Strona główna

    • Dnia 12 czerwca 2026r. w naszej szkole odbył się konkurs „Mistrz cichego czytania ze zrozumieniem”, przeznaczony dla uczniów klas I – III. Jego celem było rozwijanie umiejętności czytania ze zrozumieniem, doskonalenie koncentracji uwagi oraz zachęcanie do samodzielnego sięgania po książki.
    • W dniu 25.06.2026 r. uczniowie klasy 2a odwiedzili Miejską Bibliotekę Publiczną w Węgrowie, mieszczącą się w zabytkowym budynku Domu Gdańskiego. Celem wycieczki było poznanie działalności biblioteki oraz zapoznanie się z historią i dziedzictwem kulturowym miasta.
    • 24 czerwca br. uczniowie klasy 1a uczestniczyli w wycieczce do Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Węgrowie. Było to niezwykle ciekawe i pouczające spotkanie, podczas którego dzieci mogły poznać specyfikę pracy strażaka oraz zobaczyć, jak funkcjonuje jednostka straży pożarnej.
    • Czerwiec to czas wyjazdów i spotkań integracyjnych. Popularnym kierunkiem wypraw uczniów naszej szkoły było Mini zoo „U Mai” w Ruchnie, do którego wybrali się uczniowie klas: 2c, 3b, 3d. Ich celem było poznanie różnych gatunków zwierząt, rozwijanie zainteresowań przyrodniczych oraz integracja zespołów klasowych.
    • 24 czerwca uczniowie klasy II b mieli wyjątkową okazję odwiedzić Komendę Powiatową Policji. Była to niezwykle ciekawa i pełna wrażeń wycieczka, podczas której dzieci mogły z bliska poznać zawód policjanta oraz dowiedzieć się, jak wygląda codzienna służba funkcjonariuszy.
    • Wiosna to dobry czas na sianie nasion i zakładanie klasowego ogródka. Dzięki uprzejmości firmy Farex oraz zaangażowaniu jednej z mam otrzymaliśmy zestawy startowe marki Legutko, które wykorzystaliśmy do tego celu.
    • W czerwcu klasa 3D uczestniczyła w kilku wyjściach edukacyjnych, których celem było poznanie funkcjonowania różnych instytucji i przedsiębiorstw.
    • W dniu 20 czerwca odbyło się wyjątkowe spotkanie uczniów, rodziców oraz wychowawcy klasy 3e. Spędziliśmy fantastyczny czas na świeżym powietrzu, goszcząc w niezwykle urokliwym miejscu – Mini ZOO „U Mai” w Ruchnie. Dla rodziców przygotowaliśmy i przedstawiliśmy inscenizacje bajek, które były przeplatane wspólnymi zabawami i grami. Zabawne historyjki oraz żarty bawiły zarówno dzieci, jak i dorosłych. Rodzice aktywnie uczestniczyli w przygotowanych
    • 23 czerwca klasa 2d podsumowała swoją pracę w roku szkolnym 2025/2026. Spotkanie z wychowawczynią odbyło się w wyjątkowej atmosferze Wirydarza Centrum Dialogu Kultur.
    • Dnia 21.06.2026r. dwoje naszych uczniów Maria Molska z kl. 8b i Paweł Molski z kl. 4a wystartowali w Triathlonie Siedleckim. Marysia miała do przepłynięcia 100 m w zalewie, następnie 4 km jazdy na rowerze oraz 1 km biegu, natomiast Paweł 100 m do przepłynięcia w zalewie, 2 km na rowerze i 400 m biegu.
    • W roku szkolnym 2025/2026 uczniowie klas pierwszych po raz kolejny uczestniczyli w ogólnopolskim programie edukacyjnym „Akademia Bezpiecznego Puchatka”. Celem akcji było poszerzenie wiedzy dzieci na temat bezpieczeństwa w szkole, w domu, na drodze oraz w internecie, a także kształtowanie odpowiedzialnych postaw w codziennym życiu.
    •  

