanych do klasy pierwszej sportowej oraz klas pierwszych (rok szkolny 2026/2027).

      ____________________________________________

      Lista kandydatów do klasy pierwszej sportowejna rok szkolny 2026 / 2027, którzy uzyskali pozytywny wynik z próby sprawności fizycznej

      ------------------------------------------------------------------------

      Rekrutacja uczniów

      do klas pierwszych

      (w tym do klasy sportowej)

       

      Szkoły Podstawowej Nr 2

       im. Jana Pawła II w Węgrowie

      NA ROK SZKOLNY 2026/2027

       

      Zapisy uczniów z obwodu szkoły do pierwszej klasy będą trwały

      od 23 lutego do 13 marca 2026 r.

       

      Test sprawności fizycznej do klasy sportowej 

      odbędzie się 17 marca 2026 r. o godz.: 16:30

      w hali sportowej.

       

      Więcej informacji >>>

      _____________________________________________________________

      REKLAMA SZKOŁY

      Odnośnik: https://cloud-7.edupage.org/cloud/Reklama_szkoly.mp4?z%3A6GY9BXZo4SunXyirzQORzlJcoC1CHHX0kopfg2NAnucbv2iHiejvQrM2MwXr3ov%2F5t2tmbs4NlpvoRh1E2fHsQ%3D%3D

      Autor: Wojtek Brzezik 8B

      -----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

       

      Polityka oraz procedury ochrony dzieci przed krzywdzeniem oraz załącznik

      -----------------------------------------------------

       

      ZAPRASZAMY DO NASZEJ SZKOŁY

      Odnośnik: https://spnr2wwegrowie-my.sharepoint.com/personal/arkadiusz_roguski_sp_wegrow_pl/_layouts/15/stream.aspx?id=/personal/arkadiusz_roguski_sp_wegrow_pl/Documents/Prezentacja+szko%c5%82y+SP2+01.2023+.mp4&ga=1&sw=auth

      Prezentację przygotował p. Arkadiusz Roguski

       

      Telefon zaufania

          • Dzień Babci i Dziadka

            Doskonale wszyscy znamy 21 i 22 stycznia, w te dni mają święto nasze kochane babcie i kochani dziadkowie. Dzieci ze świetlicy szkolnej dla klas pierwszych pamiętali o święcie dziadków. Przygotowali dla nich przepiękne laurki wraz z życzeniami. Wykonali kolorowe prace przedstawiające babcię i dziadka. Drogim Babciom i Dziadkom życzymy wszystkiego co najlepsze!

          • „ZIMO, bądź nam zimą!”

            Pod takim hasłem 15 stycznia 2026r. odbył się apel poświęcony bezpiecznym zabawom zimowym, przygotowany przez uczniów klas 3b i 7b, którym biały puch, okrywający świat o tej porze roku, kojarzy się radością i inspiracją do ciekawych zabaw. By jednak były one beztroskie i bezpieczne zarazem, nie wystarczy sama wyobraźnia - przydaje się również trochę elementarnej wiedzy jak bezpiecznie jeździć na sankach, nartach i łyżwach w wyznaczonych do tego miejscach. Uczniowie przypomnieli o odpowiednim ubiorze dostosowanym do warunków pogodowych oraz o konieczności zachowania ostrożności podczas zabaw w pobliżu dróg i zbiorników wodnych. Podkreślili, jak ważne jest słuchanie poleceń dorosłych, dbanie o bezpieczeństwo swoje i innych oraz reagowanie w sytuacjach zagrożenia. W kilku krótkich scenkach przedstawili zagrożenia mogące płynąć z niebezpiecznych zabaw na śniegu i alternatywne sposoby spędz

          • W poszukiwaniu „Zaginionych kolęd”

