Strona główna

    • W roku szkolnym 2025/2026 uczniowie klas pierwszych po raz kolejny uczestniczyli w ogólnopolskim programie edukacyjnym „Akademia Bezpiecznego Puchatka”. Celem akcji było poszerzenie wiedzy dzieci na temat bezpieczeństwa w szkole, w domu, na drodze oraz w internecie, a także kształtowanie odpowiedzialnych postaw w codziennym życiu.
    • 19 czerwca br. w klasie 2b zorganizowano uroczyste śniadanie integracyjne połączone z edukacją prozdrowotną. Uczniowie samodzielnie przygotowali posiłek, wykorzystując zgromadzone na początku roku szkolnego zapasy: domowe dżemy, ogórki kiszone i korniszony. Wspólnemu poczęstunkowi towarzyszyła ciepła herbata z cytryną. Działanie to podsumowało długofalowy projekt wokół tradycji kulinarnych, rozwinęło nawyki zdrowego żywienia oraz umocniło relacje
    • 18 czerwca 2026r. naszą klasę , czyli klasę 2b odwiedziły dzieci z Przedszkola św. Antoniego - grupa "Ananaski”, by sprawdzić - czy jako zerówkowicze są gotowi na przekroczenie progu prawdziwej szkoły?
    • Warszawa stała się celem wyjątkowej wycieczki edukacyjnej, w której udział wzięły klasy 4d oraz 5c. Jednym z punktów programu była wizyta w Manufakturze Czekolady i udział w czekoladowych warsztatach podczas których zgłębiliśmy tajniki produkcji tego pysznego smakołyku. Obejrzeliśmy pokaz multimedialny o drzewach kakaowca i rejonach świata, z których pochodzi. Spróbowaliśmy ziarna kaowca oraz wypiliśmy pyszną czekoladę na gorąco. Każdy z uczestn
    • Culinary English lesson. Kulinarna lekcja języka angielskiego. Grupa językowa z kl. 6b postanowiła wykorzystać znajomość czynności kuchennych i produktów spożywczych w praktyce.
    • Dnia 10 czerwca 2026r. uczniowie klas 3b i 3e uczestniczyli w wycieczce edukacyjnej do Warszawy. Program był bardzo różnorodny i pozwolił połączyć naukę z ciekawymi doświadczeniami.
    • W poniedziałek 08.06.2026 uczniowie klas IB i IC wraz z nauczycielami wybrali się na wycieczkę do Warszawy 🧜‍♀️.

      Pierwszym punktem programu była wizyta w "Kolejkowe " 🚂🏬🚗🌉👴🕺💃wystawie poświęconej miniaturowej Warszawie . Uczniowie mogli podziwiać m.in Plac Zamkowy, Starówkę , Dworzec Centralny oraz wiele innych ciekawych miejsce. Magiczne miejsce tętniące życiem poprzez ruchome elementy jak pociągi ,tramwaje ,samochody oraz rzekę Wisłę i barkę oc
    • W piątek 12.06. 2026r. w klasie 2b zrobiło się wyjątkowo rodzinnie i bardzo kolorowo! Z okazji Dnia Rodziny odwiedzili nas rodzice oraz rodzeństwo, by wspólnie wziąć udział w rodzinnych warsztatach.
    • We wtorek 9.06.2026r. uczniowie klas 2b i 3d wybrali się na pełną wrażeń wycieczkę do Warszawy🤩. Pierwszym punktem programu była Jungle Academy, gdzie dzieci aktywnie spędziły czas, pokonując różnorodne przeszkody i uczestnicząc w zabawach rozwijających sprawność i współpracę.
    • 11 czerwca 2026 r. w klasie 2a odbyło się wyjątkowe spotkanie z okazji Dnia Rodziny. Uczniowie z niecierpliwością, lekką tremą i ogromną radością oczekiwali na przybycie swoich najbliższych. Tego dnia szkolna sala wypełniła się uśmiechami, serdecznością i rodzinną atmosferą.
    • Dzień 2 VI 2026r klasy 8d i 8b spędziły na warsztatach ekologiczno-kulturowych w Nadbużańskim Parku Krajobrazowym w Kaliskach. Siedzibą parku jest zabytkowy dworek, dawna rezydencja Ignacego Paderewskiego, który podarował ją swojej żonie Helenie. W kolejnych latach mieścił się tam Dom dla dziewcząt Fundacji Heleny Paderewskiej oraz szpital. W zabytkowych murach budynku młodzież wysłuchała prelekcji związanej z historią i ochroną przyrody na teren
    • 9 czerwca br. uczniowie klas pierwszych uczestniczyli w wyjątkowych spotkaniach - z Panią Moniką Kuśmirek-Giers - adwokatem oraz Panią Agnieszką Kuśmirek-Poznańską - aplikantem adwokackim. Tematem zajęć było poznanie zawodu adwokata na podstawie pierwszego rozdziału książki Ewy Ruszkiewicz „Leśne sprawy bajecznych adwokatów”.
    • 3 czerwca 2026 r., gdy zegar wskazał godzinę trzynastą, klasa 1b otworzyła drzwi swojej sali i zaprosiła rodziców na Dzień Rodziny do świata, w którym bajki są prawdziwe.
    • 9 czerwca 2026 r. klasa 2d wraz z rodzicami wzięła udział w grze miejskiej „Tajemnice Węgrowa”. Uczestnicy, podzieleni na drużyny, wykonywali zadania i zdobywali punkty, odkrywając ciekawe miejsca oraz historię naszego miasta. Za zaangażowanie, współpracę i sportową rywalizację wszystkie drużyny otrzymały pamiątkowe medale oraz słodką przekąskę.
    • Odnośnik: //cloud-d.edupage.org/cloud/eduresized_obiady.jpg?z%3A4bUeLFWCnQ8ZcrDJpC7USB9aXDNEDraAJ4nebPsXWdWDPlpPkmQhsKDv%2BNjEmhUbuYWEsE6Vtm2h8wgPnLw5Ww%3D%3D

