• ZASŁUŻONA EMERYTURA…

          • Dnia 27.01.2023 r. dyrekcja, nauczyciele oraz pracownicy administracji i obsługi pożegnali p. Bogusię Słowik, która - po przepracowaniu w naszej szkole 21 lat - odeszła na zasłużoną emeryturę. Pani Bogusia, bo tak wszyscy do Niej się zwracali, każdego dnia z uśmiechem witała pracowników, uczniów i rodziców. Zawsze była radosna i uśmiechnięta.
            Dziękujemy Pani za wszystkie lata pracy, za cierpliwość, dobre rady i serce.
            Życzymy, aby na emeryturze nie opuszczał Pani dobry humor, dopisywało zdrowie oraz aby znalazła Pani czas na pielęgnowanie swoich pasji i zainteresowań.
            Do podziękowań dołączyli się uczniowie klasy II c, którzy z wychowawczynią – p. Elżbietą Żołędowską udali się do szatni, by podziękować p. Słowik za Jej dotychczasową pracę. Uczniowie życzyli również zdrowia i wszelkiej pomyślności oraz wręczyli własnoręcznie wykonany prezent.

            E. Żołędowska – wychowawczyni klasy II c
            foto: D. Chylińska

          • U babci jest słodko…

          •         W dniu 23.01.2023r.uczniowie klasy 2c przedstawili program artystyczny z okazji Dnia  Babci i Dziadka.
                 Dzieci recytowały wiersze, śpiewały piosenki, zaprezentowały własne talenty w krótkich  prezentacjach swoich pasji (taniec, śpiew, gra na gitarze, recytacja, rysunek, tenis, lepienie z plasteliny).Młodzi artyści z wielkim przejęciem odtwarzali scenki-bajeczki: „Kucharki”, „Teleludek”, „Babcie”, „O kocie, co palił fajkę”, przygotowane pod czujnym okiem p. Danuty Chylińskiej.
                Z wielką dumą zacni goście podziwiali występy swoich wnucząt i nagradzali ich gromkimi brawami. Ogromną przyjemność babciom i dziadkom sprawiły własnoręcznie wykonane mydełka i laurki.
                Po występie głos zabrał Dyrektor szkoły p. Krzysztof  Litka, który złożył gościom serdeczne życzenia, dzieciom pogratulował ciekawego występu i zachęcał do rozwijania swoich talentów.
                Uroczystość zakończyła się wspólnym słodkim poczęstunkiem przygotowanym przez rodziców. Miła  atmosfera była okazją do przyjemnego spędzenia czasu z wnukami.
             Zespół do Spraw Promocji
            Elżbieta Żołędowska

          • GDZIE KUCHAREK SZEŚĆ, TAM NIE MA CO JEŚĆ

          • 26 stycznia sześć dziewczynek z klasy II c: Zuzia Wójcik, Julia Frąckiewicz, Hania Cieślukowska, Maja Dejnarowicz, Tosia Borowa i Asia Wolert, przebranych za kucharki, wkroczyło do stołówki szkolnej. Wzbudziło to zdziwienie pracujących tam Pań Kucharek. Niejednej z nich przyszło do głowy, że być może chcą wymienić Je na „młodszy model”. Nic bardziej mylnego. 
            Przez chwilę stołówka zamieniła się w teatr, bo przecież teatr to jest widownia i scena. Widownią były Panie Kucharki, sceną zaś miejsce występu dziewczynek, które zaprezentowały scenkę pt.”Kucharki”. Występ zakończył się znanym wszystkim powiedzeniem GDZIE KUCHAREK SZEŚĆ, TAM NIE MA CO JEŚĆ.
            Przysłowie to nie sprawdziło się, bo w tym dniu w szkolnej stołówce pracowało sześć Pań, które współpracując ze sobą ugotowały pyszny obiad.


            D. Chylińska
            Zespól do Spraw Promocji
            foto: E. Żołędowska
             

          • Dzień Babci i Dziadka w świetlicy nr 1.

          • Celebracja powyższego święta zaczęła się już 17 I br. od wykonania ramek na fotografię albo rysunek metodą origami. Wychowankowie przekazali kolorowe przypinki swoim dziadkom, stanowiące swego rodzaju ordery „najlepszej babci na świecie” i „najlepszego dziadka na świecie”.
            W następnych dniach ochotnicy rozwiązywali quiz interaktywny, zgadywanki, uczestniczyli w pogadance o tym, w jaki sposób można okazać pamięć, szacunek, miłość, wdzięczność oraz wsparcie seniorom rodu. Kwintesencją wymiany zdań na temat omawianego zagadnienia były – czytane przez prowadzącą – rymowanki i utwory poetyckie poświęcone dziadkom. Podopieczni, słuchając poezji, tworzyli laurki dla swoich bliskich.
            Ukoronowaniem przygotowań do świętowania w gronie rodziny były pamiątkowe zdjęcia prac młodziutkich artystek, do obejrzenia których zapraszamy.


