Aktualności

          • Sukces uczennicy klasy I a w konkursie „Mój wymarzony zawód”

          • Z radością informujemy, że uczennica naszej szkoły Oliwia Mroczek z klasy I a zdobyła I miejsce w konkursie plastycznym pt. „Mój wymarzony zawód”, zorganizowanym przez Poradnię Psychologiczno-Pedagogiczną w Węgrowie.

            Uroczyste rozstrzygnięcie konkursu odbyło się 24 czerwca br. w sali konferencyjnej budynku Poradni. Konkurs został objęty Honorowym Patronatem Starosty Węgrowskiego.

            W wydarzeniu uczestniczyła Starosta Węgrowski Ewa Besztak, która pogratulowała wszystkim uczestnikom zaangażowania, kreatywności oraz talentów, które przełożyły się na wysoki poziom artystyczny nadesłanych prac konkursowych.

            Serdecznie gratulujemy Oliwii osiągniętego sukcesu i życzymy kolejnych inspirujących osiągnięć oraz rozwijania swoich pasji i talentów.

            Dorota Snopczyńska

          • „Wyjątkowe spotkanie”

          • W dniu 20 czerwca odbyło się wyjątkowe spotkanie uczniów, rodziców oraz wychowawcy klasy 3e. Spędziliśmy fantastyczny czas na świeżym powietrzu, goszcząc w niezwykle urokliwym miejscu – Mini ZOO „U Mai” w Ruchnie. Dla rodziców przygotowaliśmy i przedstawiliśmy inscenizacje bajek, które były przeplatane wspólnymi zabawami i grami. Zabawne historyjki oraz żarty bawiły zarówno dzieci, jak i dorosłych.  Rodzice aktywnie uczestniczyli w przygotowanych dla nich zabawach i grach, udowadniając, że mają świetne poczucie humoru. Później dzieci mogły z bliska poznać i nakarmić mieszkańców mini zoo. Chętnie korzystały również z placu zabaw, na którym znajdowały się m.in. tyrolka, huśtawki i dmuchańce. Nie zabrakło kiełbasek pieczonych przy ognisku oraz waty cukrowej. Całe spotkanie przebiegało w miłej atmosferze, pełnej rozmów i wspomnień z trzech wspólnie spędzonych lat.

            Agnieszka Książek

          • Były takie dni …

          • 23 czerwca klasa 2d podsumowała swoją pracę w roku szkolnym 2025/2026. Spotkanie z wychowawczynią odbyło się w wyjątkowej atmosferze Wirydarza Centrum Dialogu Kultur.

            Miłą niespodzianką był występ młodzieży z Gimnazjum im. Władysława Syrokomli w Wilnie. Uczniowie naszej klasy zaprezentowali również rodzicom krótki program artystyczny.

            Podczas spotkania nie zabrakło podziękowań skierowanych do dzieci i rodziców za wspólnie spędzony rok. Rodzice złożyli także serdeczne podziękowania wychowawczyni za jej zaangażowanie, troskę i pracę z uczniami.

            Dla chętnych pan Roman Postek przygotował zwiedzanie muzeum, a zwieńczeniem spotkania był wspólny grill i czas na rozmowy w miłej, rodzinnej atmosferze.

            Dziękujemy wszystkim za obecność i życzymy bezpiecznych oraz udanych wakacji!

            Elżbieta Żołędowska, Ludmiła Golavska

          • Niesamowite rodzeństwo 🏊‍♀️🚴🏃‍♀️

          • Dnia 21.06.2026r. dwoje naszych uczniów Maria Molska z kl. 8b i Paweł Molski z kl. 4a wystartowali w Triathlonie Siedleckim. Marysia miała do przepłynięcia 100 m w zalewie, następnie 4 km jazdy na rowerze oraz 1 km biegu, natomiast Paweł 100 m do przepłynięcia w zalewie, 2 km na rowerze i 400 m biegu.

            Marysia zwyciężyła w kategorii MINI 4 wyprzedzając o kilka sekund zawodniczkę RK ATHLETICS Warszawa zdobywając tym samym I miejsce 🥇🏆, natomiast Pawełek zajął  II miejsce w kategorii MINI 3 (11-12lat)🥈🏆.

