Strona główna
Lista kandydatów przyjętych w terminie uzupełniającym do klasy I w roku szkolnym 2025/2026
Lista kandydatów zakwalifikowanych w terminie uzupełniającym do klasy I w roku szkolnym 2025/2026
Lista kandydatów przyjętych do klasy pierwszej na rok 2025 / 2026
Lista kandydatów przyjętych do klasy pierwszej sportowej na rok 2025 / 2026
______________________________________________
______________________________________________
Lista kandydatów zakwalifikowanych do klasy pierwszej na rok szkolny 2025 / 2026
"Wyniki kwalifikacji do klasy I sportowej.Do 28 marca 2025 r. kandydaci zobowiązani są dostarczyć do sekretariatu szkoły wypełnione: oświadczenia woli zapisu wraz pozostałą dokumentacją,wymaganą w II etapie kwalifikacji."-----------------------------------------------------
REKRUTACJA UCZNIÓW
DO KLAS PIERWSZYCH
(w tym do klasy integracyjnej i do klasy sportowej)
Szkoły Podstawowej Nr 2
im. Jana Pawła II w Węgrowie
NA ROK SZKOLNY 2025/2026
Zapisy uczniów z obwodu szkoły do pierwszej klasy będą trwały
od 24 lutego do 14 marca 2025 r.
Test sprawności fizycznej do klasy sportowej
odbędzie się 18 marca 2025 r. o godz.: 16:30
-----------------------------------------------------
Serdecznie proszę o wpłaty na radę rodziców. Większość wydatków robiona jest teraz, tj w okresie od października do końca grudnia.
Pieniądze są przeznaczone dla naszych dzieci. Czasem bezpośrednio, czasem pośrednio - kupując rzeczy dla podniesienia warunków lub po prostu uprzyjemnienia im pobytu w szkole. Nasze dzieci spędzają tu dużo czasu. Jeżeli dla kogoś kwota składki jest dużym jednorazowym obciążeniem - może wpłacać ratami. Zachęcam serdecznie do wpłat. Nie są to duże kwoty a sumując konkretna kwota.
Przypominam
Wysokość składki
na pierwsze dziecko - 50 zł
na drugie - 40 zł
na trzecie - 30 zł
kolejne dziecko z rodziny zwolnione z opłaty.
Składkę należy wpłacać w kasie szkoły, bądź przelewem na konto bankowe rady rodziców:
82 9236 0008 0000 0837 2000 0010.
Agnieszka Jurkowska
-----------------------------------------------------
Listy klas I w roku szkolnym 2024 / 2025
Wykaz podręczników na rok szkolny 2024 / 2025
-----------------------------------------------------
Polityka oraz procedury ochrony dzieci przed krzywdzeniem oraz załącznik
-----------------------------------------------------
ZAPRASZAMY DO NASZEJ SZKOŁY
Prezentację przygotował p. Arkadiusz Roguski
Wycieczka do Warszawy 27 listopada – kl. 7b, 7c, 7e
Warszawa, królowa polskich miast, jest miejscem chętnie odwiedzanym nie tylko ze względu na bogatą historię i dziedzictwo kulturowe, ale także na specyfikę życia toczącego się jakby na innej płaszczyźnie, gdzie wszechobecny pośpiech, a jednocześnie bogactwo atrakcji, widoczne są na każdym kroku.
27 listopada 2023 r. klasy: 7b, 7c, 7e, w pięknej zimowej aurze, odwiedziły stolicę Polski. Pierwszym punktem wycieczki był Teatr Kamienica, w którym obejrzeliśmy spektakl pt.: „Wszechmocni w sieci”.
Lajki, stories, snapy – to świat, w którym dzisiaj żyją młodzi ludzie. Akceptacja siebie, relacje, uczucia zależne są od liczby kciuków, serduszek i cukierkowych komentarzy. Co się stanie kiedy jednak przyjdzie zmierzyć się z cyberprzemocą, hejtem, mową nienawiści? Kto ukrywa się pod anonimowym profilem oprawcy? Jak bardzo boli wylana w komentarzach agresja, upublicznienie zdjęć wbrew woli ofiary, s
Głośne czytanie
Dzieci z klasy Ic uczestniczyły w czytaniu. Wysłuchały książki autorstwa Justyny Bednarek pt. „Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek” (czterech prawych i sześciu lewych).