            Emilia Jaczewska
            Foto: Emilia Jaczewska i Elżbieta Chojecka

          • KOLEJNE WYRÓŻNIENIE DLA PANI AGNIESZKI ZARZYCKIEJ

          • 19 stycznia w Centrum Dialogu Kultur w Węgrowie odbyła się LX uroczysta Sesja Rady Powiatu Węgrowskiego inaugurująca obchody 160. Rocznicy Powstania Styczniowego.
            W uroczystej sesji udział wzięli także przedstawiciele Narodowego Banku Polskiego. Pani Ewa Waszkiewicz – Dyrektor Oddziału Okręgowego Narodowego Banku Polskiego w Warszawie, dokonała prezentacji okolicznościowych monet (złotej i srebrnej), wyemitowanych z okazji 160. rocznicy wybuchu Powstania Styczniowego. Następnie odbyła się ceremonia wręczenia monet osobom, które od wielu lat kultywowały pamięć o Powstaniu Styczniowym oraz tym, którzy zaangażowali się w organizację wydarzeń upamiętniających 160. rocznicę powstania. 
            Zaszczytu otrzymania pamiątkowej monety – o nominale 20 zł dostąpiła również p. Agnieszka Zarzycka – wieloletnia nauczycielka historii w naszej szkole oraz Prezes Towarzystwa Miłośników Ziemi Węgrowskiej.
            Gratulujemy p. Agnieszce.

            D. Chylińska
            Zespół do Spraw Promocji

          • Dzień Babci i Dziadka w naszej szkole

          • 20 stycznia 2023 roku uczniowie klasy IVa i IVb wraz z opiekunkami: p. Marzenną Kowalczyk i p. Anną Janczewską – Marchelą przygotowali uroczystość z okazji Dnia Babci i Dnia Dziadka. Dzieci przedstawiły wiersze, opowieści i scenki z codziennego  życia babć i dziadków przeplatane piosenkami. Wraz podziękowaniami i życzeniami goście otrzymali słodką niespodziankę. Na zakończenie odbył się koncert piosenek, które przywołały Seniorom miłe wspomnienia z czasów młodości. Po występie dyrektor szkoły podziękował dzieciom i nauczycielom przygotowującym uroczystość oraz złożył  gościom życzenia. Spotkanie przebiegło w miłej i życzliwej atmosferze. Ostatnim jego punktem były wspólne zdjęcia babć i dziadków z wnukami w specjalnie przygotowanej na tę okoliczność fotobudce.
             

            Organizatorzy

          • DZIEŃ BABCI I DZIADKA W 3A

          • Styczeń to miesiąc, w którym składamy życzenia naszym Babciom i Dziadkom z okazji ich święta. 
            Klasa III a rozpoczęła świętowanie już 18 stycznia. Tego dnia do naszej szkoły licznie przybyły nasze Babcie i nasi Dziadkowie, aby obejrzeć występy wnucząt. Przygotowaliśmy montaż słowno – muzyczny, w którym poprzez piękną recytację i śpiew wyraziliśmy swoje uczucia. Złożyliśmy też  „alfabetyczne życzenia” czyli życzenia na każdą kolejną literę alfabetu, a następnie zaprezentowaliśmy krótką inscenizację – nową wersję bajki o Czerwonym Kapturku. Nasza miała tytuł: „O babci, wilku i kolorowych czapeczkach”. Bajka kończy się sentencją, że babcia to istota, która potrafi obłaskawić nawet wilka. Spotkanie zakończyło się wręczeniem własnoręcznie wykonanych upominków. 


            Uczniowie klasy III a
            i wychowawczyni  Bożena Gierłowska

          • ROK 2022 JUŻ ZA NAMI 🙂 🙂 🙂

          • Czas podsumować cztery miesiące pracy szkolnej zerówki.

            Oj działo się! Dzieci miały mnóstwo zajęć. Było sporo zajęć sensorycznych, ruchowych, plastycznych, muzycznych, a także rozwijających kompetencje emocjonalno- społeczne.

            We wrześniu dzieci miały okazję zapoznać się z pracą strażaków z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Węgrowie. Świętowaliśmy urodziny Maksa, Dawidka i Krystianka.

            W październiku odwiedzili nas policjanci, którzy opowiadali o prawidłowym zachowaniu na drodze oraz jak zachować się w różnych, niepokojących nas sytuacjach. Mieliśmy też okazję spotkać się z lekarzem weterynarii Panem Michałem Nojszewskim, który opowiedział dzieciom o specyfice pracy weterynarza oraz o tym, jak prawidłowo dbać o swojego pupila. Świętowaliśmy również Dzień Postaci z Bajek, który zakończyliśmy słuchaniem audiobooka.