      Odnośnik: //cloud-d.edupage.org/cloud/eduresized_obiady.jpg?z%3A4bUeLFWCnQ8ZcrDJpC7USB9aXDNEDraAJ4nebPsXWdWDPlpPkmQhsKDv%2BNjEmhUbuYWEsE6Vtm2h8wgPnLw5Ww%3D%3D

      Zakup obiadów na miesiąc czerwiec

      --------------------------------------------------------------------

      Protokół z posiedzenia Komisji Rekrutacyjnej - lista kandydatów przyjętych do klas pierwszych w postępowaniu uzupełniającym (rok szkolny 2026/2027)

      -------------------------------------------------------------------

      Protokół z posiedzenia Komisji Rekrutacyjnej - lista kandydatów

      zakwalifikowanych do klasy pierwszej sportowej oraz klas pierwszych

      w postępowaniu uzupełniającym (rok szkolny 2026/2027).

      -------------------------------------------------------------------------

      Protokół z posiedzenia Komisji Rekrutacyjnej - listy kandydatów przyjętych do klasy pierwszej sportowej oraz klas pierwszych (rok szkolny 2026/2027

       

      __________________________________

       

      Szanowni Rodzice kandydatów zakwalifikowanych 
      do klas pierwszych w roku szkolnym 2026/2027

       

      Przypominamy, że do dnia 27 marca 2026 r., należy złożyć do sekretariatu szkoły pozostałe dokumenty znajdujące się w wykazie II etapu rekrutacji.

       

      Protokół z posiedzenia Komisji Rekrutacyjnej - listy kandydatów zakwalifikowanych do klasy pierwszej sportowej oraz klas pierwszych (rok szkolny 2026/2027).

      ____________________________________________

      Lista kandydatów do klasy pierwszej sportowejna rok szkolny 2026 / 2027, którzy uzyskali pozytywny wynik z próby sprawności fizycznej

      ------------------------------------------------------------------------

      Rekrutacja uczniów

      do klas pierwszych

      (w tym do klasy sportowej)

       

      Szkoły Podstawowej Nr 2

       im. Jana Pawła II w Węgrowie

      NA ROK SZKOLNY 2026/2027

       

      Zapisy uczniów z obwodu szkoły do pierwszej klasy będą trwały

      od 23 lutego do 13 marca 2026 r.

       

      Test sprawności fizycznej do klasy sportowej 

      odbędzie się 17 marca 2026 r. o godz.: 16:30

      w hali sportowej.

       

      Więcej informacji >>>

      _____________________________________________________________

      REKLAMA SZKOŁY

      Odnośnik: https://cloud-7.edupage.org/cloud/Reklama_szkoly.mp4?z%3A6GY9BXZo4SunXyirzQORzlJcoC1CHHX0kopfg2NAnucbv2iHiejvQrM2MwXr3ov%2F5t2tmbs4NlpvoRh1E2fHsQ%3D%3D

      Autor: Wojtek Brzezik 8B

      -----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

       

      Polityka oraz procedury ochrony dzieci przed krzywdzeniem oraz załącznik

      -----------------------------------------------------

       

      ZAPRASZAMY DO NASZEJ SZKOŁY

      Odnośnik: https://spnr2wwegrowie-my.sharepoint.com/personal/arkadiusz_roguski_sp_wegrow_pl/_layouts/15/stream.aspx?id=/personal/arkadiusz_roguski_sp_wegrow_pl/Documents/Prezentacja+szko%c5%82y+SP2+01.2023+.mp4&ga=1&sw=auth

      Prezentację przygotował p. Arkadiusz Roguski

       

      Telefon zaufania

          • Warsztaty literackie

            Dnia 25.06.2025r. w klasach 1d i 2e odbyły się warsztaty literackie w ramach projektu realizowanego przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Węgrowie „Zamiłowani w literaturze” . Dzieci wysłuchały fragmentu książki następnie wypowiadały się na jego temat, grały w gry, programowały i rysowały. Zajęcia miały na celu poprzez różne działania zachęcić dzieci do czytelnictwa. My również pochwaliliśmy się naszymi dzienniczkami i wieżami czytelniczymi. Było dużo dobrej zabawy.

