Strona główna

    • W czerwcu zrealizowaliśmy ostatni temat ogólnopolskiego projektu „Moc relacji – siła bez przemocy” – „Kosmiczna misja – razem mamy moc”. Było to pełne uśmiechu i dobrej energii spotkanie, podczas którego uczniowie po raz kolejny przekonali się, że współpraca, życzliwość i wzajemny szacunek to prawdziwe supermoce.
    • Dnia 12 czerwca 2026r. w naszej szkole odbył się konkurs „Mistrz cichego czytania ze zrozumieniem”, przeznaczony dla uczniów klas I – III. Jego celem było rozwijanie umiejętności czytania ze zrozumieniem, doskonalenie koncentracji uwagi oraz zachęcanie do samodzielnego sięgania po książki.
    • W dniu 25.06.2026 r. uczniowie klasy 2a odwiedzili Miejską Bibliotekę Publiczną w Węgrowie, mieszczącą się w zabytkowym budynku Domu Gdańskiego. Celem wycieczki było poznanie działalności biblioteki oraz zapoznanie się z historią i dziedzictwem kulturowym miasta.
    • 24 czerwca br. uczniowie klasy 1a uczestniczyli w wycieczce do Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Węgrowie. Było to niezwykle ciekawe i pouczające spotkanie, podczas którego dzieci mogły poznać specyfikę pracy strażaka oraz zobaczyć, jak funkcjonuje jednostka straży pożarnej.
    • Czerwiec to czas wyjazdów i spotkań integracyjnych. Popularnym kierunkiem wypraw uczniów naszej szkoły było Mini zoo „U Mai” w Ruchnie, do którego wybrali się uczniowie klas: 2c, 3b, 3d. Ich celem było poznanie różnych gatunków zwierząt, rozwijanie zainteresowań przyrodniczych oraz integracja zespołów klasowych.
    • 24 czerwca uczniowie klasy II b mieli wyjątkową okazję odwiedzić Komendę Powiatową Policji. Była to niezwykle ciekawa i pełna wrażeń wycieczka, podczas której dzieci mogły z bliska poznać zawód policjanta oraz dowiedzieć się, jak wygląda codzienna służba funkcjonariuszy.
    • Wiosna to dobry czas na sianie nasion i zakładanie klasowego ogródka. Dzięki uprzejmości firmy Farex oraz zaangażowaniu jednej z mam otrzymaliśmy zestawy startowe marki Legutko, które wykorzystaliśmy do tego celu.
    • W czerwcu klasa 3D uczestniczyła w kilku wyjściach edukacyjnych, których celem było poznanie funkcjonowania różnych instytucji i przedsiębiorstw.
    • W dniu 20 czerwca odbyło się wyjątkowe spotkanie uczniów, rodziców oraz wychowawcy klasy 3e. Spędziliśmy fantastyczny czas na świeżym powietrzu, goszcząc w niezwykle urokliwym miejscu – Mini ZOO „U Mai” w Ruchnie. Dla rodziców przygotowaliśmy i przedstawiliśmy inscenizacje bajek, które były przeplatane wspólnymi zabawami i grami. Zabawne historyjki oraz żarty bawiły zarówno dzieci, jak i dorosłych. Rodzice aktywnie uczestniczyli w przygotowanych
    • 23 czerwca klasa 2d podsumowała swoją pracę w roku szkolnym 2025/2026. Spotkanie z wychowawczynią odbyło się w wyjątkowej atmosferze Wirydarza Centrum Dialogu Kultur.
    • Dnia 21.06.2026r. dwoje naszych uczniów Maria Molska z kl. 8b i Paweł Molski z kl. 4a wystartowali w Triathlonie Siedleckim. Marysia miała do przepłynięcia 100 m w zalewie, następnie 4 km jazdy na rowerze oraz 1 km biegu, natomiast Paweł 100 m do przepłynięcia w zalewie, 2 km na rowerze i 400 m biegu.
    • W roku szkolnym 2025/2026 uczniowie klas pierwszych po raz kolejny uczestniczyli w ogólnopolskim programie edukacyjnym „Akademia Bezpiecznego Puchatka”. Celem akcji było poszerzenie wiedzy dzieci na temat bezpieczeństwa w szkole, w domu, na drodze oraz w internecie, a także kształtowanie odpowiedzialnych postaw w codziennym życiu.
    • Zakup obiadów na miesiąc czerwiec

       

      --------------------------------------------------------------------

      Protokół z posiedzenia Komisji Rekrutacyjnej - lista kandydatów przyjętych do klas pierwszych w postępowaniu uzupełniającym (rok szkolny 2026/2027)

      -------------------------------------------------------------------

      Protokół z posiedzenia Komisji Rekrutacyjnej - lista kandydatów

      zakwalifikowanych do klasy pierwszej sportowej oraz klas pierwszych

      w postępowaniu uzupełniającym (rok szkolny 2026/2027).