            9 stycznia 2026 r. uczniowie klas 2a i 2d wzięli udział w wycieczce do Warszawy. Głównym punktem programu była wizyta w Warszawskiej Operze Kameralnej, gdzie uczniowie obejrzeli musical pt. „Zaginione kolędy”, który ich zachwycił barwną scenografią, piękną muzyką oraz ciekawą, pełną emocji fabułą. Przedstawienie opowiadało historię poszukiwania zapomnianych kolęd, niosąc ze sobą ważne przesłanie o tradycji, wspólnocie i sile muzyki. Artyści zaprezentowali wysoki poziom wokalny i aktorski, a dynamiczna gra świateł oraz kostiumy dodatkowo podkreślały magiczny charakter spektaklu. Musical wzbudził duże zainteresowanie uczniów i spotkał się z bardzo pozytywnym odbiorem, dostarczając niezapomnianych wrażeń artystycznych.

          • Dzień babci i dziadka w 3d

            12 stycznia uczniowie klasy 3d przedstawili jasełka👼👼👼 dla babć i dziadków. Na początku dzieci zaśpiewały piosenkę🎤, której słowa: „moja droga babciu, mój kochany dziadku, jak to dobrze, że was mam” były skierowane do naszych wspaniałych gości 🥰

            Następnie babcie i dziadkowie otrzymali od wnucząt kwiatki w kształcie serca.

          • Jasełka

            18 grudnia 2025 r. w naszej Szkole odbyły się tradycyjne jasełka przygotowane przez uczniów klasy 3e i 6b pod opieką p. Agnieszki Książek i p. Klaudii Pędzich.

            Uroczystość rozpoczęła się krótkim powitaniem uczniów i gości przez dyrektora szkoły panią Agnieszkę Zarzycką, która podkreśliła znaczenie pielęgnowania tradycji bożonarodzeniowych oraz wspólnego przeżywania nadchodzących świąt. Podzieliła się z uczniami oraz rodzicami występujących uczniów opłatkiem. Następnie młodzi aktorzy odtworzyli wydarzenia towarzyszące narodzinom Jezusa.

          • Konkurs chemiczny

            4 grudnia 2025 r. w Siedlcach nasze uczennice z kl.8b, wzięły udział w II etapie (rejonowym) Przedmiotowego Konkursu Chemicznego dla Uczniów Szkół Podstawowych, organizowanym przez Mazowieckie Kuratorium Oświaty.

            Wspierane przez panią Elżbietę Molską,

            Marysia Molska i Maja Rojek w oczekiwaniu na rozpoczęcie konkursu:

          • JASEŁKA KLASOWE – 3d

            ❄️🎄❄️🎄❄️ 19 grudnia ❄️🎄❄️🎄❄️ w klasie 3d odbyły się jasełka klasowe. Uczniowie zaprezentowali przedstawienie bożonarodzeniowe, wprowadzając wszystkich w świąteczny nastrój. Występ uświetniły kolędy oraz piękne stroje i dekoracje. Na jasełka zostali zaproszeni rodzice uczniów, którzy z radością i wzruszeniem oglądali przygotowany program.

          • Świąteczne kartki z Węgrowa do Nicei – międzynarodowa inicjatywa klasy 2d

            Uczniowie klasy 2d wzięli udział w wyjątkowej inicjatywie o charakterze międzynarodowym. W ramach przygotowań do Świąt Bożego Narodzenia własnoręcznie wykonali kartki bożonarodzeniowe z życzeniami dla rówieśników z polskiej szkoły w Nicei. Podczas zajęć dzieci z dużym zaangażowaniem i kreatywnością ozdabiały kartki oraz pisały ciepłe, świąteczne życzenia, poznając jednocześnie elementy kultury i tradycji bożonarodzeniowych. Zwieńczeniem tego przedsięwzięcia była wizyta na poczcie, gdzie uczniowie mieli okazję zobaczyć, jak wygląda proces wysyłania korespondencji. Wraz z kartkami świątecznymi uczniowie wysłali również drobne upominki przekazane przez Urząd Miasta Węgrów oraz książeczki otrzymane od Starostwa Powiatowego.