          • SZKOLNY KONKURS „MISTRZ CZYTANIA ZE ZROZUMIENIEM”

            28 maja 2025r. uczniowie klas I, II i III mieli możliwość wzięcia udziału w szkolnym konkursie „Mistrz czytania ze zrozumieniem”. Konkurs odbywał się na trzech poziomach i uczestniczyło w nim 38 uczniów (12 uczniów z klas I, 14 uczniów z klas II, 12 uczniów z klas III ). Jego celem było doskonalenie umiejętności cichego czytania ze zrozumieniem, pisania i wykorzystywania wiedzy w praktyce, korzystania z podanych informacji, rozwijanie zainteresowań i nawyków czytelniczych uczniów oraz kształtowanie koncentracji uwagi.

          • Lekcja w 1d

            13 czerwca 2025r. klasa 1d gościła grupę Pszczółki z Przedszkola pod Słoneczkiem, w ramach zapoznania się z obowiązkami szkolnymi. Przedszkolaki, siedząc w szkolnych ławkach, miały okazję aktywnie uczestniczyć w zajęciach dotyczących wakacji oraz pomalować kamyki, które mogą zostawić w różnych miejscach, aby innym sprawić radość. Każdy malowany kamyczek, może stać się małą ozdobą przestrzeni publicznej i prywatnej, przynosząc radość przypadkowemu znalazcy.

          • Z wizytą w firmie "ADDIT”

            23 czerwca br. uczniowie klasy IIIa udali się do firmy ADDIT. Po zapoznaniu z zasadami bezpieczeństwa obowiązującymi w zakładzie i nałożeniu kamizelek, dzieci wyruszyły na zwiedzanie hal produkcyjnych pod czujnym okiem Pani Sylwii Gąsiorek. Uczestnicy mieli okazję zobaczyć na własne oczy super nowoczesne i specjalistyczne maszyny, dowiedzieć się o zastosowanych materiałach i rozwiązaniach technicznych, a także zadać pytania pracownikom zakładu. Na koniec dzieci podziękowały Pani Sylwii za oprowadzenie po zakładzie i przekazane informacje.

          • Wicemistrzowie Polski w piłce ręcznej🥳🥳🥳

            Wicemistrzowie Polski w piłce ręcznej

            (krótkie podsumowanie)

            W dniach 8-11 czerwca 2025 roku w Piotrkowie Trybunalskim odbył się Finał Ogólnopolskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Piłce Ręcznej Chłopców. Uczniowie naszej szkoły wywalczyli w nim

            o Wicemistrzostwo Polski. Nasi chłopcy pod wodzą trenera p. Pawła Kucia grali w składzie: Dawid Buśko( najlepszy zawodnik MVP ) Wojciech Jurczak, Kacper Kurkus, Kacper Pajda, Jakub Gołoś, Wojciech Dominik, Oliwier Rudnik( najlepszy bramkarz Polski ),Bartłomiej Germel, Ksawery Popowski, Michał Tempczyk, Szymon Szczęsny, Wiktor Mędrzycki, Damian Przybyszewski, Maciej Kurkus, Alan Saczuk – Molak.

          • "Pielgrzymi nadziei"

            5 czerwca 2025 roku przedstawiciele naszej szkoły uczestniczyli w I Spotkaniu Rodziny Szkół Świętych i Błogosławionych Diecezji Drohiczyńskiej pod hasłem " Pielgrzymi nadziei", które obyło się w Łubinie Kościelnym.

            Spotkanie rozpoczęła się uroczysta Msza święta pod przewodnictwem Jego Ekscelencji Księdza Biskupa Piotra Sawczuka, następnie uczniowie aktywnie uczestniczyli w "warsztatach z wartościami", wysłuchali koncertu ewangelizacyjnego księdza Jakuba Bartczaka. Przy wspólnym grillowaniu nawiązali nowe przyjaźnie i znajomości.