      -------------------------------------------------------------------------

      Protokół z posiedzenia Komisji Rekrutacyjnej - listy kandydatów przyjętych do klasy pierwszej sportowej oraz klas pierwszych (rok szkolny 2026/2027

       

      __________________________________

       

      Szanowni Rodzice kandydatów zakwalifikowanych 
      do klas pierwszych w roku szkolnym 2026/2027

       

      Przypominamy, że do dnia 27 marca 2026 r., należy złożyć do sekretariatu szkoły pozostałe dokumenty znajdujące się w wykazie II etapu rekrutacji.

       

      Protokół z posiedzenia Komisji Rekrutacyjnej - listy kandydatów zakwalifikowanych do klasy pierwszej sportowej oraz klas pierwszych (rok szkolny 2026/2027).

      ____________________________________________

      Lista kandydatów do klasy pierwszej sportowejna rok szkolny 2026 / 2027, którzy uzyskali pozytywny wynik z próby sprawności fizycznej

      ------------------------------------------------------------------------

      Rekrutacja uczniów

      do klas pierwszych

      (w tym do klasy sportowej)

       

      Szkoły Podstawowej Nr 2

       im. Jana Pawła II w Węgrowie

      NA ROK SZKOLNY 2026/2027

       

      Zapisy uczniów z obwodu szkoły do pierwszej klasy będą trwały

      od 23 lutego do 13 marca 2026 r.

       

      Test sprawności fizycznej do klasy sportowej 

      odbędzie się 17 marca 2026 r. o godz.: 16:30

      w hali sportowej.

       

      Więcej informacji >>>

      _____________________________________________________________

      REKLAMA SZKOŁY

      Odnośnik: https://cloud-7.edupage.org/cloud/Reklama_szkoly.mp4?z%3A6GY9BXZo4SunXyirzQORzlJcoC1CHHX0kopfg2NAnucbv2iHiejvQrM2MwXr3ov%2F5t2tmbs4NlpvoRh1E2fHsQ%3D%3D

      Autor: Wojtek Brzezik 8B

      -----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

       

      Polityka oraz procedury ochrony dzieci przed krzywdzeniem oraz załącznik

      -----------------------------------------------------

       

      ZAPRASZAMY DO NASZEJ SZKOŁY

      Odnośnik: https://spnr2wwegrowie-my.sharepoint.com/personal/arkadiusz_roguski_sp_wegrow_pl/_layouts/15/stream.aspx?id=/personal/arkadiusz_roguski_sp_wegrow_pl/Documents/Prezentacja+szko%c5%82y+SP2+01.2023+.mp4&ga=1&sw=auth

      Prezentację przygotował p. Arkadiusz Roguski

       

      Telefon zaufania

          • DOBRE I ZŁE WYBORY

            W kwietniu w ramach projektu „Moc relacji – siła bez przemocy” w klasach 1a, 2a, 2c, 2d, 3a i 3e odbyła się kolejna lekcja pt. „Teleturniej – mój dobry dzień”. Zajęcia miały na celu utrwalenie wiedzy o zdrowych wyborach oraz uświadomienie uczniom, jak codzienne nawyki wpływają na ich samopoczucie i relacje z innymi.

          • Święta Majowe

            Maj jest miesiącem szczególnym w historii Polski. W pierwszych trzech dnia maja obchodzone są święta upamiętniające najważniejsze wydarzenia, które zapisane zostały w historii naszego państwa. W ostatnich dniach kwietnia w świetlicy szkolnej dla klas pierwszych odbyły się zięcia poświęcone nadchodzącym Świętom Majowym. Była to doskonała okazja, aby przybliżyć uczniom znaczenie trzech ważnych dat w kalendarzu każdego Polaka:

          • 🌞🌠🌌🌍🌔🌓🌠🌏🌖

            Uczniowie klasy 2 a, zainspirowani cyklem zajęć poświęconych Kosmosowi, stworzyli niezwykle pomysłowe i ciekawe projekty Układu Słonecznego. Podczas lekcji poznawali tajemnice planet, ich budowę oraz miejsce Ziemi we Wszechświecie, co stało się punktem wyjścia do własnych twórczych działań.

            Powstałe prace zachwycają różnorodnością form i kreatywnością wykonania. Uczniowie wykorzystali rozmaite materiały i techniki, tworząc modele przestrzenne, plakaty oraz makiety, które w interesujący sposób przedstawiają planety i ich układ. Każdy projekt jest wyjątkowy i pokazuje ogromne zaangażowanie oraz wyobraźnię młodych odkrywców.