Bajka opisuje dzieje dziesięciu pojedynczych skarpetek, każdej z nich ofiarowując inną przygodę. Jest tu miejsce na kryminał , obyczajówkę, bajkę z morałem i taką ze szczęśliwym zakończeniem.
Książka ta została przetłumaczona na wiele języków. Bawi dzieci z Grecji, Czech i Rosji, Holandii, Hiszpanii Słowacji.
Po wysłuchaniu opowiadania uczniowie wykonali projekt skarpetki.
Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień w świetlicy.
W dniach 21 – 23 XI br. uczestnicy zajęć świetlicowych z klas II i III a świętowali 50. rocznicę prawnej pokojowej odpowiedzi Stanów Zjednoczonych na wojnę Izraela z Egiptem. Tym samym wpisali się w promowanie pokoju w Polsce po raz 17.
Uczniowie o idei święta dowiedzieli się z wydrukowanych ciekawostek, z wiersza Jolanty Wybieralskiej pt.: „Dzień życzliwości”, jak również z przykładowych haseł z Internetu, w tym z ćwiczeń interaktywnych na Wordwall („otwórz pudełko”, „zakręć kołem” czy też teleturniej). Wychowankowie dzielili się pomysłami, w jaki sposób można innym okazać życzliwość, dobro, a także jak oni chcieliby je odczuć, zostać nimi obdarowani. Stworzyli mapę myśli, którą bardzo ładnie udekorowali. Uczniowie słuchali audio bajki zatytułowanej „Dobre uczynki” oraz utworów muzycznych z tej tematyki.
Zajęcia upłynęły w miłej, przyjaznej, szczerej atmosferze, która – mam nadzieję –
Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek w świetlicy.
24 XI br. w świetlicy obchodzono Światowy Dzień Postaci z Bajek, który wziął początek od daty urodzin Walta Disney’a (5 XI 1901 r.), jednego z najpopularniejszych animatorów tekstów literackich dla dzieci. Święto to stało się doskonałą okazją do przypomnienia lub zaznajomienia uczniów – z wybraną przez nich – „Legendą o Smoku Wawelskim”. Po przeczytaniu jej przez nauczycielkę, uczestnicy zajęć przedstawiali usłyszaną historię w teatrzyku lalek za pomocą pacynek. Parafrazowali tekst w dialogu bohaterów. Kolejnym sprawdzianem słuchania ze zrozumieniem był quiz, który rewelacyjnie rozwiązali. Podopieczni brali również udział w zabawie edukacyjnej, zwanej: „Czarodziejski worek”. Polegała ona na tym, by na podstawie wylosowanego rekwizytu rozpoznać tytuł baśni albo bajki. Świetliczaki odgadywały tradycyjne zgadywanki, nawiązujące do tematu spotkania, jak też słuchały ulubionych piosenek z baś
DZIEŃ MISIA
Trudno sobie dzisiaj wyobrazić świat bez Pluszowego Misia. Jest on towarzyszem dzieci w świecie beztroskiej zabawy oraz przyjacielem - powiernikiem najskrytszych sekretów i tajemnic. Jest bohaterem filmów i książek jak się okazuje bardzo wielu.
Urodziny Misia były powodem do spotkania i zabawy połączonej z rozwijaniem wiedzy. Uczniowie klas drugich podczas zajęć w bibliotece uczyli się wiersza o misiu, liczyli ile lat ma pluszowa zabawka, zgłębiali skąd wzięła się nazwa teddy bear, jakie misie występują na świecie i gdzie żyją oraz czym się żywią. Dzieci brały też udział w konkurencjach sprawnościowych.
Była to interdyscyplinarna lekcja połączona ze świetną zabawą.
Ogólnopolski Konkurs Plastyczny "Niepodległa"
Uczennica naszej szkoły Blanka Waszczyńska z klasy V a wzięła udział w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym ,,Niepodległa” i wykonała pracę - ,,Projekt muralu - Tu mieszka Polak”. Organizatorem konkursu było Muzeum Niepodległości w Warszawie.
Na konkurs wpłynęło 363 prace z całej Polski. Nasza uczennica w kategorii klas 4 – 6 zajęła I miejsce i 23 listopada uczestniczyła w gali finałowej rozdania nagród, która odbyła się w siedzibie Muzeum Niepodległości w Pałacu Przebendowskich / Radziwiłłów w Warszawie.
Serdecznie jej gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Głośne czytanie
Dnia 23.11.2023r. uczniowie klasy IIIa uczestniczyli w głośnym czytaniu. Dzieci wysłuchały legendy Czesława Janczarskiego pt. „O Lechu, Czechu i Rusie”.
