Strona główna

    • Dnia 12 czerwca 2026r. w naszej szkole odbył się konkurs „Mistrz cichego czytania ze zrozumieniem”, przeznaczony dla uczniów klas I – III. Jego celem było rozwijanie umiejętności czytania ze zrozumieniem, doskonalenie koncentracji uwagi oraz zachęcanie do samodzielnego sięgania po książki.
    • W dniu 25.06.2026 r. uczniowie klasy 2a odwiedzili Miejską Bibliotekę Publiczną w Węgrowie, mieszczącą się w zabytkowym budynku Domu Gdańskiego. Celem wycieczki było poznanie działalności biblioteki oraz zapoznanie się z historią i dziedzictwem kulturowym miasta.
    • 24 czerwca br. uczniowie klasy 1a uczestniczyli w wycieczce do Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Węgrowie. Było to niezwykle ciekawe i pouczające spotkanie, podczas którego dzieci mogły poznać specyfikę pracy strażaka oraz zobaczyć, jak funkcjonuje jednostka straży pożarnej.
    • Czerwiec to czas wyjazdów i spotkań integracyjnych. Popularnym kierunkiem wypraw uczniów naszej szkoły było Mini zoo „U Mai” w Ruchnie, do którego wybrali się uczniowie klas: 2c, 3b, 3d. Ich celem było poznanie różnych gatunków zwierząt, rozwijanie zainteresowań przyrodniczych oraz integracja zespołów klasowych.
    • 24 czerwca uczniowie klasy II b mieli wyjątkową okazję odwiedzić Komendę Powiatową Policji. Była to niezwykle ciekawa i pełna wrażeń wycieczka, podczas której dzieci mogły z bliska poznać zawód policjanta oraz dowiedzieć się, jak wygląda codzienna służba funkcjonariuszy.
    • Wiosna to dobry czas na sianie nasion i zakładanie klasowego ogródka. Dzięki uprzejmości firmy Farex oraz zaangażowaniu jednej z mam otrzymaliśmy zestawy startowe marki Legutko, które wykorzystaliśmy do tego celu.
    • W czerwcu klasa 3D uczestniczyła w kilku wyjściach edukacyjnych, których celem było poznanie funkcjonowania różnych instytucji i przedsiębiorstw.
    • W dniu 20 czerwca odbyło się wyjątkowe spotkanie uczniów, rodziców oraz wychowawcy klasy 3e. Spędziliśmy fantastyczny czas na świeżym powietrzu, goszcząc w niezwykle urokliwym miejscu – Mini ZOO „U Mai” w Ruchnie. Dla rodziców przygotowaliśmy i przedstawiliśmy inscenizacje bajek, które były przeplatane wspólnymi zabawami i grami. Zabawne historyjki oraz żarty bawiły zarówno dzieci, jak i dorosłych. Rodzice aktywnie uczestniczyli w przygotowanych
    • 23 czerwca klasa 2d podsumowała swoją pracę w roku szkolnym 2025/2026. Spotkanie z wychowawczynią odbyło się w wyjątkowej atmosferze Wirydarza Centrum Dialogu Kultur.
    • Dnia 21.06.2026r. dwoje naszych uczniów Maria Molska z kl. 8b i Paweł Molski z kl. 4a wystartowali w Triathlonie Siedleckim. Marysia miała do przepłynięcia 100 m w zalewie, następnie 4 km jazdy na rowerze oraz 1 km biegu, natomiast Paweł 100 m do przepłynięcia w zalewie, 2 km na rowerze i 400 m biegu.
    • W roku szkolnym 2025/2026 uczniowie klas pierwszych po raz kolejny uczestniczyli w ogólnopolskim programie edukacyjnym „Akademia Bezpiecznego Puchatka”. Celem akcji było poszerzenie wiedzy dzieci na temat bezpieczeństwa w szkole, w domu, na drodze oraz w internecie, a także kształtowanie odpowiedzialnych postaw w codziennym życiu.
    •  

