Strona główna

    • Dnia 21.06.2026r. dwoje naszych uczniów Maria Molska z kl. 8b i Paweł Molski z kl. 4a wystartowali w Triathlonie Siedleckim. Marysia miała do przepłynięcia 100 m w zalewie, następnie 4 km jazdy na rowerze oraz 1 km biegu, natomiast Paweł 100 m do przepłynięcia w zalewie, 2 km na rowerze i 400 m biegu.
    • W roku szkolnym 2025/2026 uczniowie klas pierwszych po raz kolejny uczestniczyli w ogólnopolskim programie edukacyjnym „Akademia Bezpiecznego Puchatka”. Celem akcji było poszerzenie wiedzy dzieci na temat bezpieczeństwa w szkole, w domu, na drodze oraz w internecie, a także kształtowanie odpowiedzialnych postaw w codziennym życiu.
    • 19 czerwca br. w klasie 2b zorganizowano uroczyste śniadanie integracyjne połączone z edukacją prozdrowotną. Uczniowie samodzielnie przygotowali posiłek, wykorzystując zgromadzone na początku roku szkolnego zapasy: domowe dżemy, ogórki kiszone i korniszony. Wspólnemu poczęstunkowi towarzyszyła ciepła herbata z cytryną. Działanie to podsumowało długofalowy projekt wokół tradycji kulinarnych, rozwinęło nawyki zdrowego żywienia oraz umocniło relacje
    • 18 czerwca 2026r. naszą klasę , czyli klasę 2b odwiedziły dzieci z Przedszkola św. Antoniego - grupa "Ananaski”, by sprawdzić - czy jako zerówkowicze są gotowi na przekroczenie progu prawdziwej szkoły?
    • Warszawa stała się celem wyjątkowej wycieczki edukacyjnej, w której udział wzięły klasy 4d oraz 5c. Jednym z punktów programu była wizyta w Manufakturze Czekolady i udział w czekoladowych warsztatach podczas których zgłębiliśmy tajniki produkcji tego pysznego smakołyku. Obejrzeliśmy pokaz multimedialny o drzewach kakaowca i rejonach świata, z których pochodzi. Spróbowaliśmy ziarna kaowca oraz wypiliśmy pyszną czekoladę na gorąco. Każdy z uczestn
    • Culinary English lesson. Kulinarna lekcja języka angielskiego. Grupa językowa z kl. 6b postanowiła wykorzystać znajomość czynności kuchennych i produktów spożywczych w praktyce.
    • Dnia 10 czerwca 2026r. uczniowie klas 3b i 3e uczestniczyli w wycieczce edukacyjnej do Warszawy. Program był bardzo różnorodny i pozwolił połączyć naukę z ciekawymi doświadczeniami.
    • W poniedziałek 08.06.2026 uczniowie klas IB i IC wraz z nauczycielami wybrali się na wycieczkę do Warszawy 🧜‍♀️.