            W listopadzie obchodziliśmy Dzień Zdrowego Śniadania, uczyliśmy się hymnu i uczestniczyliśmy w przedstawieniu z okazji Dnia Niepodległości prezentowanym przez Przedszkole Pod Słoneczkiem. Złożyliśmy również wizytę Pani Ilonie Karwickiej, która oprowadziła nas po swoim gabinecie stomatologicznym, przeprowadziła wartościowe zajęcia dotyczące higieny jamy ustnej oraz sprawdziła stan ząbków zerówczaków. Pojechaliśmy także na naszą pierwszą wycieczkę - do Bombkolandii, gdzie mieliśmy okazję zrobić sobie bombkę, napisać list do Świętego Mikołaja oraz zniszczyć w specjalnym urządzeniu wszystkie przewinienia. Obchodziliśmy też Dzień Pluszowego Misia oraz Andrzejki.

            W grudniu obchodziliśmy Mikołajki oraz przygotowywaliśmy Jasełka,  które zaprezentowaliśmy rodzicom, babciom, dziadkom uczniów oraz szkolnej publiczności.

            Dziękujemy  Pani Ewie Jaczewskiej za pomoc przy realizacji wspomnianych aktywności.

            Sylwia Brzozowicz - wychowawczyni oddziału przedszkolnego

          • "Let's sing and have fun"

          • W czwartek 19 stycznia 2023 r. odbyła się kolejna edycja Konkursu Piosenki Obcojęzycznej "Let's sing and have fun". Jury miało przyjemność obejrzeć 17 występów w języku obcym: angielskim, niemieckim i japońskim. Bardzo dziękujemy wszystkim artystom za udział oraz gratulujemy odwagi i talentu.

            Spośród solistów, duetów i zespołów wyłoniono następujących zwycięzców:

            w kategorii klas I-III
            I miejsce: Paweł Molski z kl. 1a
            II miejsce: duet "Arbuziki angielskie" Julia Gromek i Zuzanna Grzeszek z kl. 2d
            III miejsce: duet Patrycja Bardadyn i Zuzanna Gierłowska z kl. 3d

            w kategorii klas IV-VIII:
            Nagroda Grand Prix Paulina Ładosz z kl. 6a
            I miejsce: Zespół wokalny w składzie Oliwia Solka, Maria Kowalczyk (gitara) Kinga Rychlik, Nina Serafińska z kl. 8e oraz Karolina Rychlik z kl. 6a.
            II miejsce:
            Laura Krasnodębska z kl. 4c
            III miejsce ex aequo:
            - duet Oliwia Bozińska i Anna Wrzeszcz z kl. 5a
            - Wiktoria Wócik z kl. 6b

            Wyróżnienia:
            - Błażej Mateusiak z kl. 6b
            -duet Matylda Konczererewicz i Patrycja Rowicka z kl. 8e
            Gratulujemy

            Hanna Wyrębek

          • Warsztaty decoupage

          • W dniach 09.01- 18.01.2013r.w klasach 1c,2a,2b,2c,2d,3d,5d odbyły się warsztaty z techniki ozdabiania przedmiotów-decoupage, które przeprowadziła wychowawczyni klasy 2c. Dzieci poznały historię decoupage i zostały wprowadzone w tajniki ozdabiania przedmiotów. Jako, że zbliża się Dzień Babci i Dziadka ozdabiały mydełka, pudełeczka i podkładki pod kubki. Uczniowie byli bardzo zainteresowani i chętnie dekorowały swoje prace. Zapewne przypadną do gustu obdarowanym.
            Słowo decoupage (czytaj dekupaż) pochodzi z języka francuskiego i oznacza wycinanie. Technika zdobnicza polegająca na przyklejaniu na odpowiednio spreparowaną powierzchnię (np. drewno, metal, szkło, tkanina, plastik, ceramika) wzoru wyciętego z papieru lub serwetki i pokryciu go wieloma warstwami kleju/lakieru. Technika serwetkowa pozwala uzyskać świetne efekty przy stosunkowo niewielkim nakładzie pracy. Może być formą relaksu, treningiem kreatywności.

            Zespół do Spraw Promocji
            Elżbieta Żołędowska

          • Wyniki Ogólnopolskiego Konkursu z Języka Angielskiego Pingwin

          • Nareszcie dotarły do nas wyczekiwane wyniki Ogólnopolskiego Konkursu Języka Angielskiego Pingwin. 
            Uczniowie naszej szkoły 23 listopada rozwiązali testy konkursowe, które zostały wysłane do komisji konkursowej.   