          • Nadbużański Mąciwoda

            Miło nam zakomunikować, iż uczeń klasy 7d Szymon Mierzejewski otrzymał nagrodę specjalną w konkursie plastycznym „Nadbużański Mąciwoda”. Konkurs zorganizowany był w ramach wydarzenia "Nadbużańskie spotkania z przyrodą. Bóbr europejski-strażnik nadbużańskiej przyrody”. Na konkurs wpłynęło135 prac w tym 23 z naszej szkoły. Przedmiotem konkursu było wykonanie pracy ukazującej piękno i majestat bobra europejskiego oraz jego pozytywnego wpływu na środowisko.

          • Dzień Ziemi

            Dzień Ziemi to coroczne wydarzenie obchodzone 22 kwietnia w celu promowania proekologicznych postaw w społeczeństwie oraz budowanie wspólnej odpowiedzialności za Ziemię. Ziemia to nasz wspólny dom, więc dbanie o nią jest naszym wspólnym obowiązkiem, a chroniąc środowisko dbamy o przyszłość kolejnych pokoleń. Również uczniowie ze świetlicy szkolnej dla klas I włączyli się w obchody tego święta uczestnicząc w zajęciach, których celem było promowanie postaw ekologicznych wśród dzieci. W związku z tym, że na świecie i w Polsce problem segregacji odpadów jest duży, świetliczaki w czasie zajęć przypomnieli i utrwalili sobie poszczególne zasady dotyczące segregacji śmieci, poznali etapy recyklingu. W ramach zajęć rozmawialiśmy również o sposobach oszczędzania wody, bez której nie byłoby życia oraz możliwości dbania o najbliższe środowisko. Do realizacji zajęć wykorzystane zostały quizy, zagadki

          • Pasje i talenty naszych uczniów

            Paweł Molski – uczeń klasy IV a sportowej od najmłodszych lat jeździ z rodzicami na wyprawy rowerowe 🚴 , a od ponad roku regularnie uczy się pływać 🏊‍♂️ i biega 🏃 .

            Zaowocowało to tym, że poza zainteresowaniami światem przyrody, a zwłaszcza ptakami i fotografowaniem zaczął odnosić w ostatnim czasie ogromne sukcesy sportowe, uczestnicząc w różnych wyścigach rowerowych, zawodach pływackich i biegowych.

          • Wspólne chwile

            Dnia 16 kwietnia 2026 r. odbyły się rodzinne warsztaty integracyjne klasy 2d.

            To był wyjątkowy czas pełen radości, współpracy i wspólnego tworzenia. Podczas warsztatów uczniowie wraz z rodzinami ozdabiali podkładki i pudełka metodą decoupage, rozwijając swoją kreatywność i zdolności manualne.

            Nie zabrakło także zabaw integracyjnych, które dostarczyły wielu uśmiechów i pozwoliły jeszcze lepiej się poznać.

            Dziękujemy wszystkim za obecność i zaangażowanie - takie chwile zostają z nami na długo.

          • ŚWIATOWY DZIEŃ ŚWIADOMOŚCI AUTYZMU

            Od wielu lat z okazji Światowego Dnia Świadomości Autyzmu Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy w Węgrowie i Stowarzyszenie Pomocy Osobom Niepełnosprawnym i Autystycznym organizują dla młodzieży szkolnej i dzieci z przedszkoli powiatu węgrowskiego happening, którego celem jest zwiększenie świadomości na temat autyzmu oraz promowanie postaw opartych na empatii i akceptacji. Nie inaczej było w tym roku. 15 kwietnia 2026r. uczestnicy imprezy, ubrani na niebiesko, z transparentami, balonami i innymi rekwizytami przeszli w marszu ulicami miasta. Nie mogło tam zabraknąć uczniów klas integracyjnych naszej szkoły, którzy aktywnie włączyli się w coroczne obchody. Wydarzeniu towarzyszyły przemówienia gości i występy dzieci. Happening zakończył się symbolicznym wypuszczeniem w niebo balonów oraz wspólną zabawą przy dźwiękach muzyki. Spotkał się on z zainteresowaniem lokalnej społeczności i był wa

          • Miła niespodzianka!

            Klasa 2d otrzymała od swoich rówieśników z Polskiej Szkoły w Nicei (Francja) list ze świątecznymi życzeniami oraz piękne pocztówki z Nicei.

            Uczniowie z ogromną radością losowali widokówki i zabrali je do domu na pamiątkę. To była wyjątkowa chwila, która sprawiła wszystkim wiele uśmiechu!