Legenda relacjonuje podróż trzech książąt słowiańskich: Czecha , Rusa i Lecha pochodzących z państwa Korantania. Książęta ci według legendy zapoczątkowali Państwo Wielkomorawskie, a następnie trzy nowe państwa słowiańskie: Polskę, Czechy i Ruś.
Podczas zajęć uczniowie poznali herby rycerstwa polskiego oraz wykonali postać rycerza.
Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka
Fotorelacja z Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka w naszej szkole 20 listopada 2023 r.
💙👧🧒👦👲💙 Założyliśmy tego dnia niebieskie stroje, wykonaliśmy gazetkę o Prawach Dziecka by wraz z UNESCO przypomnieć wszystkim, że każde dziecko ma prawo być szczęśliwe i traktowane z szacunkiem💙36
Głośne czytanie
Dnia 17.11.2023 r. uczniowie z klasy Ie wysłuchali baśni napisanej przez duńskiego pisarza Hansa Christiana Andersena pt. „Brzydkie kaczątko”.
Ta klasyczna i ponadczasowa bajka o pewnym tajemniczym i borykającym się z przeciwnościami losu kaczątku, chwyta za serce dzieci i dorosłych od wielu pokoleń. Baśń zawiera pouczenie, aby nie osądzać nikogo po wyglądzie. Dzieci z zainteresowaniem wysłuchały baśni. Wykonały ilustrację brzydkiego kaczątka. Poznały różne wydania tej książki.
Niesamowita lekcja przyrody w kl. II a
W ramach realizacji tematu „Ptaki” uczniowie klasy II a gościli w swojej klasie rodziców Pawełka Molskiego, których pasją są m.in. podróże i świat ptaków. Mama Pawełka opowiedziała dzieciom o pracy ornitologa i pokazała aparat z ogromnym obiektywem, którym podczas swoich podróży fotografuje ptaki i inne zwierzęta. Uczniowie mieli też możliwość sprawdzić na własnych plecach jak ciężki jest plecak, który zabiera na swoje wyprawy. Podczas spotkania dzieci dowiedziały się jak rozróżnić gawrona od wrony oraz wróbla od mazurka. Wielką atrakcją było rozróżnianie odgłosów ptaków i gra „Zgadnij jaki ptak zniknął?”. Były to dwie godziny pełne niesamowitych wrażeń. Z góry bardzo dziękujemy Państwu Molskim za podzielenie się swoją pasją i przekazane informacje o ptakach. Już nie możemy się doczekać kolejnego spotkania.
Rewitalizacja Węgrowa – działania dla młodzieży
W listopadzie br., na terenie miasta Węgrowa, odbyły się dwa spotkania tematyczne związane z planowaną rewitalizacją przestrzeni publicznej. Ważny głos miała tu młodzież reprezentująca węgrowskie placówki oświatowe. Przedstawicielami Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Jana Pawła II byli: Jan Grabarczyk kl. 8a, Bartosz Kalata kl. 8d, Zuzanna Mędrzycka kl. 8d, Mateusz Pabian kl. 8d.
Pierwsze spotkanie zorganizowano 7 listopada 2023 r., w Urzędzie Miejskim w Węgrowie. Miało ono charakter konsultacyjny dotyczący projektowanego w starorzeczu Liwca placu sportowo – rekreacyjnego. Spotkaniu przewodniczyli: Burmistrz Węgrowa Pan Paweł Marchela, Zastępca Burmistrza Pani Halina Ulińska, Naczelnik Wydziału Spraw Społecznych Pan Hubert Kowalewski, Naczelnik Wydziału Funduszy Europejskich i Zamówień Publicznych Pani Anna Piotrowska.
Celem pierwszego spotkania było uzyskanie opinii młodzieży na temat wybo
Wycieczka do Warszawy
Uczniowie klas VII a i VII f pod opieką p. Hanny Wyrębek, p. Pauliny Zalewskiej, p. Wioletty Rychlik i p. Kamili Kwiatek w dniu 7 listopada 2023r. uczestniczyli w wycieczce szkolnej do Warszawy. Pierwszym punktem wycieczki była zagadkownia BLACK CAT. Uczniowie mieli do wyboru trzy pokoje zagadek: Powstanie Warszawskie, Złoto nazistów oraz Zbrodnia na płótnie. Wszyscy zostali podzieleni na kilkuosobowe zespoły , w których mieli okazję zastosowania w praktyce wiedzy zdobywanej w szkole. Kolejnym punktem wycieczki była Niewidzialna Wystawa, podczas której uczniowie mieli możliwość poznawania perspektywy doświadczania świata przez osoby niewidome. Następnie udaliśmy się do kina w Złotych Tarasach, gdzie obejrzeliśmy film pt. „Kajtek Czarodziej”. Po skończonym seansie i posiłku wróciliśmy do Węgrowa.
