W dniach 15.11 do 19.11.2021r. zapraszam do obejrzenia wystawy ,,Węgrów w fotografii i literaturze”. Wystawa znajduję się w holu szkolnym.
Bożena Sakowska
W dniach 15.11 do 19.11.2021r. zapraszam do obejrzenia wystawy ,,Węgrów w fotografii i literaturze”. Wystawa znajduję się w holu szkolnym.
Bożena Sakowska
Szanowni Państwo Dyrektorzy,
w imieniu Ministra Edukacji i Nauki Przemysława Czarnka serdecznie dziękuję za udział w akcji „Szkoła pamięta”. Miło mi poinformować, że w tegorocznej inicjatywie wzięło udział blisko 11 tysięcy przedszkoli, szkół i placówek oświatowych.
W załączeniu przekazuję pamiątkowy dyplom.
Zachęcam Państwa do zapoznania się z komunikatem podsumowującym akcję. Znajdą go Państwo na naszej stronie internetowej https://www.gov.pl/web/edukacja-i-nauka/prawie-11-tys-wzielo-udzial-w-akcji-szkolapamieta--dziekujemy.
Z wyrazami szacunku
Anna OstrowskaRzecznik PrasowyMinisterstwo Edukacji i Nauki
Mnożenie jest jednym z czterech podstawowych działań arytmetycznych, obok dodawania, odejmowania i dzielenia. Nauka tabliczki mnożenia to dla wszystkich duże wyzwanie. Każdy pewnie pamięta godziny spędzone nad książką w celu zapamiętania kolejnych wyników działań. W naszym życiu używamy mnożenia na co dzień, dlatego ważne jest, aby opanować tę umiejętność w dzieciństwie. Tabliczki mnożenia uczyliśmy się w drugiej klasie szkoły podstawowej. Utrwalamy ją także w klasie trzeciej. Jesteśmy w stanie sprawnie wskazać duże liczby, nie tracąc czasu na dodatkowe działania. Stąd też pomysł, by sprawdzić, którzy uczniowie klasy IIIc opanowali tę umiejętność najlepiej. W październiku odbył się klasowy konkurs matematyczny „ Mistrz mnożenia”. Jego uczestnicy wykazali się dużą skutecznością podczas wykonywania zadań i znajomością mnożenia w trzech etapach: ustnym oraz w dwóch rundach pisemnych. Pierwsze miejsce zajęła Patrycja Rudnik, drugie - Maciej Zalewski, trzecie - Jan Rudnik Thinggaard. Wszyscy uczniowie biorący udział w konkursie otrzymali pamiątkowe dyplomy.
Wielkie gratulacje dla uczestników konkursu.
Iwona Dąbrowska
31 października, już po raz trzynasty uczniowie i nauczyciele naszej szkoły jako wolontariusze kwestowali przy cmentarzu rzymsko-katolickim w Węgrowie na rzecz odnowienia zabytkowych nagrobków z XIX wieku.
Dziękujemy wszystkim za udział !!!
Zespół do Spraw Promocji
Agnieszka Zarzycka
Podczas sesji Rady Miejskiej Węgrowa 28 października 2021 roku, uczniowi naszej szkoły Wiktorowi Taborowi Pani Zofia Paczóska, Radna Rady Miejskiej Węgrowa wręczyła nagrodę za zajęcie III miejsca w ogólnopolskim konkursie „Tajemnice kapliczek i krzyży przydrożnych Polski wschodniej".
Zespół do Spraw Promocji
Agnieszka Zarzycka
28 października klasy 8d, 8e i 8f wybrały się na wycieczkę do Warszawy. Naszą podróż zaczęliśmy od wyjątkowego miejsca – Muzeum Powstania Warszawskiego. To interaktywne muzeum upamiętnia największą akcją zbrojną podziemia w okupowanej przez Niemców Europie podczas II wojny światowej. Dzięki multimedialnej ekspozycji mogliśmy choć trochę poczuć atmosferę powstańczej Warszawy.
Przewodnicy z niezwykłym zaangażowaniem przekazywali nam informacje o 63 dniach walk i życiu codziennym ludności cywilnej, a także opisywali powojenny terror komunistyczny. Spacerując po granitowym bruku wśród gruzów zniszczonej stolicy mogliśmy słuchać opowieści powstańców i oglądać pamiątki tamtych dni. Każdy mógł przez chwilę poczuć się jak żołnierz przemieszczający się kanałem. Obejrzeliśmy poruszający film „Miasto Ruin” pokazujący zrównaną z ziemią stolicę z lotu ptaka. Duże wrażenie zrobił na nas stalowy monument przechodzący przez wszystkie kondygnacje budynku. Jego ściany pokrywają daty kolejnych dni powstania i ślady po pociskach, a z wewnątrz dobiega brzmienie bijącego serca, które symbolizuje życie Warszawy w 1944 roku.