          • DZIEŃ RODZINY

            W dniach 16, 17, 18 czerwca 2025r. w klasach 2b, 2d i 2c odbyły się uroczyste obchody Dnia Rodziny – wyjątkowego wydarzenia, które połączyło w sobie Dzień Matki, Dzień Ojca i Dzień Dziecka. Była to wspaniała okazja do wspólnego świętowania oraz integracji uczniów, rodziców i nauczycieli. Przygotowanymi występami dzieci dziękowały swoim rodzicom za miłość, wsparcie i codzienny trud. Nie zabrakło wspólnych zabaw, gier i konkursów, które sprawiły, że ten dzień był pełen ciepła i pozytywnych emocji. Był to nie tylko czas radości i zabawy, ale również okazja do budowania więzi rodzinnych i wzmacniania relacji między szkołą a rodziną.

          • Warsztaty z pierwszej pomocy kl.8f

            18 czerwca kl. 8f gościła pana Artura Kądzielę, mł. ogn. Państwowej Straży Pożarnej w Węgrowie. Przeprowadził on warsztaty z Pierwszej Pomocy.

            Dzięki temu spotkaniu uczniowie i uczennice mieli okazje poćwiczyć między innymi masaż serca, Manewr Heimlicha oraz układanie w pozycji bezpiecznej oraz odświeżyć i utrwalić wiedzę zdobytą na EDB.

          • Wycieczka kl. 8f

            W dniach 10 i 11 czerwca klasa 8f wybrała się na wycieczkę do Łodzi oraz Suntago.

            W Łodzi odwiedzili Narodowe Centrum Kultury Filmowej, gdzie zwiedzili interaktywną wystawę" Kino Polonia". Jest to ekspozycja prezentująca przekrojowo ponad 120 lat polskiego kina, największa w Polsce dotycząca historii polskiej kinematografii.

          • Wycieczka do Hochlandu 🚶‍♀️🚶🚶‍♂️🚶‍♀️🚶🚶‍♂️

            Dnia 17 czerwca 2025r. uczniowie klasy IIIa wraz z wychowawczynią udali się na wycieczkę do Hochlandu, firmy znanej z produkcji serów 🧀🧀🧀🧀🧀 i innych wyrobów mlecznych.

            Po nałożeniu odpowiedniego stroju, długim myciu i dezynfekcji rąk 🙂 udaliśmy się do pakowni serka Cottage. Potem przeszliśmy się do Laboratorium, gdzie Pani Laborantka opowiedziała nam krótko o swojej pracy, z jakich urządzeń korzysta oraz jakie bada parametry. Z Działu Twarożkarni, skosztowaliśmy świeżego i ciepłego twarogu. Spróbowaliśmy również różnych smaków serka Almette oraz czekoladowego kremu kanapkowego, który okazał się hitem 😋😋😋. W Twarożkarni zobaczyliśmy też pomieszczenie z dodatkami spożywczymi, a śmiałkowie spróbowali kwasku cytrynowego, co widać po minach (Amelki i Irenki). Ciekawym punktem na Twarożkarni były dozomaty, na których widzieliśmy jak napełniane są kubeczki Almette oraz wiaderka. Pani Operat

          • Wymarzone wakacje podopiecznych świetlicy nr 2

            Dnia 16 VI br. świetlica dla klas drugich i III a na godzinę przekształciła się w biuro podróży. Dzieci kreowały jego przedstawicieli z tą różnicą, że zamiast ulotek czy przewodników prezentowały mini plakaty własnego autorstwa. Poprzez barwne rysunki, a także słowne uzasadnienie wyboru najlepszego - ich zdaniem - miejsca letniego wypoczynku uczniowie zachęcali do skorzystania z oferty. Uczestnicy chętnie przeglądali, zaproponowane przez nauczycielkę, książki o pierwszej pomocy oraz detektywistyczną z wieloma łamigłówkami. Inną niespodzianką było ćwiczenie umysłowe, które polegało na połączeniu w pary tekstów zgadywanek z właściwymi obrazkami. Rzecz dotyczyła przedmiotów, miejsc, czynności kojarzących się z wakacjami. Zadanie przebiegło z dobrym skutkiem. Podopieczni nadawali kolor malowankom wodnym z motywem letniej pory roku, słuchając utworów muzycznych. Wychowankowie usłyszeli równie

          • „Polska to moja Ojczyzna”

            W dniu 22 maja 2025 r. odbył się szkolny konkurs dla klas III „Polska to moja Ojczyzna” , którego celem było: kształtowanie postaw patriotycznych, budzenie zainteresowania historią Polski oraz Polską współczesną. W turnieju wzięło udział 14 uczniów. Po sprawdzeniu testu składającego się z 14 pytań, w którym można było zdobyć 33 pkt. komisja konkursowa wyłoniła zwycięzców:

          • Wyprawa do Głęboczycy!