            Serdecznie gratulujemy Marysi i Pawełkowi tak wysokich wyników, i życzymy kolejnych sukcesów. Jesteście niesamowici 💪👏.

            Dorota Snopczyńska

          • AKADEMIA BEZPIECZNEGO PUCHATKA 🦺 🛣️ 🛟

          • W roku szkolnym 2025/2026 uczniowie klas pierwszych po raz kolejny uczestniczyli w ogólnopolskim programie edukacyjnym „Akademia Bezpiecznego Puchatka”. Celem akcji było poszerzenie wiedzy dzieci na temat bezpieczeństwa w szkole, w domu, na drodze oraz w internecie, a także kształtowanie odpowiedzialnych postaw w codziennym życiu.

            Po zrealizowaniu wszystkich zadań uczniowie przystąpili do Ogólnopolskiego Testu Bezpieczeństwa, sprawdzającego zdobytą wiedzę. Dzięki zaangażowaniu i dobrym wynikom pierwszoklasiści otrzymali na pamiątkę dyplomy uczestnictwa, a szkoła po raz kolejny uzyskała Certyfikat „Akademii Bezpiecznego Puchatka”, potwierdzający udział w programie i działania na rzecz edukacji dzieci w zakresie bezpieczeństwa.

            Wychowawczynie klas pierwszych

          • Śniadanie integracyjne

          • 19 czerwca br. w klasie 2b zorganizowano uroczyste śniadanie integracyjne połączone z edukacją prozdrowotną. Uczniowie samodzielnie przygotowali posiłek, wykorzystując zgromadzone na początku roku szkolnego zapasy: domowe dżemy, ogórki kiszone i korniszony. Wspólnemu poczęstunkowi towarzyszyła ciepła herbata z cytryną. Działanie to podsumowało długofalowy projekt wokół tradycji kulinarnych, rozwinęło nawyki zdrowego żywienia oraz umocniło relacje rówieśnicze w zespole.

            Sylwia Brzozowicz, Marta Gołoś - Tryfon

          • Gotowi na szkołę!

          • 18 czerwca 2026r. naszą klasę , czyli klasę 2b odwiedziły dzieci z Przedszkola św. Antoniego - grupa "Ananaski”, by sprawdzić - czy jako zerówkowicze są gotowi na przekroczenie progu prawdziwej szkoły?

            Udało się im to udowodnić! Nasza sala zamieniła się w tajemniczą Krainę Wiedzy, a dzieci miały do wykonania niezwykle ważne zadanie od samej Sowy Mądrej Głowy.

            Przez 45 minut działo się naprawdę wiele! Przyszli pierwszoklasiści skakali po sylabowych kręgach, odczytywali hasło z zakodowanych działań matematycznych, układali zwierzęta z figur geometrycznych i z pełnym profesjonalizmem pakowali swoje pierwsze, szkolne plecaki.

            A finał trzymał w napięciu do ostatniej sekundy! Dzieci zamieniły się w prawdziwych detektywów. Musiały odnaleźć ukryte w klasie symbole: lalkę, samochodzik i zegar. Pod nimi czekały ukryte sylaby, które po złożeniu w słowo „DO-NI-CA” otworzyły tajemniczą skrzynię ze Złotym Kluczem do Pierwszej Klasy! 🔑✨

            Wszystkie dzieci spisały się na medal, wykazując się ogromną wiedzą, sprytem i umiejętnością współpracy.

            Drogie przyszłe Pierwszaki – szkoła już na Was czeka, a my jesteśmy z Was dumni! 👏❤️

            Sylwia Brzozowicz, Marta Gołoś - Tryfon

          • Czekoladowo i kosmicznie: wycieczka do Warszawy 17czerwca 2026r.

          • Warszawa stała się celem wyjątkowej wycieczki edukacyjnej, w której udział wzięły klasy 4d oraz 5c. Jednym z  punktów programu była wizyta w Manufakturze Czekolady i udział w czekoladowych warsztatach podczas których zgłębiliśmy tajniki produkcji tego pysznego smakołyku. Obejrzeliśmy pokaz multimedialny o drzewach kakaowca i rejonach świata, z których pochodzi. Spróbowaliśmy ziarna kaowca oraz wypiliśmy pyszną czekoladę na gorąco. Każdy z uczestników miał okazję stworzyć niepowtarzalną czekoladę, komponując składniki według własnego pomysłu.