      Zakup obiadów na miesiąc czerwiec

      --------------------------------------------------------------------

      Protokół z posiedzenia Komisji Rekrutacyjnej - lista kandydatów przyjętych do klas pierwszych w postępowaniu uzupełniającym (rok szkolny 2026/2027)

      -------------------------------------------------------------------

      Protokół z posiedzenia Komisji Rekrutacyjnej - lista kandydatów

      zakwalifikowanych do klasy pierwszej sportowej oraz klas pierwszych

      w postępowaniu uzupełniającym (rok szkolny 2026/2027).

      -------------------------------------------------------------------------

      Protokół z posiedzenia Komisji Rekrutacyjnej - listy kandydatów przyjętych do klasy pierwszej sportowej oraz klas pierwszych (rok szkolny 2026/2027

       

      __________________________________

       

      Szanowni Rodzice kandydatów zakwalifikowanych 
      do klas pierwszych w roku szkolnym 2026/2027

       

      Przypominamy, że do dnia 27 marca 2026 r., należy złożyć do sekretariatu szkoły pozostałe dokumenty znajdujące się w wykazie II etapu rekrutacji.

       

      Protokół z posiedzenia Komisji Rekrutacyjnej - listy kandydatów zakwalifikowanych do klasy pierwszej sportowej oraz klas pierwszych (rok szkolny 2026/2027).

      ____________________________________________

      Lista kandydatów do klasy pierwszej sportowejna rok szkolny 2026 / 2027, którzy uzyskali pozytywny wynik z próby sprawności fizycznej

      ------------------------------------------------------------------------

      Rekrutacja uczniów

      do klas pierwszych

      (w tym do klasy sportowej)

       

      Szkoły Podstawowej Nr 2

       im. Jana Pawła II w Węgrowie

      NA ROK SZKOLNY 2026/2027

       

      Zapisy uczniów z obwodu szkoły do pierwszej klasy będą trwały

      od 23 lutego do 13 marca 2026 r.

       

      Test sprawności fizycznej do klasy sportowej 

      odbędzie się 17 marca 2026 r. o godz.: 16:30

      w hali sportowej.