          • Świąteczne spotkanie klasy Ia z rodzicami

            17 grudnia uczniowie klasy Ia, wraz z wychowawczynią, zorganizowali wyjątkowe spotkanie świąteczne z rodzicami. Dzieci wprowadziły zebranych gości w magiczną atmosferę Świąt Bożego Narodzenia, recytując wiersze o tematyce świątecznej oraz śpiewając kolędy, które wzruszyły zebranych gości. Kilkoro uczniów zaprezentowało również swoje umiejętności muzyczne, grając kolędy na dzwonkach.

          • Dnia Babci i Dziadka

            12 grudnia w klasie 2b odbyło się wyjątkowe i pełne ciepła spotkanie z okazji Dnia Babci i Dziadka. 👵👴

            Uczniowie przygotowali dla swoich ukochanych gości piękne przedstawienie, które wywołało wiele uśmiechów i wzruszeń. Po występie nadszedł czas na wspólną zabawę. Dziadkowie z ogromnym zaangażowaniem brali udział w wesołych konkursach, takich jak obieranie jabłek tak, aby skórka była jak najdłuższa, tworzenie fantazyjnych fryzur czy wbijanie jak największej liczby gwoździ w zaledwie 20 sekund. Śmiechu i pozytywnych emocji nie brakowało! Kolejnym punktem spotkania było wspólne opowiadanie bajki – każdy z dziadków dodawał od siebie fragment historii, tworząc jedyną w swoim rodzaju, magiczną opowieść.

          • W Edulandii

            Z okazji Mikołajek uczniowie klas 2b i 3c przenieśli się na chwilę do prawdziwie magicznego, świątecznego świata. ✨ 🎅

            Podczas wizyty w Edulandii dzieci wzięły udział w kreatywnych warsztatach świątecznych, gdzie własnoręcznie tworzyły wyjątkowe kule śnieżne – pełne brokatu, zimowej magii i świątecznej radości. Każda kula była niepowtarzalna, tak jak wyobraźnia jej autora ❄️ .

          • Konkurs różańcowy

            W tym roku szkolnym tradycyjnie odbył się szkolny konkurs różańcowy pod hasłem " Różaniec - modlitwa nadziei ". Dzieci wybierały jedną tajemnicę różańcową i miały ją przedstawić plastycznie różnorodną techniką. W sumie w klasach I - VI do konkursu przystąpiło 36 uczniów. Komisja miała dużo trudu, by wyłonić laureatów konkursu. Wszystkie dzieci otrzymały dyplomy i nagrody. Każdy uczeń otrzymał ocenę celującą z religii za udział w konkursie.

          • ŚWIĘTA TUŻ, TUŻ

            2 grudnia 2025 r. uczniowie klasy 2d wybrali się na wyjątkową, przedświąteczną wycieczkę do Bombkolandii w Głęboczycy. Wizyta w magicznej krainie bombek dostarczyła dzieciom wielu niezapomnianych wrażeń. Najpierw uczniowie mieli okazję własnoręcznie udekorować szklane bombki, tworząc oryginalne ozdoby choinkowe, które zabrali ze sobą do domu. Następnie każdy mógł napisać list do Świętego Mikołaja, prosząc o wymarzone prezenty i dzieląc się świątecznymi życzeniami. Dużo radości wzbudziło urządzenie do mielenia złych uczynków, co symbolicznie oznaczało pożegnanie się z nimi przed nadejściem świąt. Dzieci odwiedziły także Świętego Mikołaja, z którym mogły porozmawiać i zrobić pamiątkowe zdjęcia. Każdy uczeń otrzymał drobny upominek. Na zakończenie uczestnicy obejrzeli ciekawą lekcję dotyczącą procesu powstawania szklanej bombki, dowiadując się, jak wiele pracy i precyzji wymaga stworzenie t

          • „Polska to moja Ojczyzna”

            21 listopada br. odbył się szkolny konkurs dla klas III „Polska to moja Ojczyzna", którego celem było: kształtowanie postaw patriotycznych, budzenie zainteresowania historią Polski oraz Polską współczesną.

