Strona główna
Lista kandydatów przyjętych w terminie uzupełniającym do klasy I w roku szkolnym 2025/2026
Lista kandydatów zakwalifikowanych w terminie uzupełniającym do klasy I w roku szkolnym 2025/2026
Lista kandydatów przyjętych do klasy pierwszej na rok 2025 / 2026
Lista kandydatów przyjętych do klasy pierwszej sportowej na rok 2025 / 2026
______________________________________________
______________________________________________
Lista kandydatów zakwalifikowanych do klasy pierwszej na rok szkolny 2025 / 2026
"Wyniki kwalifikacji do klasy I sportowej.Do 28 marca 2025 r. kandydaci zobowiązani są dostarczyć do sekretariatu szkoły wypełnione: oświadczenia woli zapisu wraz pozostałą dokumentacją,wymaganą w II etapie kwalifikacji."-----------------------------------------------------
REKRUTACJA UCZNIÓW
DO KLAS PIERWSZYCH
(w tym do klasy integracyjnej i do klasy sportowej)
Szkoły Podstawowej Nr 2
im. Jana Pawła II w Węgrowie
NA ROK SZKOLNY 2025/2026
Zapisy uczniów z obwodu szkoły do pierwszej klasy będą trwały
od 24 lutego do 14 marca 2025 r.
Test sprawności fizycznej do klasy sportowej
odbędzie się 18 marca 2025 r. o godz.: 16:30
-----------------------------------------------------
Serdecznie proszę o wpłaty na radę rodziców. Większość wydatków robiona jest teraz, tj w okresie od października do końca grudnia.
Pieniądze są przeznaczone dla naszych dzieci. Czasem bezpośrednio, czasem pośrednio - kupując rzeczy dla podniesienia warunków lub po prostu uprzyjemnienia im pobytu w szkole. Nasze dzieci spędzają tu dużo czasu. Jeżeli dla kogoś kwota składki jest dużym jednorazowym obciążeniem - może wpłacać ratami. Zachęcam serdecznie do wpłat. Nie są to duże kwoty a sumując konkretna kwota.
Przypominam
Wysokość składki
na pierwsze dziecko - 50 zł
na drugie - 40 zł
na trzecie - 30 zł
kolejne dziecko z rodziny zwolnione z opłaty.
Składkę należy wpłacać w kasie szkoły, bądź przelewem na konto bankowe rady rodziców:
82 9236 0008 0000 0837 2000 0010.
Agnieszka Jurkowska
-----------------------------------------------------
Listy klas I w roku szkolnym 2024 / 2025
Wykaz podręczników na rok szkolny 2024 / 2025
-----------------------------------------------------
Polityka oraz procedury ochrony dzieci przed krzywdzeniem oraz załącznik
-----------------------------------------------------
ZAPRASZAMY DO NASZEJ SZKOŁY
Prezentację przygotował p. Arkadiusz Roguski
Wycieczka do Warszawy
3 listopada 2022 roku uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w wycieczce do Warszawy, zorganizowanej w ramach programu „Poznaj Polskę”.
Zwiedziliśmy naszą stolicę Śladami Powstania Warszawskiego. Rozpoczęliśmy spacerem od Grobu Nieznanego Żołnierza, ul. Świętojańską, zatrzymaliśmy się przy Bazylice św. Jana – zobaczyliśmy powstańcze barykady i niemieckie „Goliaty”, następnie ul. Brzozowa i „Dom Profesorów”, ul. Podwale i Pomnik Małego Powstańca, ul. Kilińskiego 3 – wybuchowy koń trojański, ul. Długa 7 – spalony szpital powstańczy, ul. Freta – Kościół św. Jacka, Rynek Nowego Miasta i Kościół Sakramentek pw. św. Kazimierza, Pomnik Bohaterów Powstania i właz do kanału. Udaliśmy się na cmentarz Powstańców Warszawy i minutą ciszy uczciliśmy pomordowanych przy Pomniku „Polegli-Niepokonani, odwiedziliśmy groby powstańców na Cmentarzu Powązkowskim Wojskowym oddając hołd Rudemu, Alkowi , Zośce
LISTOPADOWE ŚWIĘTOWANIE
11. Listopada 1918r. to ważna data w historii Polski. Tego dnia, jak co roku, czcimy pamięć wszystkich, którzy polegli walcząc o wolność Ojczyzny. Wspominamy także z wdzięcznością te pokolenia, które przez 123 lata niewoli nie zapomniały o wolnej, niepodległej Polsce, wierząc w Jej powrót, przekazując tę wiarę swoim dzieciom i wnukom.