      Pierwszym punktem programu była wizyta w "Kolejkowe " 🚂🏬🚗🌉👴🕺💃wystawie poświęconej miniaturowej Warszawie . Uczniowie mogli podziwiać m.in Plac Zamkowy, Starówkę , Dworzec Centralny oraz wiele innych ciekawych miejsce. Magiczne miejsce tętniące życiem poprzez ruchome elementy jak pociągi ,tramwaje ,samochody oraz rzekę Wisłę i barkę oc
    • W piątek 12.06. 2026r. w klasie 2b zrobiło się wyjątkowo rodzinnie i bardzo kolorowo! Z okazji Dnia Rodziny odwiedzili nas rodzice oraz rodzeństwo, by wspólnie wziąć udział w rodzinnych warsztatach.
    • We wtorek 9.06.2026r. uczniowie klas 2b i 3d wybrali się na pełną wrażeń wycieczkę do Warszawy🤩. Pierwszym punktem programu była Jungle Academy, gdzie dzieci aktywnie spędziły czas, pokonując różnorodne przeszkody i uczestnicząc w zabawach rozwijających sprawność i współpracę.
    • 11 czerwca 2026 r. w klasie 2a odbyło się wyjątkowe spotkanie z okazji Dnia Rodziny. Uczniowie z niecierpliwością, lekką tremą i ogromną radością oczekiwali na przybycie swoich najbliższych. Tego dnia szkolna sala wypełniła się uśmiechami, serdecznością i rodzinną atmosferą.
    • Dzień 2 VI 2026r klasy 8d i 8b spędziły na warsztatach ekologiczno-kulturowych w Nadbużańskim Parku Krajobrazowym w Kaliskach. Siedzibą parku jest zabytkowy dworek, dawna rezydencja Ignacego Paderewskiego, który podarował ją swojej żonie Helenie. W kolejnych latach mieścił się tam Dom dla dziewcząt Fundacji Heleny Paderewskiej oraz szpital. W zabytkowych murach budynku młodzież wysłuchała prelekcji związanej z historią i ochroną przyrody na teren
    • 9 czerwca br. uczniowie klas pierwszych uczestniczyli w wyjątkowych spotkaniach - z Panią Moniką Kuśmirek-Giers - adwokatem oraz Panią Agnieszką Kuśmirek-Poznańską - aplikantem adwokackim. Tematem zajęć było poznanie zawodu adwokata na podstawie pierwszego rozdziału książki Ewy Ruszkiewicz „Leśne sprawy bajecznych adwokatów”.
    • 3 czerwca 2026 r., gdy zegar wskazał godzinę trzynastą, klasa 1b otworzyła drzwi swojej sali i zaprosiła rodziców na Dzień Rodziny do świata, w którym bajki są prawdziwe.
    • 9 czerwca 2026 r. klasa 2d wraz z rodzicami wzięła udział w grze miejskiej „Tajemnice Węgrowa”. Uczestnicy, podzieleni na drużyny, wykonywali zadania i zdobywali punkty, odkrywając ciekawe miejsca oraz historię naszego miasta. Za zaangażowanie, współpracę i sportową rywalizację wszystkie drużyny otrzymały pamiątkowe medale oraz słodką przekąskę.
    •  

      Odnośnik: //cloud-d.edupage.org/cloud/eduresized_obiady.jpg?z%3A4bUeLFWCnQ8ZcrDJpC7USB9aXDNEDraAJ4nebPsXWdWDPlpPkmQhsKDv%2BNjEmhUbuYWEsE6Vtm2h8wgPnLw5Ww%3D%3D

      Zakup obiadów na miesiąc czerwiec

      --------------------------------------------------------------------

      Protokół z posiedzenia Komisji Rekrutacyjnej - lista kandydatów przyjętych do klas pierwszych w postępowaniu uzupełniającym (rok szkolny 2026/2027)

      -------------------------------------------------------------------

      Protokół z posiedzenia Komisji Rekrutacyjnej - lista kandydatów

      zakwalifikowanych do klasy pierwszej sportowej oraz klas pierwszych

      w postępowaniu uzupełniającym (rok szkolny 2026/2027).

      -------------------------------------------------------------------------

      Protokół z posiedzenia Komisji Rekrutacyjnej - listy kandydatów przyjętych do klasy pierwszej sportowej oraz klas pierwszych (rok szkolny 2026/2027

       

      __________________________________

       

      Szanowni Rodzice kandydatów zakwalifikowanych 
      do klas pierwszych w roku szkolnym 2026/2027

       

      Przypominamy, że do dnia 27 marca 2026 r., należy złożyć do sekretariatu szkoły pozostałe dokumenty znajdujące się w wykazie II etapu rekrutacji.

       

      Protokół z posiedzenia Komisji Rekrutacyjnej - listy kandydatów zakwalifikowanych do klasy pierwszej sportowej oraz klas pierwszych (rok szkolny 2026/2027).

      ____________________________________________

      Lista kandydatów do klasy pierwszej sportowejna rok szkolny 2026 / 2027, którzy uzyskali pozytywny wynik z próby sprawności fizycznej

      ------------------------------------------------------------------------

      Rekrutacja uczniów

      do klas pierwszych

      (w tym do klasy sportowej)

       

      Szkoły Podstawowej Nr 2

       im. Jana Pawła II w Węgrowie

      NA ROK SZKOLNY 2026/2027

       

      Zapisy uczniów z obwodu szkoły do pierwszej klasy będą trwały

      od 23 lutego do 13 marca 2026 r.