      Odnośnik: //cloud-d.edupage.org/cloud/eduresized_obiady.jpg?z%3A4bUeLFWCnQ8ZcrDJpC7USB9aXDNEDraAJ4nebPsXWdWDPlpPkmQhsKDv%2BNjEmhUbuYWEsE6Vtm2h8wgPnLw5Ww%3D%3D

      Zakup obiadów na miesiąc czerwiec

      --------------------------------------------------------------------

      Protokół z posiedzenia Komisji Rekrutacyjnej - lista kandydatów przyjętych do klas pierwszych w postępowaniu uzupełniającym (rok szkolny 2026/2027)

      -------------------------------------------------------------------

      Protokół z posiedzenia Komisji Rekrutacyjnej - lista kandydatów

      zakwalifikowanych do klasy pierwszej sportowej oraz klas pierwszych

      w postępowaniu uzupełniającym (rok szkolny 2026/2027).

      -------------------------------------------------------------------------

      Protokół z posiedzenia Komisji Rekrutacyjnej - listy kandydatów przyjętych do klasy pierwszej sportowej oraz klas pierwszych (rok szkolny 2026/2027

       

      __________________________________

       

      Szanowni Rodzice kandydatów zakwalifikowanych 
      do klas pierwszych w roku szkolnym 2026/2027

       

      Przypominamy, że do dnia 27 marca 2026 r., należy złożyć do sekretariatu szkoły pozostałe dokumenty znajdujące się w wykazie II etapu rekrutacji.

       

      Protokół z posiedzenia Komisji Rekrutacyjnej - listy kandydatów zakwalifikowanych do klasy pierwszej sportowej oraz klas pierwszych (rok szkolny 2026/2027).

      ____________________________________________

      Lista kandydatów do klasy pierwszej sportowejna rok szkolny 2026 / 2027, którzy uzyskali pozytywny wynik z próby sprawności fizycznej

      ------------------------------------------------------------------------

      Rekrutacja uczniów

      do klas pierwszych

      (w tym do klasy sportowej)

       

      Szkoły Podstawowej Nr 2

       im. Jana Pawła II w Węgrowie

      NA ROK SZKOLNY 2026/2027

       

      Zapisy uczniów z obwodu szkoły do pierwszej klasy będą trwały

      od 23 lutego do 13 marca 2026 r.

       

      Test sprawności fizycznej do klasy sportowej 

      odbędzie się 17 marca 2026 r. o godz.: 16:30

      w hali sportowej.

       

      Więcej informacji >>>

      _____________________________________________________________

      REKLAMA SZKOŁY

      Odnośnik: https://cloud-7.edupage.org/cloud/Reklama_szkoly.mp4?z%3A6GY9BXZo4SunXyirzQORzlJcoC1CHHX0kopfg2NAnucbv2iHiejvQrM2MwXr3ov%2F5t2tmbs4NlpvoRh1E2fHsQ%3D%3D

      Autor: Wojtek Brzezik 8B

      -----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

       

      Polityka oraz procedury ochrony dzieci przed krzywdzeniem oraz załącznik

      -----------------------------------------------------

       

      ZAPRASZAMY DO NASZEJ SZKOŁY

      Odnośnik: https://spnr2wwegrowie-my.sharepoint.com/personal/arkadiusz_roguski_sp_wegrow_pl/_layouts/15/stream.aspx?id=/personal/arkadiusz_roguski_sp_wegrow_pl/Documents/Prezentacja+szko%c5%82y+SP2+01.2023+.mp4&ga=1&sw=auth

      Prezentację przygotował p. Arkadiusz Roguski

       

