• PODSUMOWANIA ZAJĘĆ W ŚWIETLICACH SZKOLNYCH

     • Kolejny rok szkolny jest za nami. 
      Dzieciom życzę, żeby nie zapominały o zasadach i bezpiecznie spędziły wakacje. 
      Nauczycielom Świetlicy dziękuję za doskonałą współpracę. 
      Wszystkim życzę słodkich i truskawkowo pysznych chwil, relaksu na łonie natury i szczęśliwego powrotu do szkoły we wrześniu. 
      Dziękuję, że mogliśmy być razem przez ten rok. 

      Kierownik Świetlicy Dorota Żebrowska
       

      Zajęcia świetlicowe sprzyjają rozwojowi talentów i zainteresowań. Cierpliwe ćwiczenia prowadzą do sukcesu, którego zwieńczeniem jest udział w różnych konkursach, np. „Mam Talent".
      Dzięki kreatywności i inspirującym pomysłom zabawa jest ciekawsza i przyjemniejsza .
      Na zajęciach świetlicowych stosowano różne techniki i sposoby malarskie. Oprócz tradycyjnych technik uczniowie chętnie wykonywali prace z zastosowaniem mniej znanych technik, typu topowanie, stemplowanie i inne. 
      Bywalcy świetlic chętnie uczestniczyli w różnorodnych zabawach konstrukcyjnych: budowle z różnych klocków, kart, puf do siedzenia…

      Wiele radości sprawiały Im zajęcia ruchowe w sali lub na placu zabaw.

      Wychowawczynie świetlic
       

     • Zakończenie roku szkolnego w 1b

     • „Minął szkolny rok jak chwilka…” – słowami wiersza Marcina Brykczyńskiego uczniowie klasy 1b pożegnali kończący się rok szkolny. Uroczystość wręczenia świadectw i nagród uświetnili krótkim występem prezentującym umiejętności, które nabyli w pierwszej klasie. Przy akompaniamencie instrumentów zaśpiewali poznane piosenki i wyrecytowali wyuczone wiersze. Zgromadzeni rodzice jednogłośnie orzekli, że dzieci uczciwie zapracowały na promocję do drugiej klasy z wyróżnieniem. Teraz czeka je zasłużony odpoczynek od nauki i szkolnych obowiązków.
      Niech to będą Potwornie Fajne Wakacje!


      Agnieszka Kowalczyk
      Emilia Podniesińska

     • Laureaci konkursów z klas I – III 🥇🥈🥉🏆📚📖👏👏👏

     • Podczas apelu „Bezpieczne wakacje” zostały wręczone Dyplomy Laureata i nagrody dla uczniów, którzy brali udział w różnych konkursach zarówno na szczeblu Ogólnopolskim, jak i w licznych konkursach szkolnych w kl. I – III. Były to:

      - Ogólnopolski Konkurs Przedmiotowy z matematyki i języka angielskiego dla kl. I – III – LEON,

      - Ogólnopolski Konkurs Szybkiego Mnożenia – Online,

      - Czesko – Polski Konkurs Plastyczny – „Sen”,

      - Szkolny Konkurs Piosenki Obcojęzycznej – kl. I – III,

      - Szkolny Konkurs Przyrodniczy – kl. III,

      - Szkolny Konkurs Wiedzy o Polsce – kl. III,

      - Szkolny Konkurs Ortograficzny – kl. III,

      - Szkolny Konkurs Czytelniczy pt. „Czytam, maluję i fotografuję moje książki z BEDEKER”.

      Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

       

      Dorota Snopczyńska

     • Olimpus 2024

     • W dniach18 -22 marca 2024r. odbyły się Ogólnopolskie Olimpiady Przedmiotowe Olimpus 2024. Wzięło w nich udział 141 uczniów naszej szkoły. W trakcie apelu poświęconemu bezpieczeństwu w czasie wakacji, dokonano podsumowania olimpiad, wręczono Dyplomy Laureata i nagrody książkowe.
      Nagrodzeni uczniowie:
      Biologia
      kl6 Szymon Kraszewski (Dyplom laureata i nagroda książkowa), Maja Jaszczur (Dyplom laureata)
      kl7 Paulina Pietrzak (Dyplom laureata)
      Geografia
      kl5 Gabriel Plewka (Dyplom laureata)
      Język angielski 
      kl7 Lena Serafińska i Wojciech Dominik (Dyplom laureata)
      kl8 Bartosz Kalata (Dyplom laureata)
      Język polski
      kl5 Laura Krasnodębska (Dyplom laureata)
      Przyroda
      kl4 Szymon Gołębiewski, Lena Lipka, Maksymilian Marchela i Jan Gierłowski (Dyplom laureata)
      Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy.