W węgrowskich obchodach 104. rocznicy odzyskania niepodległości nie mogło zabraknąć delegacji naszej szkoły wraz z pocztem sztandarowym. Uroczystości rozpoczęły się Mszą Świętą o godzinie 10:30. Zgromadziła ona wielu gości: delegacje, poczty sztandarowe oraz rzesze wiernych.
Po Mszy Świętej udaliśmy się pod pomnik Marszałka Józefa Piłsudskiego, gdzie miały miejsce okolicznościowe przemówienia, złożenie kwiatów pod pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskiego.
POLSKA TO: JA, TY, MY
Rocznica odzyskania niepodległości to jedno z najważniejszych świąt w kalendarzu szkolnym, ponieważ kształtuje postawy patriotyczne, uczy szacunku do historii Ojczyzny. W dniu 10 listopada społeczność szkolna uroczyście obchodziła Święto Niepodległości, które jest bardzo ważnym dniem dla każdego Polaka. Uczczono pamięć odzyskania przez nasz kraj niezależności po 123 latach zaborczej niewoli. Uczniowie z powagą i zainteresowaniem uczestniczyli w apelach.O symbolicznej godzinie 11.11 uczniowie odśpiewali cztery zwrotki hymnu narodowego w ramach akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki „Szkoła do hymnu 2022”. Podczas zajęć edukacyjnych w klasach i świetlicach podejmowano różne aktywności patriotyczne, przygotowano dekoracje w barwach narodowych.
BAJKOWE ZAJĘCIA W ŚWIETLICY
W świetlicy szkolnej również obchodzono Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. Święto to ustanowiono w rocznicę urodzin Walta Disneya – jednego z najpopularniejszych autorów animowanych bajek dla dzieci.
Chętni uczniowie przyszli do szkoły przebrani za ulubioną bajkową postać. Natomiast ci, którzy nie przebrali się, mieli okazję uczynić to w świetlicy, w której czekały na nich kostiumy i rekwizyty pochodzące ze znanych bajek.
MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ JEŻA
„Idzie jeż, idzie jeż,
Może ciebie pokłuć też!...”
Jan Brzechwa
10 listopada obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Jeża. Specjalny dzień dla kolczastego ssaka ustanowiony został w trosce o jego ochronę. Jeże, mimo że w Polsce znajdują się pod ochroną, narażone są na wiele cywilizacyjnych niebezpieczeństw. Warto zatroszczyć się o te zwierzątka nie tylko na co dzień, ale i przed zimą, i w zaciszu ogrodu zostawić dla nich pryzmę liści opadłych z drzew.
Jesienią malowane
Piękna złota jesień zachwyca pięknymi barwami. W naszej szkole można ją znaleźć w klasach i korytarzach.
Elżbieta Żołędowska
Zespół do Spraw Promocji25
Wycieczka do Kazimierza Dolnego
25 października 2022 roku uczniowie naszej szkoły wspólnie z uczniami z Ukrainy uczestniczyli w wycieczce do Kazimierza Dolnego. Celem wyjazdu była integracja uczniów z Polski i Ukrainy, pokazanie naszym gościom najpiękniejszych miejsc w Polsce.
Kazimierz Dolny to jedno z najpiękniejszych i najczęściej odwiedzanych polskich miasteczek w województwie lubelskim. Uczniów zachwycił rynek z renesansowymi kamienicami . Ponadto uczestnicy wycieczki zobaczyli Mały Rynek, Synagogę, Górę Trzech Krzyży z punktem widokowy na miasteczko i dolinę Wisły, ruiny zamku i basztę.
Pogoda i nastrój dopisały, karaoke zintegrowało!!!
ŚWIĘTO KUNDELKA
Święto kundelka wprowadzono 24 X 1997 roku. Powstało ono, aby podziękować kundelkom za ich oddanie i wierność, ale również po to, aby zwrócić uwagę na tę najliczniejszą, a często najgorzej traktowaną przez człowieka grupę psów.
Dzień kundelka to doskonała okazja do przypomnienia kilku zasad dotyczących odpowiedzialnej opieki nad wszystkimi psami oraz do zwrócenia uwagi na poprawę bytu wszystkich bezdomnych psów oczekujących na nowych właścicieli, np. w schroniskach.
Najlepiej zaopiekować się kundelkami, które są zwykle zdrowsze od psów rasowych, dłużej żyją, mają mniej zaburzeń, są mniej nerwowe, są bystre oraz posiadają wiele różnych umiejętności. Są niepowtarzalne, niestety często traktowane są, jak psy drugiej kategorii.