      Telefon zaufania

          • 83. ROCZNICA ZAGŁADY WĘGROWSKICH ŻYDÓW

            Po raz kolejny 22 września 2025 roku, społeczność naszej szkoły uczestniczyła w uroczystych obchodach zagłady węgrowskich Żydów . 83 lata temu Niemcy przystąpili do likwidacji węgrowskiego getta . Około 2 tysięcy Żydów zamordowali na miejscu, pozostałych wywieziono do niemieckiego, nazistowskiego obozu zagłady w Treblince. Po likwidacji getta rozpoczęła się akcja wyłapywania ukrytych Żydów, w synagodze urządzono magazyn, gdzie składowano i segregowano mienie pożydowskie, niszczono budynki i wszelkie materialne ślady związane z ludnością żydowską w naszym mieście.

          • Spotkanie z policjantami

            22 września pierwszoklasistów odwiedzili policjanci!.

            Nasi uczniowie uczyli się, jak bezpiecznie uczestniczyć w ruchu drogowym, a szczególnie prawidłowo przechodzić przez jezdnię. Były pytania, ćwiczenia i sporo uśmiechu.

            Dzieci już wiedzą, dlaczego warto korzystać z pasów, co oznaczają światła na sygnalizacji i jak odblaski pomagają być widocznym po zmroku.

          • 32 Akcja Sprzątania Świata w naszej szkole

            Zgodnie z tradycją, nasza szkoła po raz kolejny przystąpiła do akcji Sprzątania Świata. Tegoroczna akcja przebiegła pod hasłem ”W naturę z kulturą”. Miała ona przypominać o tym, że kultura jest wizytówką ludzkości. Składową kultury są obyczaje, nawyki, które świadczą o naszym człowieczeństwie. W trakcie zajęć lekcyjnych uczniowie odpowiedzieli na pytanie: Czy potrafimy z wdzięcznością i szacunkiem zachowywać się w otoczeniu przyrody? Młodzież zapoznała się z sześcioma zasadami jakimi powinien kierować się każdy człowiek przebywający w naturze. Zajęciom towarzyszyły gry i zabawy ekologiczne prezentujące czas rozkładu najczęściej wyrzucanych śmieci, materiałów biodegradowalnych i nie biodegradowalnych. Następnie wyruszyliśmy w plener sprzątając teren wokół szkoły. Młodzież zobowiązała się do kontynuowania działań wraz z najbliższą rodziną w miejscu swojego zamieszkania .

          • BohaterON 2025

            We wrześniu br. nasza szkoła przystąpiła do projektu „BohaterON w Twojej Szkole”. Są to działania skierowane do placówek oświatowych i instytucji związanych z edukacją dzieci i młodzieży. Ich misją jest tworzenie i przekazywanie wiedzy historycznej szczególnie tej dotyczącej Powstania Warszawskiego w atrakcyjnej dla młodych ludzi formie oraz nowoczesna edukacja patriotyczna.

          • Spotkanie z policjantem

            5 września 2025 roku uczniowie klas pierwszych spotkali się z przedstawicielem Komendy Powiatowej Policji w Węgrowie st. asp. Sebastianem Domańskim i Komendantem Straży Miejskiej w Węgrowie Katarzyną Ostrowską. Spotkanie dotyczyło bezpieczeństwa dzieci w czasie drogi do i ze szkoły. Pogadanka miała na celu kształtowanie właściwych postaw i nawyków związanych z bezpiecznym poruszaniem się po drogach, uświadomienie dzieciom zagrożeń czyhających w drodze do i ze szkoły, zapoznanie uczniów z zasadami ruchu drogowego oraz rolą policjanta i strażnika miejskiego w dbaniu o bezpieczeństwo. Goście zachęcali uczniów do codziennego dbania o swoje bezpieczeństwo i zwracania uwagi na otoczenie. Wręczyli też uczniom odblaski, które zwiększają widoczność dziecka na drodze.