       

      Test sprawności fizycznej do klasy sportowej 

      odbędzie się 17 marca 2026 r. o godz.: 16:30

      w hali sportowej.

       

      Więcej informacji >>>

      _____________________________________________________________

      REKLAMA SZKOŁY

      Odnośnik: https://cloud-7.edupage.org/cloud/Reklama_szkoly.mp4?z%3A6GY9BXZo4SunXyirzQORzlJcoC1CHHX0kopfg2NAnucbv2iHiejvQrM2MwXr3ov%2F5t2tmbs4NlpvoRh1E2fHsQ%3D%3D

      Autor: Wojtek Brzezik 8B

      -----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

       

      Polityka oraz procedury ochrony dzieci przed krzywdzeniem oraz załącznik

      -----------------------------------------------------

       

      ZAPRASZAMY DO NASZEJ SZKOŁY

      Odnośnik: https://spnr2wwegrowie-my.sharepoint.com/personal/arkadiusz_roguski_sp_wegrow_pl/_layouts/15/stream.aspx?id=/personal/arkadiusz_roguski_sp_wegrow_pl/Documents/Prezentacja+szko%c5%82y+SP2+01.2023+.mp4&ga=1&sw=auth

      Prezentację przygotował p. Arkadiusz Roguski

       

      Telefon zaufania

          • Chrońmy i dbajmy o środowisko…

            Miło nam poinformować, że uczeń naszej szkoły Paweł Molski zajął I miejsce w konkursie zorganizowanym przez Biebrzański Park Narodowy - ,, Z myślą o przyszłości – chrońmy i dbajmy o środowisko”. Zadaniem konkursu było nakręcenie krótkiego filmu/spotu edukacyjnego o tym jak chronić środowisko i naturalny krajobraz. Celem zaś było pokazanie jak niewiele wysiłku trzeba włożyć, aby chronić środowisko i naturalny krajobraz oraz to, że wystarczy tylko wyrobić w sobie dobre nawyki i przyzwyczajenia.

          • Wycieczka do Trójmiasta

            „Morza szum, ptaków śpiew, złota plaża pośród drzew…” – tymi słowami można podsumować trzydniową wycieczkę do Trójmiasta, na którą wybrali się uczniowie klas 5a, 6b i 6d wraz z opiekunami. Zaczęliśmy od spaceru po molo w Sopocie. Kolejnego dnia zwiedzaliśmy Westerplatte, miejsce-symbol wybuchu II wojny światowej. Na obszarze półwyspu znajduje się plenerowy oddział Muzeum II Wojny Światowej będący wyrazem hołdu i wdzięczności dla polskich żołnierzy, którzy przelewali krew w obronie ojczyzny we wrześniu 1939r. Następnie poznaliśmy największe atrakcje Gdańska: wędrowaliśmy Drogą Królewską, zobaczyliśmy Dwór Artusa, Fontannę Neptuna i przeszliśmy przez Bramę Złotą. W Bazylice Mariackiej, największej w Europie świątyni zbudowanej z cegieł, podziwialiśmy gotyckie ołtarze, zegar astronomiczny oraz inne zabytki. Spacerując trasą wzdłuż Motławy, oglądaliśmy Żurawia – największy dźwig portowy śred

          • Dzień Mamy w świetlicy szkolnej

            Dzień Matki jest jeden raz w roku,

            Szczęśliwy i pełen uroku.

            W tym dniu pragniemy wszystkim Mamom złożyć życzenia,

            Życząc dużo zdrowia, szczęścia i powodzenia.