            Kolejnym punktem programu była wizyta w Kosmoparku – nowoczesnym centrum edukacyjnym, które w przystępny i angażujący sposób przybliża zarówno dzieciom, jak i dorosłym zagadnienia związane z kosmosem, nauką oraz technologią.

            Podczas pobytu mieliśmy okazję zanurzyć się w fascynujący świat astronomii i eksploracji kosmosu wszystkimi zmysłami. Odkryliśmy m.in. zapach kosmosu; sprawdziliśmy, ile ważymy na innych planetach, a także doświadczyliśmy widowiskowych zjawisk, stając się na chwilę „władcami plazmy”. Istotnym elementem programu były również warsztaty edukacyjno-kreatywne. Samodzielnie stworzyliśmy kosmos w słoiku.

            Wspólnie spędzony czas podczas wycieczki był doskonałą okazją do poszerzenia edukacyjnych horyzontów oraz inspiracją do dalszego poznawania nauki i technologii.

            Magdalena Kobylińska

            Aneta Lachowska

            Barbara Ruta

          • Lekcja kulinarna w 6b

          • Culinary English lesson. Kulinarna lekcja języka angielskiego. Grupa językowa z kl. 6b postanowiła wykorzystać znajomość czynności kuchennych i produktów spożywczych w praktyce.

            Uczniowie i uczennice wymyślili własny przepis na:"Chocolate chip muffins" i zrealizowali go w szkolnej sali kuchennej. Każdy z nich przyniósł jeden składnik i mógł go dodać podczas przygotowania ciasta do pieczenia. Wyszło pysznie. Może też spróbujecie go wykonać? Załączamy przepis po angielsku​​ i video z instrukcjami, aby połączyć przyjemne z pożytecznym.

            Here is the full recipe for the chocolate chip muffins shown in the video:

            Class 6b's Recipe for Chocolate Chip Muffins

            Ingredients

            • 2 glasses of flour

            • 0.5 glass of sugar

            • A pinch of salt

            • 2 teaspoons of baking powder

            • 2 eggs

            • 1 glass of milk

            • 1/3 glass of oil

            • 1 teaspoon of vanilla extract

            • 150 grams of dark or milk chocolate

            Things You Need

            • 2 bowls

            • Spoon

            • Knife

            • Cupcake tin

            • Cupcake liners

            Instructions

            1. In one bowl, mix the dry ingredients (flour, sugar, baking powder, and salt).

            2. In the second bowl, mix the wet ingredients (eggs, milk, oil, and vanilla extract).

            3. Pour the wet ingredients into the dry ingredients and mix — only until combined. (This is a secret of fluffiness!)

            4. Add the chocolate pieces and mix gently.

            5. Scoop the batter into the cupcake liners to 3/4 of their height.

            6. Bake for 18 – 20 minutes at 180°C with top-bottom heat until they rise nicely and turn golden brown.

            Hanna Wyrębek

          • WYCIECZKA DO WARSZAWY

          • Dnia 10 czerwca 2026r. uczniowie klas 3b i 3e uczestniczyli w wycieczce edukacyjnej do Warszawy. Program był bardzo różnorodny i pozwolił połączyć naukę z ciekawymi doświadczeniami.

            Pierwszym punktem wyjazdu była wizyta na tarasie widokowym wieżowca Verso Tower. Dzieci miały okazję podziwiać panoramę Warszawy z dużej wysokości oraz poznać najważniejsze i charakterystyczne miejsca stolicy.

            Następnie uczestnicy wycieczki wzięli udział w lekcji muzealnej „Wojna w oczach dziecka – Asiunia” w Muzeum Powstania Warszawskiego, opartej na historii bohaterki książki Joanny Papuzińskiej. Zajęcia w interesujący sposób przybliżyły życie dzieci w czasie wojny, a nowoczesne ekspozycje pozwoliły lepiej zrozumieć losy mieszkańców miasta w czasie II wojny światowej.

            Kolejnym przystankiem była wizyta w Pijalni Czekolady E. Wedel, gdzie uczniowie mogli odpocząć i spróbować wyrobów jednej z najbardziej znanych polskich marek cukierniczych.