      Agnieszka Antońska
       

     • Fotorelacja z działalności świetlicy II w roku szkolnym 2023/2024.

     • Zbliżający się koniec roku szkolnego to zwiastun podsumowań całorocznej pracy dydaktyczno – wychowawczo – opiekuńczej. To również moment porównań siebie i swoich dokonań do początku przygody szkolnej. To także czas wspomnień licznych chwil, które tak czy inaczej nas kształtowały. Przywiedźmy więc pamięć tego, co nas łączyło, przyczyniało się do naszego wszechstronnego rozwoju, wprawiało w dobry humor, a także uczyło żyć ze sobą, a nie obok siebie. Tym czymś były zajęcia:

      • dydaktyczne, w tym gry i filmy edukacyjne, ćwiczenia umysłowe itp.
      • czytelnicze
      • teatralne
      • filmowe
      • plastyczno – techniczne wraz z grami i zabawami manualnymi
      • integrujące grupę
      • ruchowe/sportowe/zręcznościowe
      • muzyczne
      • taneczne
      • relaksacyjne.

      Niech odżyją w pamięci Uczestników tych spotkań i niech stanowią – przynajmniej fragmentarycznie – fotorelację dla ich rodzin oraz znajomych.

       

      Przyjemnego oglądania życzy

      Emilia Jaczewska

     • OBCHODY DNIA MAMY I DNIA TATY W KLASIE IIIa

     • 13 czerwca 2024 r. uczniowie klasy 3 a uroczyście świętowali Dzień Mamy i Taty. Zaproszonym Gościom zaprezentowali program artystyczny składający się z wierszy, piosenek, tańców i śmiesznych scenek. W ten sposób wyrazili uczucia i podziękowanie dla Rodziców za  troskę, trud, cierpliwość i poświęcenie włożone w ich wychowanie. Po części artystycznej dzieci wręczyły, przybyłym gościom, własnoręcznie przygotowane upominki oraz wykonały wspólne pamiątkowe zdjęcia. 
      Uroczystość zakończył słodki poczęstunek.

      Elżbieta Szcześnik, Marta Gołoś-Tryfon 
      foto: Danuta Chylińska

     • 🥀💐❤️❤️🥀💐 "Dzień Rodziny"

     • Dnia 12 czerwca klasa IIID przygotowała program artystyczny z okazji "Dnia Rodziny"🤱🧑‍🍼👶🧔👩‍❤️‍👨. Przybyli goście mogli wysłuchać co mają do powiedzenia na temat rodziny ich dzieci oraz wysłuchać kilku utworów nawiązujących do rodziców. Uroczystość wywołała morze uśmiechu, wzruszenie oraz łzy miłości. Była to chwila podziękowania za trud dnia codziennego w wychowaniu.

      Po części artystycznej zostały rozdane własnoręcznie wykonane upominki, które wywołały ogromne emocje.

      Na koniec zarówno goście jak i artyści uczcili tę chwilę słodkim poczęstunkiem.