          • Wizyta Mazowieckiej Kurator Oświaty Pani Wioletty Krzyżanowskiej

            W czwartek 4 września 2025 roku mieliśmy zaszczyt gościć w naszej szkole Panią Wiolettę Krzyżanowską Mazowieckiego Kuratora Oświaty oraz Panią Urszulę Wyrzykowską – Dudek Dyrektora Delegatury w Siedlcach MKO w Warszawie. To ogromny zaszczyt i wyróżnienie dla naszej społeczności szkolnej. W spotkaniu uczestniczył również Burmistrz Miasta Węgrowa Pan Paweł Marchela, który wspólnie z Dyrektor Szkoły Panią Agnieszką Zarzycką powitał Panią Kurator w naszym mieście. Pani Kurator podczas spotkania z radą pedagogiczną wyraziła ogromną wdzięczność i uznanie dla pracy nauczycieli oraz wszystkich pracowników oświaty. Zwiedzając szkołę, sale lekcyjne, sale terapeutyczne z uznaniem mówiła o staraniach dyrektor szkoły w udoskonalaniu placówki oraz o harmonijnej współpracy z lokalnym samorządem.

          • Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2025 / 2026

            „Ucz się z radością
            a życie stanie się przygodą.”


            Słońce, plaża, góry - te atrakcje na razie za nami. Nadszedł 1 września, więc czas pożegnać błogie lenistwo. Rozpoczęliśmy nowy rok szkolny 2025/2026. O godzinie 8.00 w Klasztorze została odprawiona Msza św. w intencji uczniów i  pracowników szkoły. Następnie uczniowie udali się do hali sportowej, gdzie odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego z udziałem zaproszonych gości. Ciepłe słowa oraz życzenia radości i sukcesów skierowali do uczniów: Dyrektor Szkoły p. Agnieszka Zarzycka, Wiceburmistrz Miasta Węgrowa p. Halina Ulińska, Dziekan Dekanatu Węgrowskiego ksiądz prałat Leszek Gardziński, Przewodnicząca Rady Rodziców p. Agnieszka Jurkowska oraz Przewodniczący Samorządu Uczniowskiego uczeń klasy 8b Adrian Burzyński. Podczas uroczystości zostali przedstawieni uczniom nowi wychowawcy klas pierwszych oraz czwartych. Na zakończenie zab

          • Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2024 / 2025

            „Sukces jest sumą małych wysiłków, powtarzanych dzień po dniu,

            a dobra szkoła nie produkuje geniuszy, tylko zdrowe społeczeństwo’’

            Robert Collier

            Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2024/2025 uczniów klas I-VII rozpoczęło się o godz. 9:00 w hali sportowej Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Jana Pawła II w Węgrowie. W tej pięknej chwili uczniom i ich rodzicom obok kadry pedagogicznej towarzyszyli: Zastępca Burmistrza Miasta Węgrowa pani Halina Ulińska, Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej pan Maciej Robak wraz z radnymi, Naczelnik Wydziału Spraw Społecznych pan Piotr Szaniawski, Proboszcz Parafii pw. Św. Piotra z Alkantary i św. Antoniego z Padwy w Węgrowie ks. Romuald Kosk oraz Przewodnicząca Rady Rodziców pani Agnieszka Jurkowska.

          • Wspólnie mocniejsi…

            W roku szkolnym 2024/2025 w naszej szkole klasy 2e i 3a zrealizowały szereg działań w ramach ogólnopolskiego projektu „Wspólnie mocniejsi – uczymy się przez integrację". Promował on kreatywność, rozwijanie pasji, wzmacniał postawy wrażliwości, tolerancji wśród dzieci, aktywizował uczniów w działania klasowe i wspólne przedsięwzięcia. Uczyliśmy się w atmosferze wzajemnego szacunku i otwartości. ⚽ 📚 ⛰️ 🤾‍♂️ 🚴‍♀️ 🌅 💃 🕺 🖌️ ✏️ 🎨 🖼️

          • Wycieczka do Liwa

            Tuż przed zakończeniem roku szkolnego, 26 czerwca, klasy 2a i 2d wzięły udział w wycieczce do Muzeum Zbrojowni na Zamku w Liwie. Uczniowie mieli okazję zwiedzić zamek oraz wziąć udział w lekcji muzealnej: Kultura rycerska w średniowieczu. Dzieci dowiedziały się o wychowaniu i edukacji w średniowieczu, ceremonii pasowania, uzbrojeniu oraz turniejach.