            Ostatnim punktem programu było Miniciti – interaktywne centrum edukacyjne, w którym dzieci mogły wcielić się w przedstawicieli różnych zawodów i zdobywać praktyczne doświadczenia poprzez zabawę. Ta część wycieczki cieszyła się szczególnym zainteresowaniem uczestników.

            Wyjazd był doskonałą okazją do poszerzenia wiedzy historycznej, poznania ciekawych miejsc stolicy oraz rozwijania zainteresowań i umiejętności społecznych. Wszyscy wrócili z wycieczki bogatsi o nowe doświadczenia i wspomnienia.

            Agnieszka Książek, Marta Sękal

            Agnieszka Kowalczyk, Emilia Podniesińska

          • Wycieczka do Warszawy - kl. I b i I c

          • W poniedziałek 08.06.2026 uczniowie klas IB i IC wraz z nauczycielami wybrali się na wycieczkę do Warszawy 🧜‍♀️.

            Pierwszym punktem programu była wizyta w "Kolejkowe " 🚂🏬🚗🌉👴🕺💃wystawie poświęconej miniaturowej Warszawie . Uczniowie mogli podziwiać m.in Plac Zamkowy, Starówkę , Dworzec Centralny oraz wiele innych ciekawych miejsce. Magiczne miejsce tętniące życiem poprzez ruchome elementy jak pociągi ,tramwaje ,samochody oraz rzekę Wisłę i barkę oczarowało dzieci, które z podziwem poznawały każdy kawałek miasta.

            Następny punkt programu to sala zabaw Jungle Academy 🐙🦑. Dzieci spędziły aktywnie czas na wspólnej zabawie pokonując różnego rodzaju przeszkody i atrakcje . Rozwijały współpracę i sprawność fizyczną. Po intensywnej zabawie czekał posiłek .

            Kolejnym punktem programu było udanie się na plac marsz. Józefa Piłsudskiego pod Pomnik Nieznanego Żołnierza. Uczniowie zapoznali się z krótką historią tego miejsca , zobaczyli zmianę warty honorowej oraz płonący przy grobie wieczny znicz upamiętniający to miejsce.

            Na zakończenie pobytu odkryliśmy jedną z 14 ławeczek Fryderyka Chopina, która po naciśnięciu odpowiedniego przycisku daje możliwość wysłuchania jednego z utworów słynnego kompozytora.

            Wspólny wyjazd był możliwością do zdobywania nowej wiedzy , rozwijania zdobytych umiejętności oraz integrowania się z grupą.

            Zabawa była wspaniała a pogoda dopisywała😊

            Emilia Kurkus , Zosia  Szczęsna , Izabela Siekierzyńska , Wioleta Rychlik

          • Dzień Rodziny w 2b

          • W piątek 12.06. 2026r. w klasie 2b zrobiło się wyjątkowo rodzinnie i bardzo kolorowo! Z okazji Dnia Rodziny odwiedzili nas rodzice oraz rodzeństwo, by wspólnie wziąć udział w rodzinnych warsztatach.

            Najpierw wszyscy zamienili się w prawdziwych artystów i z wielkim zaangażowaniem ozdabiali doniczki. Powstały małe dzieła sztuki – były wzorki, serduszka, kwiatki i mnóstwo kreatywnych pomysłów. Następnie do kolorowych doniczek trafiły roślinki, które od teraz będą przypominać o tym miłym spotkaniu.

            Uczniowie również przygotowali dla swoich bliskich muzyczną niespodziankę i z radością zaśpiewały piosenki. Nie zabrakło uśmiechów, wzruszeń i wspólnie spędzonego czasu, który był najpiękniejszym prezentem dla wszystkich uczestników.

            To był naprawdę rodzinny i pełen pozytywnej energii dzień!

            Sylwia Brzozowicz, Marta Gołoś - Tryfon

    • Kontakty

      • Szkoła Podstawowa nr 2 im. Jana Pawła II w Węgrowie
      • (+25) 792-30-97
      • 07 - 100 Węgrów
        ul. T. Kościuszki 16
        Poland
      • Księgowość - Kasa nr bezpośredni (25)792-35-12
      • Więcej informacji w zakładce Nasza szkoła >>> Sekretariat
    • Logowanie