            Dzień Matki w Polsce i na świecie to jedno z ważniejszych świąt w roku. W szczególny sposób myślimy wtedy o naszych mamach. Obecnie Dzień Matki obchodzony jest w niemal 140 krajach świata. Warto wiedzieć, że nie wszystkie mamy na całym świecie świętują tego samego dnia. Dzień Matki na świecie obchodzony jest w marcu, maju, a nawet w lutym, w Polsce przypada na 26 maja. Wszystkie dzieci te małe i te duże dobrze pamiętają o tym święcie i starają się, jak najlepiej potrafią, umilić go swoim mamom. Zgodnie z tradycją to właśnie 26 maja od najmłodszych lat obsypujemy mamy laurkami, słodyczami, wręczamy kwiaty i składamy im życzenia. To piękny dzień, w którym dzieci mogą podziękować swoim mamom za jej poświęcenie, bezwarunkową miłoś

          • Wizyta klasy Ic u weterynarza

            W ramach realizacji tematu „Domowi pupile”, uczniowie klasy Ic wybrali się do gabinetu weterynaryjnego „Miko-Wet”. Celem wycieczki było zdobycie jak największej ilości wiedzy na temat pracy weterynarza. Dzieci poznały narzędzia medyczne potrzebne do badania zwierząt, a nawet miały możliwość samodzielnie wysłuchać tętna kotka. Ogromne wrażenie zrobiła na dzieciach sala operacyjna oraz aparat służący do wykonywania badania USG dla zwierząt.

          • Dzień Matki w świetlicy szkolnej

            Jeden z najważniejszych dni w roku kalendarzowym – 26 V – dzień szczególnej pamięci o rodzicielkach „świetliczaki” z klas drugich świętowały z należytym szacunkiem, podniosłością, a także uznaniem dla najbliższych sercu kobiet. Z entuzjazmem, lekką niecierpliwością, z pragnieniem nowych wrażeń wychowankowie podejmowali się zadań, wśród których było rozwiązanie krzyżówki z głównym hasłem: „moja mama”. Poszczególne zgadywanki dotyczyły różnorodnych prezentów, które zwykło się w polskiej kulturze wręczać mamom. Słuchając piosenki pt.: „To moja mama”, dzieci od serca zapisywały przymiotniki odnoszące się właśnie do nich na papierowych kwiatach. Podopieczni, spośród jedenastu opowiadań, w drodze losowania wybrali to, które nosi tytuł Zapach mamy Renaty Piątkowskiej, które następnie przeczytała nauczycielka. Uczniowie słuchali w wielkim skupieniu utworu dość lekkiego w formie i ogólnym wyrazie

          • Droga listu

            Dnia 23.05.2025r. klasa Id uczestniczyła w wycieczce do Urzędu Pocztowego Poczta Polska. Celem wyprawy było zapoznanie z instytucją poczty i obowiązkami pracowników. Uczniowie zobaczyli, jak wygląda praca na poczcie. Poznali zakres usług pocztowych i zadania jakie spełnia ten urząd w życiu oraz dowiedzieli się jak potrzebna i odpowiedzialna jest praca listonosza. Pierwszoklasiści poznali drogę listu, paczki i innych przesyłek od nadawcy do adresata. Mieli też okazję samodzielnie kupić i nakleić znaczek na list, który przygotowali wcześniej do wysłania.

          • Wręczenia nagród w konkursie "Mój las"

            22 maja odbyło się podsumowanie powiatowego etapu XXXVIII edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Mój las”. Wydarzenie organizowane jest przez Ligę Ochrony Przyrody i ma na celu rozwijanie i poszerzanie wiedzy ekologicznej wśród dzieci i młodzieży. Uczennice naszej szkoły, Julia Gromek z klasy IV D i Agata Ryczkowska z klasy II E, otrzymały wyróżnienia w swoich kategoriach wiekowych. Zwyciężczyniom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. Wszystkich już dziś zapraszamy do udziału w przyszłorocznej edycji.

          • „Czytanie łączy pokolenia”

            W dobie technologii i szybkiego tempa coraz trudniej znaleźć chwilę na prawdziwe międzypokoleniowe spotkania. Tymczasem czytanie - ta z pozoru prosta czynność- może stać się mostem łączącym dzieci, rodziców i dziadków. Wspólne czytanie to coś więcej niż tylko wspólne spędzanie czasu, to prawdziwa okazja do budowania więzi.

          • Rozstrzygnięcie konkursu „Zostań Pitagorasem”

            19 maja 2025 roku w Miejskiej Bibliotece Publicznej odbyło się wręczenie nagród zwycięzcom II Powiatowego Konkursu Matematycznego „Zostań Pitagorasem” zorganizowanego przez nauczycielki matematyki Szkoły Podstawowej Nr 1 im. Jana Dobrogosta Krasińskiego w Węgrowie.