            Elżbieta Żołędowska

          • ZAJĘCIA Z PIERWSZEJ POMOCY

            Dzisiaj uczniowie klasy VIIa mieli okazję uczestniczyć w spotkaniu z Panem Radosławem Łuszczyńskim, który przeprowadził szkolenie z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej. Wydarzenie to miało na celu zwiększenie świadomości młodzieży na temat podstawowych zasad udzielania pomocy w sytuacjach zagrożenia życia oraz wykształcenie odpowiednich reakcji w nagłych przypadkach.Pierwsza pomoc to zbiór podstawowych działań, które każdy z nas może podjąć przed przybyciem służb ratunkowych. Szybka i prawidłowa reakcja może uratować życie poszkodowanemu. Właśnie dlatego tak ważne jest, aby już od najmłodszych lat uczyć dzieci i młodzież zasad udzielania pomocy.Podczas wizyty p. R. Łuszczyński przedstawił uczniom teoretyczne podstawy pierwszej pomocy, a następnie przeprowadził praktyczne ćwiczenia.Program szkolenia obejmował:ocenę sytuacji i bezpieczeństwa,sprawdzenie przytomności i oddechu,resuscy

          • Gala Sportu

            Z ogromną radością i dumą informujemy, że podczas Gali Sportu nasza reprezentacja zdominowała scenę, odbierając najważniejsze wyróżnienia!

            🥇To był wyjątkowy wieczór dla całej społeczności Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Jana Pawła II w Węgrowie:

            🔥Trener roku 2025 – ten prestiżowy tytuł trafił w ręce naszego nauczyciela i trenera piłki ręcznej, Pana Pawła Kucia! Dziękujemy za serce, wiedzę i motywację, którą przekazuje Pan naszym szczypiornistom każdego dnia!

          • WOK - „Śniadanie wielkanocne”

            30 marca 2026r. uczniowie klas pierwszych udali się do Węgrowskiego Ośrodka Kultury, gdzie obejrzeli widowisko obrzędowe w wykonaniu Zespołu Ludowego „Węgrowianie” pt. „Śniadanie wielkanocne”. Dzieci podziwiały artystów Zespołu, którzy w pięknych ludowych strojach przybliżyli tradycje i zwyczaje związane ze Świętami Wielkanocnymi. W tym pięknym widowisku uczniowie mogli zobaczyć również swojego kolegę z klasy I c - Kacpra Ryczkowskiego.

          • Pamiętamy o lokalnych bohaterach! 🕯️

            24 marca obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci Polaków ratujących Żydów pod okupacją niemiecką. To szczególna data, która przypomina o odwadze, empatii i najwyższym poświęceniu.

            Tego dnia uczniowie i nauczyciele naszej szkoły, wspólnie z Burmistrzem Miasta Węgrowa panem Pawłem Marchelą i Naczelnikiem Wydziału Spraw Społecznych panem Piotrem Szaniawskim oddali hołd jednej z naszych bohaterek – Leokadii Piątkowskiej. Pod pomnikiem upamiętniającym jej czyny złożyliśmy kwiaty i zapaliliśmy znicze.

          • Tydzień uważności

            Klasy I a, II b oraz III d wzięły udział w Ogólnopolskim Tygodniu Uważności w Szkole i Przedszkolu ,, Misja: Skupienie Uwagi”, który odbywał się w dniach 16 – 20 marca 2026 r. Organizatorem tej akcji jest Fundacja z Uważnością.

            Celem inicjatywy było rozwijanie u uczniów umiejętności świadomego przeżywania chwili, wzmacnianie koncentracji, redukcja stresu oraz kształtowanie postaw życzliwości i empatii wobec innych.

    • Odnośnik: https://sp2wegrow.edupage.org/news/?gtnid=816#news-816

    • Librus Synergia
    • Odnośnik: https://dbamomojzasieg.pl/materialy-pomocnicze/

    • Godziny dzwonków

      Niedziela 28.06.2026
    • Kalendarz

      • brak danych
    • Galeria zdjęć

      • brak danych
    • Biuletyn informacji publicznej
    • Liczba wizyt

      liczba odwiedzin: 1516236
    • Kontakty

      • Szkoła Podstawowa nr 2 im. Jana Pawła II w Węgrowie
      • (+25) 792-30-97
      • 07 - 100 Węgrów
        ul. T. Kościuszki 16
        Poland
      • Księgowość - Kasa nr bezpośredni (25)792-35-12
      • Więcej informacji w zakładce Nasza szkoła >>> Sekretariat
    • Logowanie