Po wizycie w muzeum ruszyliśmy dalej śladami Powstania Warszawskiego. Nasz przewodnik barwnie opowiadał o zaciętych walkach o budynek PAST-y, desancie berlingowców, walkach na ulicach stolicy. Zatrzymaliśmy się przy Grobie Nieznanego Żołnierza, pomnikach Powstania Warszawskiego i Małego Powstańca, wstąpiliśmy do archikatedry, odwiedziliśmy Powązki Wojskowe. Wszędzie tam usłyszeliśmy bardzo interesujące opisy wydarzeń powstańczych.
Po tak wielkiej lekcji historii wróciliśmy do Węgrowa pełni wrażeń i przemyśleń.
Ewa Jaskulska
Dorota Białobrzeska-Portka
Anna Sińczuk
Wioleta Rychlik
28 października podczas sesji Rady Miejskiej Węgrowa wręczono nagrody za udział w konkursie fotograficznym „W poszukiwaniu ciekawych miejsc, zakątków, kapliczek, zabytków...", który został zorganizowany przez Radę Miejską Węgrowa, Komisję Zdrowia, Oświaty i Kultury , Burmistrza Miasta Węgrowa, Towarzystwo Miłośników Ziemi Węgrowskiej w ramach obchodów 580.rocznicy nadania miastu Węgrów praw miejskich.
W kategorii I (uczniowie klas I-IV):
I miejsce- Jakub Mielniczek
II miejsce- Antonina Murawska
W kategorii II (uczniowie klas V-VIII):
I miejsce - Amelia Kowal, Maciej Kowalski
II miejsce- Piotr Jurczak, Wiktor Tabor
III miejsce - Wojciech Jurczak, Maja Nowak, Dominika Składanowska
Wyróżnienie:
Marcelina Murawska
Nagrodzonym i wyróżnionym uczniom GRATULUJEMY!!!
Zespół do Spraw Promocji
Agnieszka Zarzycka
W październiku bieżącego roku szkolnego, zespół uczniów klas pierwszych, uczęszczających do świetlicy nr 1, przystąpił do ogólnopolskiego projektu edukacji prozdrowotnej „Zdrowo jem, więcej wiem”. Głównym organizatorem akcji jest Fundacja Banku Ochrony Środowiska pod honorowym patronatem Pierwszej Damy RP, Agaty Kornhauser-Dudy.
Skierowany jest on do najmłodszych uczniów i nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej. Właśnie w tym wieku zaczynają się wyrabiać nawyki żywieniowe. Warto, aby były one od razu prawidłowe, pozwalały cieszyć się zdrowym i długim życiem. Głównym celem projektu jest wykształcenie u dzieci postaw prozdrowotnych poprzez uczenie zasad zdrowego odżywiania oraz przekazanie wiedzy na temat produktów służących zdrowiu, a także tych, które zawierają substancje szkodliwe i niebezpieczne dla organizmu człowieka. Ważnym celem jest również uświadomienie związku pomiędzy żywieniem a występowaniem wielu chorób i dolegliwości, jak również podkreślenie roli codziennej aktywności fizycznej w profilaktyce zdrowotnej.
Poszczególne aspekty i działania skierowane zostaną także do rodziców, od których zależy całokształt stylu życia rodziny i przekonanie ich, że warto zadbać o zdrowe odżywianie i regularną aktywność fizyczną.
Projekt „Zdrowo jem, więcej wiem” trwa cały rok szkolny i jest podzielony na 2 etapy: jesienno - zimowy (od października 2021 do lutego 2022 roku) oraz wiosenny (od lutego do czerwca 2022 roku).
Etap jesienno-zimowy poświęcony jest zasadom zdrowego żywienia oraz ograniczeniu cukru w diecie uczniów. Zespół uczniów klas pierwszych ma do wykonania sześć zadań:
Uczestnikom projektu życzymy kreatywności oraz jak najlepszego zgłębiania wiedzy na temat zdrowego odżywiania i właściwego stylu życia.
Koordynator projektu: Aneta Lachowska
W środę 27 października 2021 roku, na szczeblu powiatowym, rozegrane zostały mecze piłki ręcznej dziewcząt z klas 7 i 8. Szkołę reprezentowały uczennice klasy 7a ( Anna Dulba Kamińska, Antonina Pernach, Natalia Mieszała, Amelia Sitek, Alicja Wojtyra, Lidia Tempczyk, Maja Wójcikiewicz) oraz uczennice klasy 8a( Antonina Gierłowska, Natalia Chudów, Róża Dulba Kamińska, Nadia Bronisz, Paulina Konarska, Iga Mikołajewska, Weronika Ojdana,Anna Piotrowska, Wiktoria Bałdyga, Aleksandra Skrzypek, Oliwia Szpakowska, Lena Miałkowska, Emilia Wyszogrodzka).Uczennice wywalczyły awans na zawody regionalne.Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Katarzyna Paderewska
Dnia 19.10.2021r. dzieci z oddziału przedszkolnego Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Jana Pawła II w Węgrowie odwiedził strażak Pan Daniel Dołowy. Zaprezentował strój strażacki i opowiedział ciekawe historie o swojej pracy. Przypomniał też, kiedy można i w jaki sposób wzywać na pomoc straż pożarną. Sześciolatki z zaciekawieniem słuchały o ciężkiej i odpowiedzialnej pracy strażaków. Aktywnie uczestniczyły w spotkaniu ze strażakiem.