            Na uroczystość zostali zaproszeni uczniowie naszej szkoły. Paulina Pietrzak, uczennica klasy 8f, otrzymała nagrodę za zajęcie II miejsca w matematycznej rywalizacji. Wyróżnienie za czwarty wynik w konkursie uzyskał Filip Szczepański, także uczeń klasy 8f.

          • Wycieczka do Warszawy klas II b i II e

            Dnia 7 maja 2025 roku dzieci z klas II b i II e wraz z nauczycielkami wybrały się na wycieczkę do Warszawy.Po dotarciu do stolicy uczniowie udali się na spacer z przewodnikiem po pięknej Starówce, gdzie podziwiali zabytki i poznali historię Warszawy. Następnie obie klasy udały się do restauracji „Bazyliszek” na pyszny obiad. Kolejnym punktem wycieczki były warsztaty malowania na szkle w Państwowym Muzeum Etnograficznym. Wszyscy mogli wykonać piękne obrazki i zabrać je do domu. Na końcu uczniowie odwiedzili Centrum Nauki Kopernik, gdzie obejrzeli wystawę „Trucizny. Supermoce natury”, porozmawiali z robotami, poeksperymentowali i bawili się odkrywając tajemnice różnych wystaw. Wyjazd był bardzo pouczający i pełen wrażeń. Zmęczone, ale zadowolone dzieci wróciły do Węgrowa. 

          • Spacerkiem po Warszawie

            W poniedziałek 12 maja klasy II a i II c wybrały się na wycieczkę do Warszawy.

            Pierwszym punktem był Teatr Capitol, gdzie obejrzeliśmy piękny spektakl pt. „Piotruś Pan”. Następnie w promieniach wiosennego słońca udaliśmy się na spacer po Starym Mieście. Byliśmy na dziedzińcu Zamku Królewskiego, przy Kolumnie Zygmunta, pod pomnikiem Syrenki Warszawskiej oraz przy Grobie Nieznanego Żołnierza, gdzie mogliśmy z bliska zobaczyć zmianę warty. Kolejne punkty naszego spaceru to Katedra św. Jana, Pałac Prezydencki i skarpa wiślana. Podczas spaceru Pani przewodnik bardzo ciekawie przybliżyła nam historię odwiedzanych miejsc oraz legendy z nimi związane. Ostatnim punktem wycieczki były warsztaty w Manufakturze Czekolady. Tam uczestniczyliśmy w lekcji „Od ziarenka do czekolady”, degustowaliśmy gorącą czekoladę oraz własnoręcznie ozdabialiśmy swoją czekoladę różnymi liofilizowanymi owocami.

          • Konkurs ortograficzny.

            Ogólnopolski Konkurs ,, Orzeł Ortograficzny" wymagał od uczestników znajomości zasad ortograficznych i umiejętności stosowania ich w praktyce. Grupa 29 uczniów z naszej szkoły podjęła to wyzwanie. Wszyscy otrzymali Dyplomy Uczestnika, ale 9 może pochwalić się tytułem laureata. Są to uczniowie, którzy zajęli miejsca od 7 do 14 w kraju. Tymi szczęśliwcami są: Marcela Sulich, Szymon Popowski, Maja Gałązka, Oliwia Domańska, Marika Pietruczanis, Joanna Wyszogrodzka, Ksawery Marchela, Filip Kruszewski i Filip Szczepański.

          • SIŁA MIŁOŚCI

            W ramach programu Kulturalna szkoła na Mazowszu uczniowie klas III i IV odwiedzili w maju Mazowiecki Teatr Muzyczny im. Jana Kiepury w Warszawie, gdzie obejrzeli spektakl „Dzikie łabędzie”, piękną muzyczną baśń według H. Ch. Andersena. To niezwykłe przedstawienie opowiada historię księżniczki Elizy, która podejmuje heroiczną walkę o ocalenie swoich braci przemienionych w łabędzie. Spektakl ukazuje siłę miłości, poświęcenia i wytrwałości, które są tak ważne w tej opowieści.

          • Kwitnący maj. Wpływ roślin leczniczych na zdrowie człowieka.

