"To, czego nauczysz się dzisiaj, bez żadnej przyczyny,
pomoże ci odkryć wszystkie wspaniałe tajemnice jutra”.
Norton Juster
Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2025/2026 uczniów klas I-VII rozpoczęło się Mszą św. w Klasztorze o godz. 8:00. Następnie uczniowie klas I-III udali się do sal lekcyjnych na spotkania w wychowawcami, a uczniowie klas IV-VII do hali sportowej Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Jana Pawła II. W tej pięknej i doniosłej chwili uczniom i ich rodzicom, obok kadry pedagogicznej, towarzyszyli: Burmistrz Miasta Węgrowa, pan Paweł Marchela, Radny Rady Miejskiej Węgrowa, pan Zbigniew Ługowski, Naczelnik Wydziału Spraw Społecznych, pan Piotr Szaniawski, Proboszcz parafii pw. św. Piotra z Alkantary i św. Antoniego z Padwy w Węgrowie, ks. Romuald Kosk, Proboszcz Parafii od wezwaniem św. Ojca Pio, ks. Piotr Arbaszewski, Przewodnicząca Rady Rodziców, pani Agnieszka Jurkowska wraz z Prezydium, panią Dorotą Drewnowską i panem Karolem Jaszczurem.
W tym roku szkolnym, podobnie jak w roku ubiegłym, wielu uczniów naszej szkoły otrzymało Stypendia Burmistrza Miasta Węgrowa za osiągnięcia naukowe, sportowe oraz artystyczne. Wręczył je Burmistrz, pan Paweł Marchela. Następnie zaproszeni goście, dyrekcja i wychowawcy nagradzali uczniów za celujące i bardzo dobre wyniki w nauce oraz osiągnięcia sportowe.
Dyrektor szkoły, pani Agnieszka Zarzycka oraz zaproszeni goście gratulowali uczniom wysokich osiągnięć edukacyjnych i sportowych, a także złożyli wszystkim wakacyjne życzenia: radosnego, bezpiecznego wypoczynku, realizacji marzeń i planów oraz regeneracji sił na następny rok szkolny.
Do zobaczenia we wrześniu!
Marzenna Kowalczyk