Ewa Przybysz
24 września 2021 r. 9 uczniów z naszej szkoły wzięło udział w olimpiadzie "Gospodarka Odpadami" adresowanej do uczniów klas VI – VIII szkół podstawowych, zorganizowanej przez Urząd Miejski w Węgrowie. Zadaniem uczestników było wypełnienie online testu składającego się z 30 pytań. Pytania dotyczyły wiedzy ekologicznej związanej z tematyką gospodarowania odpadami, selektywnej zbiórki odpadów i recyklingu. Na rozwiązanie testu uczestnicy mieli 30 minut. Mimo że pytania miały zróżnicowany poziom trudności, a o kolejności decydował również czas rozwiązania testu, 5 uczniom z naszej szkoły udało się zdobyć następujące miejsca:
II miejsce Natalia Buczyńska z kl. 8g
III miejsce Amelia Kowal z kl. 8e
VII miejsce Paweł Połaski z kl. 6a
VIII miejsce Natalia Mieszało z kl. 7a
IX miejsce Amelia Sitek kl. z 7a
12 października 2021 r. laureaci olimpiady w Węgrowskim Ośrodku Kultury, odebrali z rąk burmistrza, pana Pawła Marcheli dyplomy i nagrody rzeczowe.
Wszystkim uczestnikom olimpiady gratulujemy i dziękujemy za reprezentowanie naszej szkoły oraz życzymy dalszych sukcesów !
Wioleta Rychlik
"Wszyscy nasi kochani nauczyciele
dla swoich uczniów cierpliwości mają wiele
Za naukę, za trud jaki jest wkładany
przeogromny bukiet życzeń dziś składamy.
Życzenia szczere, prawdziwe
z uczniowskich serc płynące.
Jak świeże kwiaty pachnące,
kwitnące na naszej polskiej łące…”
Dzień Edukacji Narodowej jest okazją do wyrażenia wdzięczności za wysiłek włożony w wychowanie i wielkie serce wkładane na rzecz pracy z dziećmi. W tym dniu pamiętamy o wszystkich pracownikach szkoły.
Z tej właśnie okazji 13 października odbył się w naszej szkole uroczysty apel. Uroczystość przygotowali uczniowie klas IV-VIII pod kierunkiem pani A. Zarzyckiej i pani A. Krawczykowskiej. Młodzi artyści piosenką i słowem uświetnili ten wyjątkowy dzień w roku szkolnym. Wiele ciepłych i miłych słów popłynęło w kierunku naszych nauczycieli i pracowników szkoły. Uczniowie docenili i podkreślili swoją wdzięczność za codzienny trud pracy nauczyciela, jego poświęcenie, czujność i troskę o dobro wychowanków. Apel uświetnił niecodzienny występ pani Emilii Nescioruk, która tego dnia kredę zamieniła na mikrofon i cudownie zaśpiewała piosenkę pod tytułem „Jesteś lekiem na całe zło”.
Każdy nauczyciel i pracownik naszej szkoły otrzymał symboliczny kwiatek wykonany przez panie D. Żebrowską i J. Zawadzką.
Ten dzień był też doskonałą okazją do wręczenia wszystkim pracownikom szkoły podziękowań i nagród Dyrektora Szkoły dla nauczycieli.
Dekorację przygotowały panie I. Siekierzyńska i A. Janczewska Marchela.
Samorząd Uczniowski
Zespół do Spraw Promocji
14 X 2021r. w Węgrowskim Ośrodku Kultury odbyło się uroczyste spotkanie z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Podczas spotkania pan Burmistrz Paweł Marchela złożył życzenia nauczycielom i pracownikom oświaty, a dyrektorom i wyróżniającym się nauczycielom, węgrowskich placówek oświatowych, wręczył nagrody Burmistrza. Z naszej szkoły nagrody Burmistrza otrzymali - dyrektor Krzysztof Litka oraz panie: Bożena Brzozowicz, Iwona Dąbrowska, Ewa Przybysz i Agnieszka Zarzycka.
Podczas spotkania głos zabrali również Przewodnicząca Rady Miejskiej Beata Gashi, Zastępca Burmistrza Halina Ulińska oraz Prezes ZNP w Węgrowie Mariola Jarmulińska.
Wszystkim nagrodzonym gratulujemy i życzymy sukcesów w pracy i życiu osobistym.
Danuta Chylińska
źródło i foto: Urząd Miasta Węgrowa
Powered by aSc EduPage