Dzień kundelka – 25 X 2022 r. obchodzony był również w świetlicach szkolnych. Na podstawie obejrzanego filmu, plansz dydaktycznych oraz własnych doświadczeń uczn
ŚWIATOWY TYDZIEŃ MISYJNY - „BĘDZIECIE MOIMI ŚWIADKAMI”
W poniedziałek 24 października br. z okazji Światowego Tygodnia Misyjnego gościliśmy w murach naszej szkoły, ks. Mirosława Puchacza – dyrektora Papieskich Dzieł Misyjnych Diecezji Drohiczyńskiej. Na początku spotkania, Pan Dyrektor Krzysztof Litka, powitał Gościa i podziękował za przyjęcie zaproszenia. Poinformował uczniów, że ksiądz Mirosław przez długie lata głosił Ewangelię w Papui Nowej Gwinei.
Uczniowie uczestniczyli w spotkaniu w dwóch grupach wiekowych. Wszyscy z zainteresowaniem słuchali opowieści księdza misjonarza, który mówił o problemach z jakimi muszą się zmagać ludzie mieszkający w ubogich częściach Papui Nowej Gwinei. Następnie misjonarz zaprosił uczestników spotkania na wirtualną wycieczkę. Uczniowie dowiedzieli się różnych ciekawych rzeczy o mieszkańcach tego kraju, np., że jest to wyspa, która ma ok. 9 mln mieszkańców, z czego większość stanowią Papuasi. Kraj ten jest
Pamiętamy o tych , którzy odeszli ...
W ostatnich dniach uczniowie z kl. 0, Ia, IIc, IId ,3d, 8c z naszej szkoły, pod opieką wychowawców odwiedzali miejsca spoczynku zmarłych. Spacer alejkami cmentarza wprowadził wychowanków w nastrój zadumy. W ciszy i skupieniu uczcili pamięć poległych żołnierzy i zapalili znicze na ich grobach.
Elżbieta Żołędowska
Zespół do spraw promocji
Powitanie jesieni w świetlicy I
JESIEŃ (autor nieznany)
Jesień na paluszkach
Spaceruje w parku
I rozdaje wszystkim
Swe skarby w podarku
Wręcza nam bukiety
Kolorowych liści
I smutek zamienia
W roześmiane myśli
Nasypie w berety
Albo do kieszeni
Kasztanów, żołędzi
I złotych promieni
Pozdrowi wiewiórkę
Roześmianym echem
A potem pożegna
Cichutko, z uśmiechem…
Sukcesy naszych uczniów🥇🥇🥇🥇🥇🥇
27 października 2022 roku podczas Sesji Rady Miejskiej Węgrowa wręczono nagrody uczestnikom konkursu fotograficznego "W poszukiwaniu ciekawych miejsc, zakątków, kapliczek, zabytków.." zorganizowanego przez Radę Miejską Węgrowa, Komisję Zdrowia, Oświaty i Kultury, Burmistrza Miasta Węgrowa, Towarzystwo Miłośników Ziemi Węgrowskiej. Celem konkursu była:
✓promocja Węgrowa,
✓ propagowanie wiedzy o dziejach, zabytkach i piękna naszej „małej ojczyzny”,
✓ kształtowanie poczucia tożsamości oraz więzi z małą ojczyzną,
✓ kształtowanie i rozwijanie wśród dzieci i młodzieży zainteresowań fotografią,
✓ uwrażliwienie na piękno otaczającego nas świata i zachęcenie do jego utrwalania w fotografii,
✓ zachęcenie do fotograficznej „interpretacji” otaczającej ich rzeczywistości,
✓ poszukiwanie nowych form i środków wyrazu artystycznego.
Laureatami konkursu zostali min. uczniowie naszej szkoły;
I kategor
Spotkanie z poetką
W poniedziałek 24 X 2022 r. klasa III a miała przyjemność gościć na zajęciach poetkę Panią Jadwigę Peciak. Podczas spotkania dzieci miały okazję poznać wiele wierszy napisanych przez Panią Peciak oraz bawić się z poetką w tworzenie rymowanek. Dzieci zadawały też gościowi wiele pytań dotyczących życia i twórczości. Pani Jadwiga Peciak, która jest emerytowaną nauczycielką,
z ogromną radością odpowiadała na wszystkie pytania uczniów. Na pamiątkę spotkania otrzymaliśmy dwa zbiory wierszy autorki: „W państwie króla Abecadło” i „Jesienne rymowanki”.
,,Pamiętamy o zmarłych"
26.10.2022r. dzieci z Oddziału Przedszkolnego odwiedziły Cmentarz Parafialny. Celem wyjścia było uczczenie pamięci zmarłych, oddanie hołdu żołnierzom, którzy zginęli w obronie naszej ojczyzny oraz zapalenie zniczy na ich grobie. Dzieci odwiedziły również groby księży i nauczycieli naszej szkoły. W ciszy i spokoju modliły się za zmarłych. Dowiedziały się jak należy się zachowywać na cmentarzu, by nie zakłócać spokoju zmarłym i odwiedzających to miejsce.