Głośne czytanie dzieciom
Dnia 13.11.2023 r. uczniowie z klasy IIa wysłuchali książki Marcina Pałasza pt. „Sposób na Elfa”. Opowiada ona o kundelku, który został adoptowany ze schroniska. W nowym środowisku Elf przeżywa niesamowite przygody i staje się najlepszym przyjacielem swoich właścicieli.
Dzieci z klasy IId poznały przygody bohatera książki Waldemara Cichonia pt. „Cukierku, Ty łobuzie!”. Książka opowiada o bardzo ważnej dla dziecka przyjaźni z czworonogami. Futrzasty łobuziak staje się najukochańszym domowym pupilem , bez którego żaden członek rodziny nie wyobraża sobie życia. Na koniec uczniowie pokolorowali kota Cukierka.
Narodowe Święto Niepodległości w świetlicy.
9 i 10 listopada br. wychowankowie klas II i III a włączyli się w obchody 105 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości po 123 latach zaborów.
Uczestnicy zajęć utrwalali wiedzę z literatury pięknej czy też poznawali klasykę literatury patriotycznej, np. utwory poetyckie Władysława Bełzy (sztandarowy „Katechizm polskiego dziecka” i inne), Marii Konopnickiej, Heleny Duninówny; „Legendę o Czechu, Lechu i Rusie”. Uczniowie rozmawiali z nauczycielem, w jaki sposób celebrują to święto w rodzinach, jakie znają inne przejawy miłości do ojczystego kraju. Nasze dzieci słuchały kompozycji muzycznych o tej tematyce, śpiewając niektóre z nich oraz wykonywali pracę techniczną: motyl w barwach flagi polskiej. Całość dopełniło układanie puzzli z mapą państwa polskiego i z wizerunkiem marszałka Józefa Piłsudskiego, a także zabawa z balonami w kolorach białym i czerwonym.
Uczniowie wykazali, iż mot
WYCIECZKA 3a i 3d
8 listopada 2023
Uczniowie klas 3a i 3d postanowili zdobyć zamek w Liwie.
Po przejściu drewnianym mostem znaleźliśmy się w wieży. Na szczęście nikt nie został wtrącony do lochu. Wspięliśmy się po stromych schodach, na szczyt wieży, gdzie mieliśmy okazję stanąć oko w oko z jej mieszkanką – Żółtą Damą. Niestety nie mogliśmy pomóc w jej kłopocie.
Na dziedzińcu sprawdziliśmy, jak czuli się skazańcy zakuci w dyby. Nie polecamy nikomu odbywania takiej kary.
W dworku oglądaliśmy broń białą i palną. Okazuje się, że szabla wcale nie jest ciężka, ale cały ekwipunek to już ciężar ponad 30 kg (nie licząc broni).
Dowiedzieliśmy się też, dlaczego rycerze na swoich tarczach malowali różne herby. Każdy z nas zaprojektował własny herb.
Pełni wrażeń wróciliśmy do szkoły.
Apel z okazji Święta Niepodległości
Corocznie, 11 listopada, obchodzimy Narodowe Święto Niepodległości.
W tym roku, uroczysty apel w Szkole Podstawowej Nr 2 im. Jana Pawła II w Węgrowie odbył się 10 listopada. Uczniowie klasy IIIc oraz VIc, pod patronatem p. Ewy Przybysz oraz p. Radosława Łuszczyńskiego, przygotowali i przedstawili montaż słowno – muzyczny, upamiętniający odzyskanie przez Polskę niepodległości w 1918 roku. Utwory poetyckie oraz fakty historyczne przedstawione przez młodych artystów, a także pieśni patriotyczne w wykonaniu szkolnego chóru, wprowadziły wszystkich w podniosły nastrój. Kolejny raz przeżyliśmy wzruszenie i radość z faktu, że po 123 latach niewoli, nasza ojczyzna powróciła na mapę Europy.