      Emilia Kurkus

     • Z wizytą w ludwisarni 🔔 🔔 🔔 🔔 🔔

     • W ramach realizacji projektu „Tajemnice dzwonów i ludwisarni na Mazowszu – edukacja, rozrywka dla dzieci, młodzieży i seniorów” realizowanego przez Towarzystwo Miłośników Ziemi Węgrowskiej i Samorząd Województwa Mazowieckiego uczniowie kl. II a dzięki zaproszeniu Prezesa TMZW p. Agnieszki Zarzyckiej udali się z wizytą do ludwisarni.
      Ludwisarstwo to rzemiosło unikatowe, wymaga ogromnej wiedzy i wyjątkowych umiejętności. Nad tajemnicą wyrobu dzwonów pracują całe pokolenia, nic więc dziwnego, że jest to zawód dziedziczny.
      Tradycje ludwisarskie w Węgrowie kultywuje Rodzina Państwa Kruszewskich. Historia ich pracowni sięga połowy XIX wieku, kiedy odlewnię dzwonów w naszym mieście założył Antoni Wodkowski. Mistrz nie miał synów, więc do zawodu przyuczał Jakuba Kruszewskiego. Utalentowany Jakub w 1920 roku przejął zakład i poprowadził go samodzielnie. Po drugiej wojnie światowej przekazał ludwisarnię synowi Antoniemu, po którym pracę przejęli Andrzej i Adam. Kolejne pokolenie węgrowskich ludwisarzy to Wojciech i Antoni, którzy tworzą dzwony obecnie.
      W pracowni Państwa Kruszewskich powstało już ponad 2500 dzwonów. Można je usłyszeć nie tylko w Polsce i w krajach europejskich, ale też w Stanach Zjednoczonych, Rwandzie, czy dalekiej Papui – Nowej Gwinei. Najsłynniejsze dzwony z węgrowskiej ludwisarni to te, które znajdują się na Zamku Królewskim w Warszawie. Wykonane zostały w czynie społecznym w 1973 roku. Większy waży 840 kg, a mniejszy 465 kg.
      Uczniowie kl. II a mieli okazję zapoznać się z tym trudnym zawodem, z bliska mogli zobaczyć miejsce gdzie te dzwony powstają, dowiedzieli się jakie są etapy ich produkcji oraz to, że w tej pracowni została wykonana Ławeczka Pana Twardowskiego, która znajduje się na węgrowskim rynku.
      Dzieci zadawały mnóstwo pytań, na które Panowie Wojciech i Antoni chętnie odpowiadali. Na zakończenie tego niesamowitego spotkania mogły usłyszeć cudowne brzmienie kilku dzwonów.
      Wszyscy byli pod ogromnym wrażeniem atmosfery tego unikalnego i wyjątkowego miejsca.
      Dziękujemy Panom Wojciechowi i Antoniemu Kruszewskim za możliwość zwiedzenia ludwisarni i za ciekawą opowieść o ich pracy.

      Dorota Snopczyńska, Marta Gołoś – Tryfon

     • Wycieczka do Warszawy – kl. III c i III b 🚌🌞

     • Dnia 14.06.2024 r. uczniowie klas 3c i 3b wybrali się do Warszawy. W teatrze Capitol obejrzeli interesujący spektakl pt. „Doktor Dolittle i jego zwierzęta” 🐒🦜🐷🐶. Zwiedzili również Stare Miasto, a następnie udali się na zajęcia edukacyjne w Miniciti.

      Miniciti to miniaturowe miasteczko, w którym dzieci mogły wcielać się w różne role zawodowe i zdobywać swoje pierwsze, cenne doświadczenia 👮‍♀️👮‍♂️👷‍♂️👩‍⚕️👨‍⚕️👩‍🚒👩‍🎤.

      Wszyscy do Węgrowa powrócili z mnóstwem wrażeń.

      Ewa Przybysz, Elżbieta Siwińska, Ewa Jaskulska

     • Przyroda z klasą ☺️🕵️‍♀️🐧🐦🦅🐝🦟🦔🌲🌳🌷🥀🌺🚗🚌💦💧💖

     • W roku szkolnym 2023/2024 uczniowie klasy II a realizowali  Ogólnopolski Projekt – ,,Przyroda z klasą. Czy wiesz, jak żyje jeż?”, którego organizatorem jest Fundacja Uniwersytet Dzieci działająca na rzecz rozwoju edukacji i popularyzacji nauki. Podczas wybranych lekcji uczniowie poznali prawa panujące w naturze, prowadzili proste obserwacje przyrodnicze, wykonywali doświadczenia i samodzielnie wyciągali wnioski. Poznali wiele gatunków roślin i zwierząt przekonując się, dlaczego warto szanować przyrodę. 