            W dniach 9 i 12 V br. w świetlicy szkolnej dla klas II i III a odbywały się zajęcia, mające na celu skupienie uwagę na przyrodzie, a także jej ochronę oraz afirmację. Ten zamiar uskutecznialiśmy z pomocą bajki zatytułowanej „Stokrotka” H. Ch. Andersena. Omówiliśmy wiele aspektów tego utworu, zarówno w wymiarze dosłownym, jak i przenośnym, uniwersalnym. Wychowankowie odpowiadając racjonalnie i przemyślanie na pytania nauczyciela, jak również kolorując bohaterów tekstu literackiego utwierdzali się w przekonaniu, jak istotne są harmonijne współegzystowanie z naturą, zachowania proekologiczne.

          • Klasa Id z wizytą w Miejskiej Bibliotece Publicznej

            Celem wycieczki było poznanie pracy bibliotekarza, rozbudzenie zainteresowań czytelniczych i kształtowanie poczucia szacunku dla książek. Uczniowie mieli okazję obejrzeć pokaźny księgozbiór dla dzieci oraz dorosłych czytelników. Zapoznali się ze sposobem wypożyczania książek. Dowiedzieli się, jak należy zachowywać się w bibliotece oraz czytelni. Mama Jagody oprowadziła klasę po wszystkich pomieszczeniach, pokazała nietypowe książki: najmniejszą, najdłuższą, pachnącą, z dziurą, napisaną alfabetem Braille'a, itp.. Wychowankowie obejrzeli wystawy: Ślady tożsamości Węgrowa oraz prace p. Inez Kresy. Z dużym zainteresowaniem oglądali eksponaty w Muzeum Tkaniny Podlaskiej, gdzie zgromadzona jest cześć wyrobów po byłej Spółdzielni „Cepelia” w Węgrowie. Wyeksponowane są m.in. wycinanki z opłatka p. Czesławy Rowickiej i tkaniny dwuosnowowe S. Dominiki Bujnowskiej. Spotkanie odbyło się w bardzo mił

          • Dzień Europy i Języków Obcych

            Dzień Europy, który obchodzimy 9 maja, przypomina o ważnym wydarzeniu w historii tego kontynentu - Deklaracji Schumana. To właśnie 9 maja 1950 roku Robert Schuman, francuski minister spraw zagranicznych, przedstawił swoją wizję współpracy między państwami europejskimi, która zapoczątkowała budowę Unii Europejskiej.

          • WĘGRÓW – MIASTO WIELU KULTUR I RELIGII

            W dn. 7 – 8 maja 2025r. uczniowie klas III byli na wycieczce w Centrum Dialogu Kultur w Węgrowie, gdzie mieli okazję zwiedzić ekspozycję muzealną "Węgrów - miasto wielu kultur i religii".

            W wirydarzu witał wszystkich kustosz Ekspozycji Muzealnej Pan Roman Postek. Na wstępie dzieci dowiedziały się, że klasztor był miejscem skupienia się na modlitwie, pracy i nauce dla zakonników. Był to również kompleks budynków, w którym zakonnicy żyli i  prowadzili różne działalności religijne. Wirydarz natomiast to wewnętrzny dziedziniec klasztorny, który służył jako miejsce odpoczynku, spacerów oraz modlitwy na świeżym powietrzu, będąc ważnym elementem życia klasztornego.

    • Odnośnik: https://sp2wegrow.edupage.org/news/?gtnid=816#news-816

    • Librus Synergia
    • Odnośnik: https://dbamomojzasieg.pl/materialy-pomocnicze/

    • Godziny dzwonków

      Środa 24.06.2026
    • Kalendarz

      • brak danych
    • Galeria zdjęć

      • brak danych
    • Biuletyn informacji publicznej
    • Liczba wizyt

      liczba odwiedzin: 1508812
    • Kontakty

      • Szkoła Podstawowa nr 2 im. Jana Pawła II w Węgrowie
      • (+25) 792-30-97
      • 07 - 100 Węgrów
        ul. T. Kościuszki 16
        Poland
      • Księgowość - Kasa nr bezpośredni (25)792-35-12
      • Więcej informacji w zakładce Nasza szkoła >>> Sekretariat
    • Logowanie