       

      Więcej informacji >>>

      _____________________________________________________________

      REKLAMA SZKOŁY

      Odnośnik: https://cloud-7.edupage.org/cloud/Reklama_szkoly.mp4?z%3A6GY9BXZo4SunXyirzQORzlJcoC1CHHX0kopfg2NAnucbv2iHiejvQrM2MwXr3ov%2F5t2tmbs4NlpvoRh1E2fHsQ%3D%3D

      Autor: Wojtek Brzezik 8B

      -----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

       

      Polityka oraz procedury ochrony dzieci przed krzywdzeniem oraz załącznik

      -----------------------------------------------------

       

      ZAPRASZAMY DO NASZEJ SZKOŁY

      Odnośnik: https://spnr2wwegrowie-my.sharepoint.com/personal/arkadiusz_roguski_sp_wegrow_pl/_layouts/15/stream.aspx?id=/personal/arkadiusz_roguski_sp_wegrow_pl/Documents/Prezentacja+szko%c5%82y+SP2+01.2023+.mp4&ga=1&sw=auth

      Prezentację przygotował p. Arkadiusz Roguski

       

      Telefon zaufania

          • Mitowska Zagroda

            29 maja uczniowie klasy 4a oraz 4d wzięli udział w edukacyjnej wycieczce do „Mitowskiej Zagrody” w Seroczynie. Udział w powyższym wyjeździe zawdzięczamy uczestnictwu uczniów w „Programie dla szkół”.

            „Mitowska Zagroda” łączy w sobie dwie wyjątkowe cechy: zagrody edukacyjnej i gospodarstwa turystycznego. Obiekt położony jest w malowniczych okolicach Nadbużańskiego Parku Krajobrazowego.

          • Dzień Mamy w klasie Ia 💖🌹💖🌹💖

            27 maja 2026 r. w klasie I a odbyła się uroczysta lekcja z okazji Dnia Matki. Tego dnia sala zamieniła się w prawdziwe centrum wzruszeń, uśmiechów i dziecięcej miłości.

            Pierwszaki stanęły na wysokości zadania i zaprezentowały swoje talenty: były wiersze, piosenki oraz tańce, które wywołały wśród mam zarówno łzy wzruszenia, jak i salwy śmiechu. Dzieci opowiadały również, za co najbardziej kochają swoje mamy. Okazało się, że mamy są najlepsze na świecie między innymi dlatego, że robią pyszne dania, że się dobrze opiekują swoimi pociechami, że je urodziły, wychowują i kochają oraz że spełniają zachcianki dzieci.

          • „Z wizytą w Hochlandzie”

            Dnia 27 maja 2026 roku klasa 3e udała się do Zakładu Mleczarskiego Hochland w Węgrowie. Na miejscu w szatni założyliśmy ubrania ochronne. Najpierw dowiedzieliśmy się w jaki sposób mleko trafia do zakładu i jak jest przechowywane przed obróbką. Potem udaliśmy się do działu produkcji sera żółtego i oglądaliśmy „rzekę mleka”. Mieliśmy okazję spróbować zarówno świeżo wyprodukowanego jak i dojrzałego sera żółtego. Po zdezynfekowaniu rąk przeszliśmy dalej do hali, gdzie produkowane są serki Almette. Widzieliśmy etap chłodzenia i pakowania tych serków. Wszystkim podobały się roboty pakujące i taśmy, po których jechały serki. Dowiedzieliśmy się też, że w Hochlandzie pracuje ok. 400 osób, które wykonują różne zawody. Pracują tam: laboranci, technolodzy żywności, pakowacze, elektrycy, kierowcy i inni. Wycieczka była ciekawa i udana.

          • Dzień mamy w świetlicy

            Dzień Matki jest jeden raz w roku,

            Szczęśliwy i pełen uroku.

            W tym dniu pragniemy wszystkim Mamom złożyć życzenia,

            Życząc dużo zdrowia, szczęścia i powodzenia.

            Dzień Matki w Polsce i na świecie to jedno z ważniejszych świąt w roku. W szczególny sposób myślimy wtedy o naszych mamach. Obecnie Dzień Matki obchodzony jest w niemal 140 krajach świata. Warto wiedzieć, że nie wszystkie mamy na całym świecie świętują tego samego dnia.

          • Tydzień Bibliotek

            XXII Ogólnopolski Tydzień Bibliotek, który odbywał się w dniach 8-15 maja pod hasłem: ,,Biblioteka. Otwierasz. Odkrywasz". Z tej okazji uczniowie klas IV obejrzeli przedstawienie pt.,,Jak Twardowski powrócił do Krakowa i co dzwony mówiły?"