      W ramach wprowadzenia do projektu zostały przeprowadzone 2 lekcje na rozgrzewkę - ,,Jak być dobrym przyjacielem?” i ,,Jak się uczyć koncentracji uwagi?’’. Następnie raz w miesiącu był realizowany jeden temat z projektu, a mianowicie:

      • Co to znaczy, że rośliny żyją?
      • Czy ptaki mają zęby?
      • Po co ptakom pióra?
      • Jak oczyścić brudną wodę?
      • Gdzie mieszkają jeże?
      • Czy samochody przeszkadzają zwierzętom?

      Uczniowie z wielkim zaangażowaniem uczestniczyli w każdej lekcji projektowej, a na zakończenie projektu padło pytanie – Czy w klasie III też będą mogły realizować jakiś projekt?

      Ten projekt uświadomił dzieciom jaki ogromny wpływ na przyrodę ma człowiek i dlaczego warto ją szanować.

      Na zakończenie projektu dzieci wypełniły otrzymane indeksy, a od Fundacji został przesłany  pamiątkowy dyplom.

      Dorota Snopczyńska

     • „Wycieczka do Warszawy”

     • 4 czerwca 2024 roku uczniowie klas Ib i Ie, wraz ze swoimi nauczycielkami, wybrali się na wycieczkę do Warszawy. 
      Pierwszym punktem wyjazdu był pobyt w Centrum Mądrej Zabawy „Smart Kids Planet”, w którym dzieci wspólnie bawiły się i jednocześnie okrywały świat. Mogły pogłębiać wiedzę o otaczającej rzeczywistości w dziewięciu strefach: w Strefie Zgranej Paczki i Mądrych Zakupów, w Jabłkowym Sadzie, w Strefie Tuptaj, w Stacji Galaxy – Odkrywaj, Fantazjuj, Segreguj, Twórz oraz Trenuj. Pierwszoklasiści kształtowali kompetencje przyszłości niezbędne w codziennym życiu takie, jak współpraca, kreatywność czy posługiwanie się najnowszymi technologiami. Wzięli również udział w warsztatach, podczas których wykonali pachnące, ekologiczne świece z naturalnego wosku pszczelego. Dowiedzieli się co nieco na temat życia pszczół, poznali ich wpływ na środowisko, a także przekonali się, co robić w życiu codziennym, aby chronić naszą planetę! Po kilku godzinach wspaniałej zabawy wycieczkowicze udali się na posiłek do McDonald’s, gdzie mogli samodzielnie wybrać i zamówić ulubione jedzenie. 
      Wycieczkę można zaliczyć do udanych, ponieważ przy okazji nauki było mnóstwo śmiechu i dobrej zabawy. 
      Już nie możemy doczekać się kolejnych wspólnych wyjazdów.

      Agnieszka Książek, Emilia Podniesińska, Joanna Zawadzka, Agnieszka Kowalczyk.

     • TRÓJMIEJSKA PRZYGODA

     • Był czas na naukę, przyszedł czas na odpoczynek i zabawę. Uczniowie klas: 6b, 6c, 6e spakowali walizki, zabrali dobry humor i udali się na wycieczkę do Trójmiasta. 
      Przez trzy dni zgłębiali wiedzę z różnych dziedzin nauki: biologii, historii, geografii… Popołudniowe godziny spędzali na plaży zbierając   w piasku muszelki, brodząc w wodzie, zasypując się piaskiem 
      W programie było zwiedzanie Gdańskiej Starówki, Westerplatte, portu w Gdyni i zamku w Malborku.
      Nie lada atrakcją był pobyt na statku -muzeum Dar Pomorza.
      Pogoda była dla nas również łaskawa.
      Wypoczęci, zrelaksowani i pełni wrażeń szczęśliwie wróciliśmy do  Węgrowa. 
      Wypocząć miały również okazję uczniowskie telefony, które obie noce „przespały” w pokoju wychowawczyń.
       

      Anna Adamczuk, Agnieszka Antońska, Danuta Chylińska, Radosław Łuszczyński

  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa nr 2 im. Jana Pawła II w Węgrowie
   • (+25) 792-30-97
   • 07 - 100 Węgrów
    ul. T. Kościuszki 16
    Poland
   • Księgowość - Kasa nr bezpośredni (25)792-35-12
   • Więcej informacji w zakładce Nasza szkoła >>> Sekretariat
  • Logowanie