Narodowe Święto Niepodległości nie bez powodu jest obchodzone co roku 11 listopada. Jest upamiętnieniem rocznicy odzyskania wolności przez Naród Polski. Tego dnia, w 1918 roku, po 123 latach zaborów Rada Regen
Konkurs różańcowy
Miesiąc październik jest szczególnym czasem, kiedy zwracamy się do Maryi odmawiając różaniec. W związku z tym zorganizowaliśmy szkolny konkurs na "Najpiękniejszy Różaniec" wykonany dowolną techniką, z dowolnych materiałów przez uczniów naszej szkoły. W konkursie mogli wziąć udział uczniowie klas 1-6. Celem konkursu było promowanie modlitwy różańcowej indywidualnej i wspólnotowej oraz rozwój talentów u dzieci, jak również budzenie aktywności twórczej dzieci, pobudzenie wyobraźni i pomysłowości dzieci. Do tej modlitwy zachęcał nas nasz Patron – Jan Paweł II. 7 listopada nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu. Jury konkursowe wyłoniło zwycięzców. W kategorii klas 4-6 wzięło udział 14 uczniów. Liczyła się pomysłowość i oryginalność wykonanych prac. Nagrodzono 7 uczniów:
ZAJĘCIA SPORTOWE Z ELEMENTAMI GIMNASTYKI KOREKCYJNEJ
🤼♀️🤼♀️🤼♀️🤼♀️🤼♀️🤼🤼🤼🤼🤼🤼♂️🤼♂️🤼♂️🤼♂️🤼♂️
👉Nasza szkoła otrzymała dofinansowanie z Ministerstwa Sportu na realizację projektu dotyczącego pozalekcyjnych zajęć sportowych z elementami gimnastyki korekcyjnej.
👉Celem projektu jest aktywizacja sportowa dzieci oraz profilaktyka wad postawy. Zajęciami objęci zostaną uczniowie zakwalifikowani na podstawie testów przesiewowych do grupy dyspanseryjnej, profilaktycznych badań lekarskich jak również z obniżoną sprawnością fizyczną związaną z zaburzeniami lub dysharmonią rozwoju somatycznego lub motorycznego oraz z niektórymi przewlekłymi zaburzeniami stanu zdrowia,a także korzystający z długotrwałych zwolnień z zajęć wychowania fizycznego lub zajęć ruchowych z powodu przebytych chorób i urazów. Ponadto w zajęciach będą mogli uczestniczyć wszyscy chętni uczniowie, dla których zajęcia z elementami gimnastyki korekcyjno-kompensacyjnej będą prof
DZIEŃ ORIGAMI
Czy macie ochotę na krótką podróż do Japonii bez wychodzenia z domu lub szkoły? 👘🥡🥢🎎
Niemożliwe, a jednak naszym uczniom i uczennicom udało się to dzięki Dniu Origami. 24 października wykonali oni piękne prace i mogli się poczuć jak rówieśnicy z Kraju Kwitnącej Wiśni.
Czy i Ty chcesz spróbować swoich sił w tej japońskiej sztuce składania papieru?
Przeczytaj poniższy artykuł i do dzieła!!!
Origami
Spotkanie z misjonarzem
W dn. 24.10.2023r. odbyło się w naszej szkole spotkanie z Dyrektorem Diecezjalnym Papieskich Dzieł Misyjnych Diecezji Drohiczyńskiej Ks. Mirosławem Puchaczem. Kapłan przybliżył uczniom i nauczycielom trud pracy misjonarza w Papui-Nowej Gwinei. Podzielił się swoim doświadczeniem misyjnym udostępniając młodzieży wiele eksponatów przywiezionych z tego miejsca. Pracował tu jako proboszcz w górskiej parafii Matki Bożej W Kamakul. Na terenie parafii miał ponad 5,5 tys. katolików mieszkających w 18 miejscowościach, w których były kaplice dojazdowe i ,,dochodowe’, czyli takie do których trzeba było dotrzeć pieszo, bo drogi były nieprzejezdne i mosty zniszczone. Czasy choć trudne wspominał bardzo mile. Pokazując na slajdach piękno tych okolic przekonywał dzieci i młodzież, że każdy z nas może zostać nauczycielem misji, włączając się w różnego rodzaju akcje. Te z kolei pokazują jak wielkie mamy se
Godziny dzwonków
Piątek 09.05.2025Kalendarz
- brak danych
Galeria zdjęć
- brak danych
Liczba wizyt
liczba odwiedzin: 869260