            Bożena Sakowska

          • Przyjaźń Bez Granic

            Klasa 2 d utrzymuje kontakt z Polską Szkołą w Nicei. Z okazji Dnia Dziecka uczniowie przygotowali dla swoich koleżanek i kolegów życzenia oraz książeczkę o swoich zainteresowaniach i pasjach. To piękna okazja do poznawania siebie nawzajem, rozwijania przyjaźni oraz dzielenia się tym, co sprawia dzieciom radość. Dziękujemy za miłą współpracę i serdecznie pozdrawiamy uczniów z Francji!

          • Spotkanie klas 3 z ornitologiem

            20 maja uczniowie klas 3 uczestniczyli w niezwykle ciekawym spotkaniu z dr. Ireneuszem Kaługą – znanym bocianologiem, ornitologiem oraz założycielem i prezesem Grupy Ekologicznej.

            Pan Ireneusz z pasją opowiadał dzieciom o życiu bocianów, ich zwyczajach, wędrówkach oraz o tym, jak ważna jest ochrona przyrody i troska o zwierzęta. Uczniowie z ogromnym zainteresowaniem słuchali opowieści gościa, chętnie zadawali pytania i aktywnie uczestniczyli w rozmowie.

          • Dziękujemy

            Dziękujemy wszystkim Rodzicom za ogromne zaangażowanie, życzliwość oraz pomoc w organizacji uroczystości 25-lecia nadania naszej szkole imienia Jana Pawła II. 💙

            Dzięki Państwa wsparciu mogliśmy wspólnie stworzyć wyjątkowe i pełne wzruszeń wydarzenie, które na długo pozostanie w naszej pamięci.

            Razem tworzymy społeczność opartą na wartościach, współpracy i wzajemnym szacunku.

          • 🌏🍀🪴🌳🪻🌺🥀🐕🌏

            W czwartek, 14 maja 2026 r. uczniowie klasy 2 a odwiedzili Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych "Sorcik" w Węgrowie, gdzie uczestniczyli w niezwykle ciekawej i pouczającej lekcji ekologii. Podczas wizyty dzieci miały okazję poznać zasady funkcjonowania punktu oraz dowiedzieć się, co dzieje się z odpadami po ich wyrzuceniu. Pracownik PSZOK-u , pan Marcin Siekierzyński w interesujący sposób opowiedział o znaczeniu segregacji śmieci, recyklingu oraz ponownego wykorzystywania surowców. Uczniowie przekonali się, jak ważne jest codzienne dbanie o środowisko i jakie działania każdy z nas może podejmować, aby ograniczać ilość odpadów.

          • Młody człowiek o wielkiej wiedzy - niecodzienna lekcja

            15.05.2026 r.: ta data zapadnie w pamięci uczniów klasy 8b. W tym dniu wzieli oni udział w nietypowej lekcji biologii, którą poprowadził uczeń klasy 4a Paweł Molski. Jest to chłopiec posiadający ogromną wiedzę biologiczną, biorący czynny udział w wielu akcjach ekologicznych, poznający Polskę w czasie rowerowych wędrówek. Paweł prezentował już swoja wiedzę na szkolnym konkursie „Mam Talent”. Tym razem sprawdził się w charakterze nauczyciela, prowadząc zajęcia z uczniami klasy 8b. Zapoznał starszych kolegów z gatunkami inwazyjnymi w naszym kraju. Starsi uczniowie słuchali Pawła z dużym zainteresowaniem i ciekawością. Całkowicie poddali się magii opowieści Pawła nagradzając młodego biologa gromkimi brawami. Uścisk dłoni ósmoklasistów był wyrazem szacunku, podziwu i uznania dla wiedzy Pawła.

          • Pasje i talenty uczniów z kl. I - III

            Różnorodne zainteresowania naszych uczniów pokazują, jak pięknie można rozwijać swoje talenty, kiedy towarzyszą im ciekawość świata i radość tworzenia. Ich pasje są dowodem na to, że warto wspierać ich w odkrywaniu tego, co naprawdę ich inspiruje i motywuje do działania.

            Życzymy im, aby ich ulubione zajęcia prowadziły ich do nowych odkryć, pięknych doświadczeń i sukcesów, które będą przynosić im dumę i satysfakcję oraz dodadzą skrzydeł w codziennych wyzwaniach.