            🌳 🚜 🍯 Ostatnia wycieczka klasy I b do Głęboczycy była pełna radości, ruchu i przygód! Dzieci miały okazję przejechać się prawdziwym wozem, co od razu wprawiło wszystkich w dobry nastrój. A potem… działo się naprawdę dużo! Były labirynty, tory przeszkód, tyrolka i przejścia przez ruchome worki z sianem – emocji i śmiechu nie brakowało! Wspólnie ścigaliśmy się na grupowych nartach, łowiliśmy drewniane rybki, układaliśmy gigantyczne puzzle i przeciągaliśmy linę. Każdy znalazł coś dla siebie! Nie zabrakło też spotkania z naturą – dzieci poznawały budowę drzewa, rozpoznawały leśne zwierzęta, słuchały ptasich odgłosów i rozwiązywały zagadki prosto z lasu. Dowiedzieliśmy się także, jak powstaje miód i jak wygląda wnętrze ula – to była prawdziwa uczta dla ciekawskich! 😉

          • „Rodzina razem się trzyma”

            11 czerwca 2025r. klasa 1d świętowała Dzień Rodziny. Spotkanie miało na celu integrację uczniów, rodzeństwa i rodziców. Otwarty charakter pikniku oraz uniwersalna formuła przewidująca atrakcje dla młodszych i starszych, zachęciły do aktywnego uczestnictwa w grze terenowej „To i owo”.

            Rodziny w 4 grupach wykonywały różne zadania dotyczące miasta Węgrowa, szkoły i środowiska przyrodniczego. Dzieci z wielkim zaangażowaniem szukały skarbów, które były ukryte na terenie szkoły (cukierki i medale). Dorośli również świetnie bawili się podczas zabaw sportowych: rzutach do kosza, strzałach do bramki oraz przeciąganiu liny. Dzieci zdecydowanie były silniejsze i pokonały rodziców. Dużo radości i śmiechu było podczas quizu „Sekrety rodzinne”.

          • Brzechwiada 2025 rozstrzygnięta!

            5 czerwca 2025 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Węgrowie rozstrzygnięto Powiatowy Konkurs Literacki Brzechwiada 2025.

            W tym roku uczestnicy mieli za zadanie dopisać zakończenie przygód małej myszki Hochlisi, które zaczęła Mira Białkowska - poetka i pisarka, mająca wykształcenie muzyczne i pedagogiczne. Po przejściu na emeryturę zajęła się muzykoterapią i pisaniem. Jest autorką ponad 400 fraszek, kilkudziesięciu wierszy, scenariuszy i tekstów piosenek.

    • Odnośnik: https://sp2wegrow.edupage.org/news/?gtnid=816#news-816

    • Librus Synergia
    • Odnośnik: https://dbamomojzasieg.pl/materialy-pomocnicze/

    • Godziny dzwonków

      Piątek 26.06.2026
    • Kalendarz

      • brak danych
    • Galeria zdjęć

      • brak danych
    • Biuletyn informacji publicznej
    • Liczba wizyt

      liczba odwiedzin: 1514063
    • Kontakty

      • Szkoła Podstawowa nr 2 im. Jana Pawła II w Węgrowie
      • (+25) 792-30-97
      • 07 - 100 Węgrów
        ul. T. Kościuszki 16
        Poland
      • Księgowość - Kasa nr bezpośredni (25)792-35-12
      • Więcej informacji w zakładce Nasza szkoła >>> Sekretariat
    • Logowanie