            W ubiegłym tygodniu otrzymaliśmy wyniki konkursu i miło nam jest przedstawić najlepsze wyniki naszych uczniów w poszczególnych kategoriach:

            kl. 4
            Robert Jasiurski 9 miejsce
            Jan Rudnik 11 miejsce

            kl. 5
            Rodion Koliesnik 3 miejsce
            Adrian Burzyński 7 miejsce
            Maja Jaszczur 7 miejsce
            Szymon Kraszewski 7 miejsce

            kl. 6
            Lena Serafińska 12 miejsce
            Filip Kruszewski 13 miejsce

            kl.7
            Alicja Ojdana 7 miejsce
            Maja Kupisz 7 miejsce
            Maria Świętochowska 7 miejsce
            Zofia Borys 7 miejsce
            Oliwier Grochowski 9 miejsce
            Bartosz Kalata 9 miejsce

            kl.8
            Mikołaj Wiatr 9 miejsce
            Maciej Gałązka 11 miejsce

            Wyniki pozostałych uczestników dostępne u nauczycieli języka angielskiego

            Gratulujemy sukcesów i dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział.

            Hanna Wyrębek

          • KOLOROWA 13-KOLORY ZIMY

          • Zima to pora roku, która kojarzy się z chłodem – podobnie jak kolory, które  w naturze pojawiają się wraz z nią. Sterylna biel, zimny błękit oraz surowy popiel to barwy zimy. Mają wielu miłośników, którzy cenią je za elegancję i uważają za najbardziej klasyczne, oraz przeciwników, którzy zarzucają im chłód.  Barwy, jakie pojawiają się w naturze wraz z nastaniem zimy, wzbudzają sprzeczne uczucia.
            Czysta biel, zimny błękit oraz surowy popiel, kojarzące się m.in. ze śniegiem i niebem, to bowiem kolory klasyczne, uznawane przez wielu za najelegantsze. Biel jest symbolem czystości, świeżości oraz sterylności – takie wrażenia również wywołuje. Pod pojęciem bieli mieści się jednak wiele różnych odmian i odcieni, przełamanych innymi kolorami: m.in. błękitem, szarością, beżem. Biel nie jest więc ani nudna, ani pozbawiona wyrazu. Wiele osób uważa, że jest najbardziej uniwersalnym kolorem we wnętrzach – m.in. na ścianach, meblach, kafelkach w łazience, firanach, dodatkach. W odzieży stanowi barwę, która podkreśla odświętność stroju – jak np. biała bluzka czy koszula. Była jednym z ulubionych kolorów Coco Chanel, która często zestawiała ją z ukochaną czernią.
            Kolejnym zimowym kolorem jest błękit. Barwa ta ma wiele odcieni – od jasnego, tzw. rozmytego aż do nasyconego i wyrazistego. Błękit symbolizuje chłód – kojarzy się z wodą, niebem i lodem. Ma opinię koloru, który łagodzi emocje – polecany jest więc do wnętrz, w których pracujemy i skupiamy uwagę bądź szukamy odpoczynku.


            Samorząd Uczniowski
            Agnieszka Zarzycka

          • Pierwsza pomoc w klasach II

          • W dniach 05.01- 09.01.2023r. klasy 2a,2b,2c,2d miały bardzo ważne zajęcia z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Pani pielęgniarka Agata Tabor  przeprowadziła dla dzieci skrócony kurs pierwszej pomocy. Uczniowie oswajali się ze świadomością konieczności niesienia pomocy poszkodowanym. Uczyli się: odpowiedniego zachowania w obliczu wypadku, wzywania prawidłowo pomocy przez telefon, wykonywania najprostszych czynności przy osobie poszkodowanej, odpowiedzialności za siebie i innych. Obejrzeli dokładnie apteczkę i dowiedzieli się w jaki sposób można sobie radzić w sytuacjach zagrażających zdrowiu i życiu np. skaleczenie, oparzenie, zadławienie, przegrzanie, krwotok z nosa. To były bardzo ważne, a przy tym interesujące zajęcia.
            Dziękujemy p. Agacie za miłe chwile i zdobyte umiejętności. 

            Elżbieta Żołędowska 
            Zespół do Sprawa  Promocji

             

    • Kontakty

      • Szkoła Podstawowa nr 2 im. Jana Pawła II w Węgrowie
      • (+25) 792-30-97
      • 07 - 100 Węgrów
        ul. T. Kościuszki 16
        Poland
      • Księgowość - Kasa nr bezpośredni (25)792-35-12
      • Więcej informacji w zakładce Nasza szkoła >>> Sekretariat
    • Logowanie