          • Akademia Bezpiecznego Puchatka

            W roku szkolnym 2024/2025 wzorem lat ubiegłych w Szkole Podstawowej Nr 2 im. Jana Pawła II w Węgrowie zrealizowano program Akademia Bezpiecznego Puchatka. Przedsięwzięciem profilaktycznym objęci byli uczniowie klas pierwszych. Akademia Bezpiecznego Puchatka to ogólnopolski program edukacyjny obejmujący tematykę związaną z bezpieczeństwem dzieci w czterech sferach: na drodze, w domu, w szkole oraz w Internecie. W XVI edycji programu wzięło udział 88 uczniów klas pierwszych Lekcje te prowadzone były przez wychowawców klas. Od września dzieci uczestniczyły w zajęciach dotyczących bezpieczeństwa, realizowanych w oparciu o starannie opracowane materiały edukacyjne. Uczniowie wypełniali karty pracy otrzymane od organizatorów oraz oglądali filmy edukacyjne. Kubuś Puchatek m. in. „uczył” dzieci, jak zgodnie z prawem poruszać się po drodze, jak przechodzić przez jezdnię, jeździć na rowerze, desko

          • Wycieczka do Zwierzyńca Eurostrusi w Borzychach

            Dnia 25 czerwca br. uczniowie klasy IIIa odwiedzili Zwierzyniec Eurostrusi w Borzychach.

            Podczas wycieczki podziwialiśmy różne zwierzęta m.in.: kucyki, osiołka, alpakę, króliki, świnki, kurki, gęsi, kaczki, strusie, pawie itp. Część zwierząt mogliśmy karmić, a niektóre nawet głaskać, co sprawiło nam dużo radości. Wielką atrakcją było podziwianie spacerującego wolno bociana, który swobodnie przemierzał teren. Niezapomnianym przeżyciem było też pozowanie z kurą na głowie, co wywołało dużo śmiechu wśród uczestników.🐔 🐔 🐔

          • „Mali artyści, wielka sztuka!”

            W bieżącym roku w klasach IIIb i IIIc odbył się niezwykły projekt malarski, który na długo zostanie w pamięci. Dzieci zwiedziły w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Węgrowie wystawę, na której swoją twórczość prezentowała Pani Inez Kresa. Zapoznały się również z dziełami wielkich malarzy światowej sławy, a jeden z nich to Jan Matejko - człowiek, który historię Polski malował z ogromnym rozmachem, królów znał na wylot, a jego obrazy zachwycają wszystkich do dziś.

    • Odnośnik: https://sp2wegrow.edupage.org/news/?gtnid=816#news-816

    • Librus Synergia
    • Odnośnik: https://dbamomojzasieg.pl/materialy-pomocnicze/

    • Godziny dzwonków

      Sobota 27.06.2026
    • Kalendarz

      • brak danych
    • Galeria zdjęć

      • brak danych
    • Biuletyn informacji publicznej
    • Liczba wizyt

      liczba odwiedzin: 1515228
    • Kontakty

      • Szkoła Podstawowa nr 2 im. Jana Pawła II w Węgrowie
      • (+25) 792-30-97
      • 07 - 100 Węgrów
        ul. T. Kościuszki 16
        Poland
      • Księgowość - Kasa nr bezpośredni (25)792-35-12
      • Więcej informacji w zakładce Nasza szkoła >>> Sekretariat
    • Logowanie