Spotkanie z przedstawicielem zawodu
21 października 2022r. w dolnym holu szkoły odbyło się spotkanie uczniów klas 7 i 8 ze starszym posterunkowym KPP w Węgrowie – panem Mateuszem Chrupkiem. Gość opowiedział uczniom o specyfice swojej pracy i ścieżce kształcenia. Przedstawił wydziały funkcjonujące w węgrowskiej Komendzie, zaprezentował zestaw przeciwuderzeniowy funkcjonariusza policji, który uczniowie mogli przymierzyć.
Spotkanie było pozytywnie przyjęte przez młodzież, która niebawem stanie przed wyborem szkoły ponadpodstawowej i wyborem zawodu.
Zajęcia zostały zorganizowane w ramach realizacji Szkolnego Programu Doradztwa Zawodowego.
Pani Danuta Chylińska uhonorowana MEDALEM KOMISJI EDUKACJI NARODOWEJ
Pani Danuta Chylińska uhonorowana MEDALEM KOMISJI EDUKACJI NARODOWEJ, polskim odznaczeniem nadawanym za szczególne zasługi dla oświaty i wychowania przez Ministra Edukacji Narodowej.
Pani Danuta Chylińska jest nauczycielką edukacji wczesnoszkolnej w Szkole Podstawowej Nr 2 im. Jana Pawła II w Węgrowie. Posiada wykształcenie, wiedzę i umiejętności zawodowe potrzebne na zajmowanym stanowisku. Systematycznie podnosi swoje kwalifikacje zawodowe oraz doskonali warsztat pracy zgodnie z potrzebami szkoły. Podejmuje prace organizacyjne w radzie pedagogicznej i zespołach nauczycielskich. Bierze aktywny udział w różnorodnych projektach. Dzieli się swoją wiedzą, doświadczeniami i umiejętnościami z innymi nauczycielami.
Pani Danuta Chylińska jest wzorowo wypełniającą swoje obowiązki, cenioną wśród koleżanek, kolegów i rodziców nauczycielką . Stosuje nowoczesne, aktywne metody nauczania. W pracy
SPOTKANIE Z PASTERZEM DIECEZJI
Dnia 18 października 2022r. w naszej szkole miało miejsce niecodzienne wydarzenie. W ramach wizytacji kanonicznej parafii św. Piotra z Alkantary i św. Antoniego z Padwy, szkołę odwiedził wyjątkowy Gość – Jego Ekscelencja Ksiądz Biskup Drohiczyński Piotr Sawczuk. Biskupowi towarzyszyli sekretarz Biskupa - ks. Marcin Szymanik oraz proboszcz parafii ks. Romuald Kosk.
Gości powitały dzieci, a następnie głos zabrała Przewodnicząca Rady Rodziców p. Agnieszka Jurkowska. Podziękowała za otwartość, okazane zainteresowanie i życzliwość. Natomiast dyrektor szkoły p. Krzysztof Litka zaprezentował krótkie sprawozdanie z działalności naszej placówki – poinformował, że w naszej szkole uczą się również dzieci z Ukrainy, które zostały przyjęte z otwartym sercem i zaakceptowane przez rówieśników. Wspomniał o zaangażowaniu uczniów i pracowników szkoły w życie parafii i diecezji.
Po oficjalnej części
Diecezjalny Kongres Misyjny Dzieci
22 października, w liturgiczne wspomnienie św. Jana Pawła II, odbył się w Diecezjalny Kongres Misyjny Dzieci. Członkowie ognisk misyjnych naszej diecezji zjechali się do Drohiczyna, aby wspólnie modlić się za misje. Spotkanie rozpoczęło się Eucharystią w katedrze drohiczyńskiej, którą koncelebrowali licznie zgromadzeni kapłani na czele z Pasterzem diecezji - Jego Ekscelencją Ks. Bp. Piotrem Sawczukiem i ks. Mirosławem Puchaczem - dyrektorem Papieskich Dzieł Misyjnych Diecezji Drohiczyńskiej. Ksiądz Biskup podziękował uczestnikom za zaangażowanie na rzecz misji i prosił, aby nadal modlili się za misje i nie zniechęcali się w swoim zapale misyjnym.
Kolejnym punktem programu było spotkanie w gmachu Wyższego Seminarium Duchownego z przedstawicielami PDM. Gościliśmy również s. Monikę Juszkę RMI, sekretarz Papieskich Dzieł Misyjnych Dzieci w Polsce i misjonarzy, którzy przybliżyli nam idee mi
Godziny dzwonków
Niedziela 11.05.2025Kalendarz
- brak danych
Galeria zdjęć
- brak danych
Liczba wizyt
liczba odwiedzin: 872467