          • PTAKI W POLSKIM KRAJOBRAZIE

            Dnia 13.05.2026 r. w Ostrowi Mazowieckiej odbyło się uroczyste wręczenie nagród zwycięzcom oraz wyróżnionym w XIV edycji Konkursu Fotograficznego „Ptaki w polskim krajobrazie jesienno –zimowym”. W konkursie wzięło udział 79 autorów, którzy nadesłali 79 prac. W kategorii „Zdjęcie młodego fotografa” dwoje uczniów naszej szkoły zostało laureatami tego konkursu.

          • Zajęcia czytelniczo – integracyjne w bibliotece szkolnej.

            22 i 29 IV br. odbyło się spotkanie bibliotekarki, pani Emilii Jaczewskiej, z klasą III c, którego temat stanowiły refleksje o życzliwości na co dzień.

            W pierwszej części zajęć prowadząca z wychowankami dogłębnie przedyskutowali definicję życzliwości, w jakich okolicznościach można o niej mówić w szczególności w relacji koleżeńskiej. Przykładów dostarczyły informacje z książki zatytułowanej Opowieści o tym, co w życiu ważne Marka Michalaka, jak również opowiadanie pt.: Co zrobi Frania?... Barbary Supeł. Pani, sumując wypowiedzi młodziutkich czytelników oraz wiadomości z Internetu, uogólniła, zreasumowała rzecz, którą się zajmowali, między innymi polecając uczniom wklejenie objaśnienia do zeszytów. Natomiast druga część spotkania przebiegła na wdrażaniu teorii w praktyce. Otóż dzieci losowały karteczki z wyzwaniami odnośnie przyjaznych gestów, uczynków lub/i słów, które miały stać się

          • „Misja Warszawa: wykonana z uśmiechem”

            8 maja - my uczniowie klas Ia i Id wybraliśmy się na wycieczkę do Warszawy, żeby zobaczyć kilka naprawdę niezwykłych miejsc. Już w autobusie panowała świetna atmosfera, a wszyscy nie mogli się doczekać, co nas czeka w stolicy.🚌 🙃

            Pierwszym punktem programu było Kolejkowo. To miejsce, w którym wszystko jest malutkie, ale wygląda jak prawdziwe. Oglądaliśmy miniaturowe pociągi 🚂🚃, miasteczka🏘️🏡 , ludzi 🧑‍🤝‍🧑i zwierzęta🐕‍🦺🐕🐈‍⬛ . Wszyscy próbowali wypatrzeć najciekawsze scenki, a niektórzy zastanawiali się, jak to możliwe, że wszystko jest tak dokładnie wykonane. Świat w wersji mini naprawdę nas zachwycił.

          • Wycieczka do Warszawy 07.05.2026r.

            7 maja uczniowie klas 5a, 5d, 5b i 4 b wyruszyli na wycieczkę do Warszawy. Pierwszym punktem naszej wyprawy było zwiedzanie Fabryki Norblina. O tym miejscu możemy przeczytać: To nie jest zwyczajne Muzeum. To nietypowe miejsce, które zajmuje prawie 2 hektary w sercu warszawskiej Woli. Otwarta przestrzeń, na którą składa się 10 zabytkowych budynków, 50 maszyn i urządzeń, które po latach wróciły na swoje miejsce, a także kolekcja platerów-norblinianów produkowanych w dawnych zakładach Norblin, Bracia Buch i T. Werner.

    • Odnośnik: https://sp2wegrow.edupage.org/news/?gtnid=816#news-816

    • Librus Synergia
    • Odnośnik: https://dbamomojzasieg.pl/materialy-pomocnicze/

    • Godziny dzwonków

      Środa 24.06.2026
    • Kalendarz

      • brak danych
    • Galeria zdjęć

      • brak danych
    • Biuletyn informacji publicznej
    • Liczba wizyt

      liczba odwiedzin: 1508544
    • Kontakty

      • Szkoła Podstawowa nr 2 im. Jana Pawła II w Węgrowie
      • (+25) 792-30-97
      • 07 - 100 Węgrów
        ul. T. Kościuszki 16
        Poland
      • Księgowość - Kasa nr bezpośredni (25)792-35-12
      • Więcej informacji w zakładce Nasza szkoła >>> Sekretariat
    • Logowanie