            W turnieju wzięło udział 19 uczniów. Po sprawdzeniu testu składającego się z 13 pytań, w którym można było zdobyć 32 pkt. komisja konkursowa wyłoniła zwycięzców:

          • „Moc relacji – siła bez przemocy”

            W listopadzie uczniowie kl. I – III w ramach realizacji trzeciego zadania z ogólnopolskiego projektu „Moc relacji – siła bez przemocy” wzięli udział w zajęciach pod hasłem „Misja bezpieczna klasa – wyprawa po dobre samopoczucie”. Podczas spotkania dzieci uczyły się rozpoznawania emocji oraz wskazywania, w której części ciała najczęściej je odczuwają. Ćwiczyły także dopasowywanie emocji do różnych codziennych sytuacji.

          • Andrzejki

            28 listopada świetlica szkolna dla klas pierwszych zamieniła się w magiczną salę wróżb, w której zgodnie z tradycją, odbyły się wróżby i zabawy andrzejkowe. Tego dnia każdy chciał dowiedzieć się, co go czeka w przyszłości, sława, bogactwo, a może dalekie podróże. Na początku spotkania dzieci poznały historię tego święta, zapoznały się z tradycjami andrzejkowymi, a później rozpoczęły się zabawy z przygotowanymi wróżbami. To był dzień pełen magii, oczywiście dzieci wiedzą, że wszystkie wróżby traktujemy z przymrużeniem oka. Andrzejkowe zabawy wraz z wróżbami były wspaniałą okazją do wspólnej dobrej zabawy.

          • Dzień Życzliwości i Pozdrowień

            21 listopada obchodzony jest Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień. Tego dnia do kręgu życzliwych i uśmiechniętych ludzi postanowiły dołączyć także dzieci ze świetlicy szkolnej dla klas pierwszych. Na początku zajęć rozmawialiśmy o życzliwości, dobrych manierach, zachowaniu się w szkole i miejscach publicznych. W czasie zajęć dzieci wykonały mapę mentalną, która przedstawiała wyjaśnienie słowa-życzliwy. Świetliki stworzyły również kodeks życzliwości oraz uśmiechnięte buźki. Wspólnie rozwiązali krzyżówkę. Po zajęciach tematycznych przyszedł również czas na zabawy mające na celu uświadomienie tego jak łatwo być życzliwym. Dzień Życzliwości i Pozdrowień to wspaniała okazja aby przypomnieć sobie, ile w naszych codziennych relacjach znaczą proste słowa: proszę, dziękuję, przepraszam, dzień dobry, miłego dnia, dobrze, że tu jesteś, a także jak cudowną i ciepłą atmosferę wprowadza serdeczny

    • Odnośnik: https://sp2wegrow.edupage.org/news/?gtnid=816#news-816

    • Librus Synergia
    • Odnośnik: https://dbamomojzasieg.pl/materialy-pomocnicze/

    • Godziny dzwonków

      Czwartek 25.06.2026
    • Kalendarz

      • brak danych
    • Galeria zdjęć

      • brak danych
    • Biuletyn informacji publicznej
    • Liczba wizyt

      liczba odwiedzin: 1510081
    • Kontakty

      • Szkoła Podstawowa nr 2 im. Jana Pawła II w Węgrowie
      • (+25) 792-30-97
      • 07 - 100 Węgrów
        ul. T. Kościuszki 16
        Poland
      • Księgowość - Kasa nr bezpośredni (25)792-35-12
      • Więcej informacji w zakładce Nasza szkoła >>> Sekretariat
    • Logowanie